M2N Co

M2N Co ROA

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä M2N Co (033310.KQ) 2.11.2026 päivämäärällä on −0,31 %. Edellisenä vuonna ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) oli 1,94 % — muutos −115,97 % (matalampi).

ROA

−0,31 %

YoY

−115,97%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 M2N Co:n kokonaisvarallisuuden tuotto (ROA) oli −0,31 %, mikä on −115,97% kasvu verrattuna 1,94 % ROA:han edellisenä vuonna.

M2N Co ROA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROA
Päivämäärä
ROA
1.1.2018
4,19 KRW
1.1.2019
4,20 KRW
1.1.2020
−5,30 KRW
1.1.2021
−29,46 KRW
1.1.2022
3,30 KRW
1.1.2023
1,76 KRW
1.1.2024
1,94 KRW
1.1.2025
−0,31 KRW
M2N Co ROA historia
VUOSIROAYoY
−0,31 %−115,97%
1,94 %+10,32%
1,76 %−46,74%
3,30 %−111,20%
−29,46 %+455,56%
−5,30 %−226,27%
4,20 %+0,21%
4,19 %−3,43%
4,34 %−20,34%
5,45 %−25,15%
7,28 %−28,61%
10,19 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

M2N Co Osakeanalyysi

Mitä M2N Co tekee? M2N Co., Ltd. tuottaa tuloja teräsaitaisten rumpujen ja terästuotteiden valmistuksesta sekä myynnistä. Yritys valmistaa tiukkapääisiä rumpuja, avopääisiä rumpuja, sinkittyjä rumpuja ja kolmikerroksisia saumoja ensisijaisesti petrokemiallista pakkauskäyttöä varten. Lisäksi M2N Co., Ltd. myy terästuotteita ja autonosia, mukaan lukien dieselmoottorilämmittimiä. Sen asiakaskunta koostuu todennäköisesti petrokemian yrityksistä ja automotivvalmistajista, jotka hakevat luotettavia pakkausratkaisuja ja komponentteja. Yrityksen tuotevalikoimaan kuuluvat tiukkapäiset rummut, avopäiset rummut, sinkityt rummut ja kolmikerroksiset saumat, jotka on räätälöity petrokemian teollisuudelle. Terästuotteet ja autonosat, kuten dieselmoottorilämmittimet, muodostavat toisen keskeisen liiketoiminta-alueen. Yritys kohdistaa toimintansa teollisuusasiakkaisiin petrokemia- ja automotivsektoreilla, jotka tarvitsevat kestävää pakkausta ja erikoiskomponentteja. M2N Co., Ltd. keskittyy teräsaitaisten rumpujen ja niihin liittyvien tuotteiden valmistukseen tarkkoja teollisia sovelluksia varten. Sen keskeiset markkinat käsittävät petrokemiallisen pakkaamisen ja autonosien toimittamisen. Yrityksen tulovirrat tulevat näiden valmistettujen tuotteiden suoramyynnistä teollisille ostajille kyseisillä sektoreilla. M2N Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROA yksityiskohtaisesti

Ymmärtäminen M2N Co pääoman tuottoa (ROA)

M2N Co pääoman tuotto (ROA) on keskeinen indikaattori, joka mittaa yrityksen kannattavuutta suhteessa sen kokonaisvarallisuuteen. Se lasketaan jakamalla nettotulos kokonaisvarallisuudella. Korkeampi ROA osoittaa varallisuuden tehokasta käyttöä voiton tuottamiseksi ja heijastaa johtamisen tehokkuutta ja taloudellista terveyttä.

Vuosi vuodelta vertailu

M2N Co ROA:n vertailu vuodesta toiseen tarjoaa näkemyksiä operatiiviseen tehokkuuteen ja trendeihin yrityksen varallisuuden käytössä. Nouseva ROA osoittaa parantunutta varallisuuden tehokkuutta ja kannattavuutta, kun taas laskeva ROA voi viitata operatiivisiin tai taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajat pitävät M2N Co ROA:ta ratkaisevana mittarina arvioitaessa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta. Korkeampi ROA tarkoittaa, että yritys käyttää varallisuuttaan tehokkaasti voiton tuottamiseen, mikä tekee siitä potentiaalisesti houkuttelevan sijoituskohteen.

ROA-vaihtelujen tulkinta

M2N Co ROA:n vaihtelut voidaan jäljittää nettotuloksen muutoksiin, varallisuuden hankintaan tai operatiiviseen tehokkuuteen. Näiden vaihteluiden analysointi auttaa arvioimaan yrityksen taloudellista suorituskykyä, johtamisen tehokkuutta ja strategista rahoitusasemointia.

Usein kysytyt kysymykset M2N Co osakkeesta

Yhtiön M2N Co ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) on −0,31 % vuonna 2025.

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä M2N Co muuttui arvosta 1,94 % arvoon −0,31 %, mikä edustaa −115,97 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) M2N Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Return on Assets, jota kutsutaan myös ROA:ksi, on taloudellinen tunnusluku, jota käytetään yrityksen kannattavuuden mittaamiseen. Sitä käytetään määrittämään, kuinka tehokkaasti yritys käyttää varojaan voittojen tuottamiseen. Sitä kutsutaan myös nettotuloksen ja kokonaisvarallisuuden suhteeksi. ROA on tärkeä yrityksen yleisen taloudellisen suorituskyvyn indikaattori, koska se mittaa yrityksen kykyä tuottaa enemmän voittoa käyttämästä varallisuudesta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n M2N Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — M2N Co

Kaikki tunnusluvut — M2N Co