Mango Excellent Media Co

Mango Excellent Media Co ROA

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Mango Excellent Media Co (300413.SZ) 22.10.2026 päivämäärällä on 3,70 %. Edellisenä vuonna ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) oli 4,19 % — muutos −11,80 % (matalampi).

ROA

3,70 %

YoY

−11,80%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Mango Excellent Media Co:n kokonaisvarallisuuden tuotto (ROA) oli 3,70 %, mikä on −11,80% kasvu verrattuna 4,19 % ROA:han edellisenä vuonna.

Mango Excellent Media Co ROA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROA
Päivämäärä
ROA
1.1.2018
7,15 CNY
1.1.2019
6,77 CNY
1.1.2020
10,17 CNY
1.1.2021
8,10 CNY
1.1.2022
6,26 CNY
1.1.2023
11,32 CNY
1.1.2024
4,19 CNY
1.1.2025
3,70 CNY
Mango Excellent Media Co ROA historia
VUOSIROAYoY
3,70 %−11,80%
4,19 %−62,94%
11,32 %+80,78%
6,26 %−22,69%
8,10 %−20,42%
10,17 %+50,27%
6,77 %−5,26%
7,15 %−4,29%
7,47 %+162,41%
2,85 %−28,86%
4,00 %−61,78%
10,47 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Mango Excellent Media Co Osakeanalyysi

Mitä Mango Excellent Media Co tekee? Mango Excellent Media Co., Ltd. generates revenue through its three business segments. The Mango Television (TV) Internet video business segment creates content products like variety shows, film and television dramas, movies, animations, and short videos. The New Media Interactive Entertainment Content Production Business segment produces film and television dramas, variety shows, games, manages artists, handles music copyright, and develops games. The Media Retail Business segment operates TV shopping, media e-commerce, and outbound business. These segments collectively serve viewers, consumers, and businesses seeking entertainment and e-commerce solutions. The company's content products are distributed via television, computers, and mobile terminals, targeting audiences interested in entertainment. The Media Retail Business segment leverages media platforms for TV shopping and e-commerce, connecting consumers with products through integrated media channels. Artist management and music copyright services under the New Media segment attract partners in the entertainment industry. Mango Television (TV) Internet video business segment's variety shows and dramas appeal to a broad audience, while the New Media Interactive Entertainment Content Production Business segment's game development and artist management cater to niche markets. Media Retail Business segment's TV shopping and e-commerce services target consumers looking for convenient purchasing options through media platforms. The company monetizes through content sales, advertising, and e-commerce transactions across these segments. Mango Excellent Media Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROA yksityiskohtaisesti

Ymmärtäminen Mango Excellent Media Co pääoman tuottoa (ROA)

Mango Excellent Media Co pääoman tuotto (ROA) on keskeinen indikaattori, joka mittaa yrityksen kannattavuutta suhteessa sen kokonaisvarallisuuteen. Se lasketaan jakamalla nettotulos kokonaisvarallisuudella. Korkeampi ROA osoittaa varallisuuden tehokasta käyttöä voiton tuottamiseksi ja heijastaa johtamisen tehokkuutta ja taloudellista terveyttä.

Vuosi vuodelta vertailu

Mango Excellent Media Co ROA:n vertailu vuodesta toiseen tarjoaa näkemyksiä operatiiviseen tehokkuuteen ja trendeihin yrityksen varallisuuden käytössä. Nouseva ROA osoittaa parantunutta varallisuuden tehokkuutta ja kannattavuutta, kun taas laskeva ROA voi viitata operatiivisiin tai taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajat pitävät Mango Excellent Media Co ROA:ta ratkaisevana mittarina arvioitaessa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta. Korkeampi ROA tarkoittaa, että yritys käyttää varallisuuttaan tehokkaasti voiton tuottamiseen, mikä tekee siitä potentiaalisesti houkuttelevan sijoituskohteen.

ROA-vaihtelujen tulkinta

Mango Excellent Media Co ROA:n vaihtelut voidaan jäljittää nettotuloksen muutoksiin, varallisuuden hankintaan tai operatiiviseen tehokkuuteen. Näiden vaihteluiden analysointi auttaa arvioimaan yrityksen taloudellista suorituskykyä, johtamisen tehokkuutta ja strategista rahoitusasemointia.

Usein kysytyt kysymykset Mango Excellent Media Co osakkeesta

Yhtiön Mango Excellent Media Co ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) on 3,70 % vuonna 2025.

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Mango Excellent Media Co muuttui arvosta 4,19 % arvoon 3,70 %, mikä edustaa −11,80 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) Mango Excellent Media Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Return on Assets, jota kutsutaan myös ROA:ksi, on taloudellinen tunnusluku, jota käytetään yrityksen kannattavuuden mittaamiseen. Sitä käytetään määrittämään, kuinka tehokkaasti yritys käyttää varojaan voittojen tuottamiseen. Sitä kutsutaan myös nettotuloksen ja kokonaisvarallisuuden suhteeksi. ROA on tärkeä yrityksen yleisen taloudellisen suorituskyvyn indikaattori, koska se mittaa yrityksen kykyä tuottaa enemmän voittoa käyttämästä varallisuudesta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n Mango Excellent Media Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Mango Excellent Media Co

Kaikki tunnusluvut — Mango Excellent Media Co