MaxCom

MaxCom Rahoitusvelkojen osuus

Rahoitusvelan suhde yhtiöstä MaxCom (MXC.WA) 3.11.2026 päivämäärällä on 11,99 %. Edellisenä vuonna Rahoitusvelan suhde oli 16,15 % — muutos −25,81 % (matalampi).

Rahoitusvelkojen osuus

11,99 %

YoY

−25,81%

Viimeksi päivitetty:

Rahoitusvelan suhde yhtiöstä MaxCom on 2025 11,99 % . Rahoitusvelan suhde yhtiöstä MaxCom oli 2024 16,15 % . Se laskee −25,81% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

MaxCom Rahoitusvelkojen osuus historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Rahoitusvelkojen osuus
Päivämäärä
Rahoitusvelkojen osuus
1.1.2018
10,85 PLN
1.1.2019
7,41 PLN
1.1.2020
17,74 PLN
1.1.2021
26,16 PLN
1.1.2022
23,93 PLN
1.1.2023
19,32 PLN
1.1.2024
16,15 PLN
1.1.2025
11,99 PLN
MaxCom Rahoitusvelkojen osuus historia
VUOSIRahoitusvelkojen osuusYoY
11,99 %−25,81%
16,15 %−16,40%
19,32 %−19,24%
23,93 %−8,52%
26,16 %+47,45%
17,74 %+139,47%
7,41 %−31,72%
10,85 %+284,71%
2,82 %−92,87%
39,54 %+3,93%
38,05 %−24,48%
50,38 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

MaxCom Osakeanalyysi

Mitä MaxCom tekee? MaxCom SA saa tulonsa telekommunikaatiotuotteiden tuotannosta ja jakelusta Maxcom- ja Motorola-brändien alla. Yritys myy matkapuhelimia ja käsitietokoneita Comfort-, Classic-, Rugged- ja Smart-kategorioissa kohdentaen tarjontansa esimerkiksi erikoistuotteilla varustettuihin senior-segmentteihin sekä vedenpitäviin laitteisiin. Tuotevalikoimaan kuuluvat matkapuhelimet, kiinteät puhelimet, GPS-navigointijärjestelmät, vauvanvalvontajärjestelmät ja yksityiset mobiiliradiot (PMR). Asiakassitoumusta ja toistuvia ostoksia edistävät Puolassa sijaitsevat jälkimyyntipalvelupisteet. Yrityksen tulovirrat koostuvat matkapuhelimien, kiinteiden puhelinten, GPS-navigointilaitteiden, vauvanvalvontajärjestelmien ja PMR-laitteiden myynnistä Maxcom- ja Motorola-brändien alla. Comfort-, Classic-, Rugged- ja Smart-kategoriat vastaavat moninaisiin kuluttajatarpeisiin, kun taas vedenpitävät ja senioritavoitteiset laitteet palvelevat erityismarkkinoita. Jakelu tapahtuu Puolassa yrityksen omistamien jälkimyyntipalvelupisteiden kautta. MaxCom SA:n liiketoimintamalli perustuu brändattujen telekommunikaatiolaitteiden myyntiin useiden tuotelinjoiden ja kategorioiden kautta. Yrityksen painottaminen tiettyihin segmentteihin, kuten senioriteollisuuteen ja vedenpitäviin laitteisiin, erottaa sen tarjonnan puolalaisella markkinalla. Tuloja syntyy matkapuhelimien, GPS-järjestelmien, vauvanvalvojien ja PMR-laitteiden suoramyynnistä palvelupisteverkoston kautta. MaxCom on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset MaxCom osakkeesta

Yhtiön MaxCom Rahoitusvelan suhde on 11,99 % vuonna 2025.

Rahoitusvelan suhde yhtiöstä MaxCom muuttui arvosta 16,15 % arvoon 11,99 %, mikä edustaa −25,81 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Rahoitusvelan suhde MaxCom:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Rahoitusvelan suhde mittaa korkoa sisältävät rahoitusvelat prosentteina kokonaisvaroista. Se erottaa rahoitusvelat kauppaveloista ja muista ei-rahoituksellisista velvoitteista.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Rahoitusvelan suhde:n MaxCom alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vipuvaikutus — MaxCom

Kaikki tunnusluvut — MaxCom