MM Forgings

MM Forgings Termiini P/E

Forward P/E -suhde yhtiöstä MM Forgings (MMFL.NS) 5.11.2026 päivämäärällä on 21,76. Edellisenä vuonna Forward P/E -suhde oli 17,53 — muutos 24,14 % (korkeampi).

Termiini P/E

21,76

YoY

24,14%

Viimeksi päivitetty:

Forward P/E -suhde yhtiöstä MM Forgings on 2026 21,76 . Forward P/E -suhde yhtiöstä MM Forgings oli 2025 17,53 . Se laskee 24,14% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

MM Forgings Termiini P/E historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Termiini P/E
Päivämäärä
Termiini P/E
1.1.2019
27,08 INR
1.1.2020
50,92 INR
1.1.2021
46,35 INR
1.1.2022
23,46 INR
1.1.2023
16,68 INR
1.1.2024
15,81 INR
1.1.2025
17,53 INR
1.1.2026
21,76 INR
MM Forgings Termiini P/E historia
VUOSITermiini P/EYoY
21,76+24,14%
17,53+10,86%
15,81−5,25%
16,68−28,88%
23,46−49,38%
46,35−8,98%
50,92+88,06%
27,08−23,14%
35,23−28,34%
49,16+15,35%
42,62+0,92%
42,23−42,00%
72,81—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

MM Forgings Osakeanalyysi

Mitä MM Forgings tekee? MM Forgings Ltd. valmistaa teräksisiä valuvalmisteita automaation komponentteihin, kuten hammasrenkaisiin, laippakoteliin, männänvarsiin sekä erilaisiin akseli- ja ohjausosiin. Yrityksellä on tuotantolaitokset Tamil Nadussa ja koneistuslaitos Uttar Pradeshissa, ja se palvelee autoteollisuutta erikoistuneilla valuvalmisteillaan. Sen pääasiakkaita ovat automaation valmistajat, jotka tarvitsevat tarkkuudella suunniteltuja osia ajoneuvojen kokoonpanoon. Yrityksen tuotevalikoimaan kuuluu useita eri moottorityypeille tarkoitettuja kampiakselimalleja, kuten kaksisylinterisille, yksisylinterisille, kolmesylinterisille ja kuusisylinterisille moottoreille, sekä komponentteja, kuten universaaliliitosten ristit ja planeettapyörän kantajat. Nämä tuotteet on suunniteltu vastaamaan automaation tuotantolinjojen erityistarpeita, ja valmistuslaitokset sijaitsevat strategisesti Tamil Nadussa ja Uttar Pradeshissa tukemaan alueellisia ja kansallisia toimitusketjuja. MM Forgings Ltd. keskittyy suurimittakaavaisten, tarkkuudella valmistettujen teräksisten valuvalmisteiden tuotantoon hyödyntäen kolmea Tamil Nadun tuotantolaitostaan ja yhtä Uttar Pradeshin koneistuslaitostaan varmistaakseen johdonmukaisen laadun ja ajantasaiset toimitukset automaation asiakkaille. Yrityksen toiminta keskittyy kestävien, insinööritaitoisesti suunniteltujen komponenttien kysynnän tyydyttämiseen ajoneuvojen valmistuksessa Intiassa. MM Forgings on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset MM Forgings osakkeesta

Yhtiön MM Forgings Forward P/E -suhde on 21,76 vuonna 2026.

Forward P/E -suhde yhtiöstä MM Forgings muuttui arvosta 17,53 arvoon 21,76, mikä edustaa 24,14 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Forward P/E -suhde MM Forgings:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Forward P/E käyttää arvioituja tulevia voittoja osakkeen arvostukseen. Pienempi forward P/E peräkkäiseen P/E:hen verrattuna viittaa analyytikkojen odottavan tuloksen kasvua.

Arvioidakseen Forward P/E -suhde:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Forward P/E -suhde:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Forward P/E -suhde:n MM Forgings alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — MM Forgings

Kaikki tunnusluvut — MM Forgings