LFA Co

LFA Co ROIC

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä LFA Co (3226.TWO) 5.11.2026 päivämäärällä on 0,84 %. Edellisenä vuonna Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) oli 18,89 % — muutos −95,56 % (matalampi).

ROIC

0,84 %

YoY

−95,56%

Viimeksi päivitetty:

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä LFA Co on 2025 0,84 % . Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä LFA Co oli 2024 18,89 % . Se laskee −95,56% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

LFA Co ROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROIC
Päivämäärä
ROIC
1.1.2018
26,41 TWD
1.1.2019
22,95 TWD
1.1.2020
21,30 TWD
1.1.2021
15,43 TWD
1.1.2022
17,86 TWD
1.1.2023
14,13 TWD
1.1.2024
18,89 TWD
1.1.2025
0,84 TWD
LFA Co ROIC historia
VUOSIROICYoY
0,84 %−95,56%
18,89 %+33,65%
14,13 %−20,88%
17,86 %+15,78%
15,43 %−27,55%
21,30 %−7,21%
22,95 %−13,10%
26,41 %+75,40%
15,06 %−16,62%
18,06 %−20,48%
22,71 %+18,91%
19,10 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

LFA Co Osakeanalyysi

Mitä LFA Co tekee? Topower Co., Ltd. tuottaa tuloja valmistamalla ja kauppiaalla autojen LED-moduuleita ja -komponentteja sekä vaihtovirtalähteitä (SPS) työpöytätietokoneisiin ja teollisuussovelluksiin. Yritys myy virtalähteitä, kulutuselektroniikkaa kuten jäähdytyspuhaltimia ja kaiuttimia sekä autonvalaistustuotteita, mukaan lukien ajovalot ja LED-valojärjestelmät. Sen ensisijaiset markkinat ovat Taiwan, Aasia, Eurooppa, Yhdysvallat ja Kanada, joissa se palvelee autoteollisuuden valmistajia ja elektroniikan jakelijoita. Yrityksen tuotevalikoimaan kuuluvat teollisuusvirtalähteet, kulutuselektroniikan komponentit kuten tallennusmuistit ja autonvalaistusratkaisut kuten takavalot ja jarruvalot. Nämä tuotteet jakautuvat useille alueille, keskittyen erityisesti autoteollisuuden ja elektroniikan aloihin. Topower Co., Ltd. kohdistaa toimintansa yrityksiin, jotka tarvitsevat luotettavia virtaratkaisuja ja valaistusjärjestelmiä ajoneuvoihin ja kulutustavaroihin. Autojen komponentit, kuten sumuvalot ja peruutusvalot, ovat keskeisiä tarjouskohteita yhdessä automobiilien LED-valosarjojen kanssa. Yrityksen jakeluverkosto ulottuu Aasiaan, Eurooppaan, Yhdysvaltoihin ja Kanadaan, palvellen sekä alkuperäislaitteiden valmistajia (OEM) että jälkimarkkinatoimijoita autoteollisuuden ja elektroniikan aloilla. LFA Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset LFA Co osakkeesta

Yhtiön LFA Co Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) on 0,84 % vuonna 2025.

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä LFA Co muuttui arvosta 18,89 % arvoon 0,84 %, mikä edustaa −95,56 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) LFA Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROIC mittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää sijoitettua pääomaansa voittojen tuottamiseen. ROIC, joka ylittää pääoman kustannukset, luo osakkeenomistajille arvoa.

ROIC = NOPAT / Sijoitettu pääoma

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n LFA Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — LFA Co

Kaikki tunnusluvut — LFA Co