Matsui Construction Co

Matsui Construction Co EBITDA

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Matsui Construction Co (1810.T) 2.11.2026 päivämäärällä on 5,66 Mrd. JPY. Edellisenä vuonna EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) oli 3,38 Mrd. JPY — muutos 67,29 % (korkeampi).

EBITDA

5,66 Mrd.JPY

YoY

67,29%

Viimeksi päivitetty:

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Matsui Construction Co on 2026 5,66 Mrd. JPY. EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Matsui Construction Co oli 2025 3,38 Mrd. JPY. Se laskee 67,29% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Matsui Construction Co EBITDA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBITDA
Päivämäärä
EBITDA
1.1.2019
4,79 Mrd. JPY
1.1.2020
3,46 Mrd. JPY
1.1.2021
3,01 Mrd. JPY
1.1.2022
2,42 Mrd. JPY
1.1.2023
2,27 Mrd. JPY
1.1.2024
265,00 M JPY
1.1.2025
3,38 Mrd. JPY
1.1.2026
5,66 Mrd. JPY
Matsui Construction Co EBITDA historia
VUOSIEBITDAYoY
5,66 Mrd.JPY+67,29%
3,38 Mrd.JPY+1 176,98%
265,00 MJPY−88,32%
2,27 Mrd.JPY−6,08%
2,42 Mrd.JPY−19,86%
3,01 Mrd.JPY−12,93%
3,46 Mrd.JPY−27,77%
4,79 Mrd.JPY−6,34%
5,12 Mrd.JPY−15,90%
6,09 Mrd.JPY−0,57%
6,12 Mrd.JPY+67,16%
3,66 Mrd.JPY+125,93%
1,62 Mrd.JPY—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Matsui Construction Co Osakeanalyysi

Mitä Matsui Construction Co tekee? Matsui Construction Co., Ltd. tuottaa tuloja rakennustoimintansa kautta, johon kuuluvat sopimusperusteiset rakennus- ja maarakennushankkeet, mukaan lukien kokonaishankkeet ja alihankintapalvelut. Kiinteistötoiminta tuo lisätuloa maa- ja kiinteistömyynneistä, asuin- ja toimistovuokrasopimuksista sekä rakennusmateriaalien myynnistä ja PFI-toiminnasta. Yrityksen pääasiakkaita ovat alihankintaan tarvitsevat rakennusyhtiöt, maa- ja kiinteistöjä hankkivat kiinteistönkehittäjät sekä vuokra-asuntoja tai rakennusmateriaaleja etsivät yritykset. Tulovirrat jakautuvat rakennuspalveluihin ja kiinteistökauppaan, ja PFI-hankkeet muodostavat erikoistuneen tulonlähteen. Rakennustoiminta keskittyy maarakennus- ja rakennushankkeisiin, kun taas kiinteistötoiminta yhdistää kiinteistömyyntiä, vuokrausta ja rakennusmateriaalijakelua. Asiakkaita ovat urakoitsijat, jotka tarvitsevat alihankintaa, kehittäjät, jotka hankkivat maa- ja kiinteistöjä, sekä vuokralaiset, jotka tarvitsevat asuin- tai toimistotiloja. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu kaksoistulovirtaan rakennussopimuksista ja kiinteistötoiminnasta, ja PFI-hankkeet vahvistavat palvelutarjontaa julkisen infrastruktuurin kehittämiseksi. Matsui Construction Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Matsui Construction Co osakkeesta

Yhtiön Matsui Construction Co EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) on 5,66 Mrd. JPY vuonna 2026.

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Matsui Construction Co muuttui arvosta 3,38 Mrd. JPY arvoon 5,66 Mrd. JPY, mikä edustaa 67,29 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) Matsui Construction Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBITDA mittaa operatiivista suorituskykyä ennen rahoitusrakenteen, veroympäristön ja muiden kuin käteispoisto-osuuksien vaikutusta.

EBITDA = EBIT + Poistot

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja):n JPY on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja):n Matsui Construction Co historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — Matsui Construction Co

Kaikki tunnusluvut — Matsui Construction Co