Mahalaxmi Rubtech

Mahalaxmi Rubtech EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Mahalaxmi Rubtech (MHLXMIRU.NS) 4.11.2026 päivämäärällä on 30,79 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli 40,97 % — muutos −24,84 % (matalampi).

EBIT-kasvu

30,79 %

YoY

−24,84%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Mahalaxmi Rubtech on 2026 30,79 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Mahalaxmi Rubtech oli 2025 40,97 % . Se laskee −24,84% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Mahalaxmi Rubtech EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2019
0,36 INR
1.1.2020
−1,46 INR
1.1.2021
70,23 INR
1.1.2022
27,99 INR
1.1.2023
−8,07 INR
1.1.2024
26,33 INR
1.1.2025
40,97 INR
1.1.2026
30,79 INR
Mahalaxmi Rubtech EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
30,79 %−24,84%
40,97 %+55,60%
26,33 %−426,32%
−8,07 %−128,83%
27,99 %−60,15%
70,23 %−4 898,90%
−1,46 %−501,36%
0,36 %−87,33%
2,88 %−265,87%
−1,73 %−45,87%
−3,20 %−134,24%
9,36 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Mahalaxmi Rubtech Osakeanalyysi

Mitä Mahalaxmi Rubtech tekee? Mahalaxmi Rubtech Ltd. tuottaa tuloja tekstiilien, väriaineiden, pigmenttien, apuaineiden sekä synteettisen kumien ja PU-pinnoitettujen kangasten valmistuksen ja vientiin. Perinteisten tekstiilien segmentti toimittaa kolme yksikköä: Maheeka Textech kudontaan, Mahalaxmi Global kaupankäyntiin ja Mahalaxmi Fabric Mills kankaiden käsittelyyn. Polymeereihin perustuvan teknisen tekstiilin ja kumin segmentti tuottaa offset-kumipainolaattoja arkisyöttö-, web-, metallideko-, pakkaus- ja turvapainatussovelluksiin sekä teknisiä pinnoitettuja kankaita, joita käytetään aluspinnoituksessa, metallidekossa ja pakkauksissa. Tuotteita myydään globaalisti yli 40 maassa. Yrityksen ensisijaiset ostajat ovat kansainväliset markkinat tekstiileille, painolaatoille ja pinnoitetuille kankaille, ja sovellukset kattavat pakkaus-, turvallisuus- ja metallideko-alan. Perinteisen tekstiilin yksiköt keskittyvät kudontaan ja käsittelyyn, kun taas polymeerisektori kohdistaa huomionsa teknisiin sovelluksiin paino- ja teollisuusaloilla. Valmistusyksiköt toimivat erillisillä brändinimillä ilman lisäbrändäystä. Tulovirrat koostuvat tekstiilituotteiden, kumipainolaattojen ja teknisten pinnoitettujen kankaiden viennistä globaaleille markkinoille. Perinteinen tekstiilisektori palvelee kudonta- ja kankaiden käsittelymarkkinoita, kun taas polymeerisektori täyttää tekniset paino- ja teollisuussovellukset, ja kaikki tuotteet jakelut yli 40 maahan. Mahalaxmi Rubtech on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Mahalaxmi Rubtech osakkeesta

Yhtiön Mahalaxmi Rubtech Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on 30,79 % vuonna 2026.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu Mahalaxmi Rubtech:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n Mahalaxmi Rubtech historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Mahalaxmi Rubtech

Kaikki tunnusluvut — Mahalaxmi Rubtech