MGI Tech Co

MGI Tech Co Bruttotulos

Bruttotulos yhtiöstä MGI Tech Co (688114.SS) 5.11.2026 päivämäärällä on 1,47 Mrd. CNY. Edellisenä vuonna Bruttotulos oli 1,67 Mrd. CNY — muutos −12,05 % (matalampi).

Bruttotulos

1,47 Mrd.CNY

YoY

−12,05%

Viimeksi päivitetty:

Bruttotulos yhtiöstä MGI Tech Co on 2025 1,47 Mrd. CNY. Bruttotulos yhtiöstä MGI Tech Co oli 2024 1,67 Mrd. CNY. Se laskee −12,05% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

MGI Tech Co Bruttotulos historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttotulos
Päivämäärä
Bruttotulos
1.1.2019
566,32 M CNY
1.1.2020
2,08 Mrd. CNY
1.1.2021
2,61 Mrd. CNY
1.1.2022
2,27 Mrd. CNY
1.1.2023
1,61 Mrd. CNY
1.1.2024
1,67 Mrd. CNY
1.1.2025
1,47 Mrd. CNY
MGI Tech Co Bruttotulos historia
VUOSIBruttotulosYoY
1,47 Mrd.CNY−12,05%
1,67 Mrd.CNY+3,64%
1,61 Mrd.CNY−28,81%
2,27 Mrd.CNY−13,16%
2,61 Mrd.CNY+25,72%
2,08 Mrd.CNY+266,61%
566,32 MCNY—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

MGI Tech Co Liikevaihto

MGI Tech Co osakkeen liikevaihto, EBIT, voitto

  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Liikevaihto
EBIT
Voitto
Tiedot
Päivämäärä
Liikevaihto
EBIT
Voitto
1.1.2024
3,01 Mrd. CNY
−377,08 M CNY
−600,83 M CNY
1.1.2025
2,78 Mrd. CNY
−163,71 M CNY
−222,14 M CNY
1.1.2026 (e)
3,23 Mrd. CNY
−72,08 M CNY
−57,61 M CNY
1.1.2027 (e)
3,74 Mrd. CNY
109,06 M CNY
53,62 M CNY
1.1.2028 (e)
3,74 Mrd. CNY
0,00 CNY
0,00 CNY
1.1.2029 (e)
4,08 Mrd. CNY
0,00 CNY
0,00 CNY
1.1.2030 (e)
4,47 Mrd. CNY
0,00 CNY
0,00 CNY
1.1.2031 (e)
4,89 Mrd. CNY
0,00 CNY
0,00 CNY

MGI Tech Co Katteprosentit

MGI Tech Co osakkeen marginaalit

MGI Tech Co Margenanalyysi näyttää bruttomarginaalin, EBIT-marginaalin sekä voittomarginaalin MGI Tech Co osalta. EBIT-marginaali (EBIT/liikevaihto) kertoo, kuinka suuri osuus liikevaihdosta jää operatiivisena voittona. Voittomarginaali näyttää, kuinka suuri osuus MGI Tech Co liikevaihdosta säilyy.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
Tiedot
Päivämäärä
Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
1.1.2024
55,51 %
−12,52 %
−19,94 %
1.1.2025
52,92 %
−5,89 %
−7,99 %
1.1.2026 (e)
52,92 %
−2,23 %
−1,78 %
1.1.2027 (e)
52,92 %
2,92 %
1,44 %
1.1.2028 (e)
52,92 %
0,00 %
0,00 %
1.1.2029 (e)
52,92 %
0,00 %
0,00 %
1.1.2030 (e)
52,92 %
0,00 %
0,00 %
1.1.2031 (e)
52,92 %
0,00 %
0,00 %

MGI Tech Co Osakeanalyysi

Mitä MGI Tech Co tekee? MGI Tech Co., Ltd. tuottaa tuloa myymällä DNA-sekvensointilaitteita, reagensseja ja niihin liittyviä tuotteita elintieteelliseen tutkimukseen, maatalouteen, tarkkailevaan lääketieteeseen ja terveydenhuoltoon. Yrityksen geenisekvenssiliiketoiminta tarjoaa työpöytä- ja suuria sekvensointilaitteita, mikä luo monimallisen tuotevalikoiman eri käyttäjätarpeisiin. Laboratoria-automaatiotuotteet sisältävät automaattisia näytteenkäsittelyjärjestelmiä, prosessiketjuja ja reagenssikuluja, ja ne on suunnattu laboratorioille, jotka tarvitsevat tehokkaita työvuoroja. Uudet liiketoiminta-alueet käsittävät sytomiikkaratkaisut, etäkäyttöiset ultraäänirobotit ja bioinformaatioteknologia (BIT) -tuotteet, laajentaen toimintaa kasvaviin sovelluskohteisiin. Pääasiakkaita ovat tutkimuslaitokset, maatalousyhtiöt, terveydenhuollon palveluntarjoajat ja tarkkailevan lääketieteen yksiköt. Nämä segmentit ostavat yrityksen laitteita, reagensseja ja automaatiojärjestelmiä tukemaan toimintaansa genomiiikan, diagnostiikan ja laboratorionhallinnan alueilla. Geenisekvenssiliiketoiminta ja laboratorioautomaatio muodostavat yrityksen keskeiset tulovirrat, kun taas uuden liiketoiminnan tuotteet edustavat kasvumahdollisuuksia innovatiivisilla aloilla. MGI Techin tuotevalikoima kattaa useita sovelluksia: geenisekvenssiliiketoiminta keskittyy skaalattaviin sekvensointiratkaisuihin ja laboratorioautomaatio tehostaa työvuoroja. Uusi liiketoimintasegmentti tuo markkinoille edistyneitä teknologioita, kuten etäkäyttöisiä ultraääniroboteja, kohdistaen ne erikoistuneisiin terveydenhuoltoympäristöihin. Kaikki tuotteet myydään suoraan lopullisille käyttäjille mainituilla sektoreilla ilman kolmansien osapuolten jakelijoita tai kumppaneita. MGI Tech Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset MGI Tech Co osakkeesta

Yhtiön MGI Tech Co Bruttotulos on 1,47 Mrd. CNY vuonna 2025.

Bruttotulos yhtiöstä MGI Tech Co muuttui arvosta 1,67 Mrd. CNY arvoon 1,47 Mrd. CNY, mikä edustaa −12,05 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttotulos MGI Tech Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttotulos on liikevaihto myytyjen tuotteiden kustannuksista vähennettynä. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää resurssejaan tuotteiden tai palveluiden tuotantoon.

Bruttotulos:n CNY on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Bruttotulos:n MGI Tech Co historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — MGI Tech Co

Kaikki tunnusluvut — MGI Tech Co