Kensoh Co

Kensoh Co CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Kensoh Co (7939.T) 5.11.2026 päivämäärällä on 4,78 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 8,42 % — muutos −43,21 % (matalampi).

CROIC

4,78 %

YoY

−43,21%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Kensoh Co on 2026 4,78 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Kensoh Co oli 2025 8,42 % . Se laskee −43,21% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Kensoh Co CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2019
6,65 JPY
1.1.2020
−7,56 JPY
1.1.2021
6,02 JPY
1.1.2022
5,46 JPY
1.1.2023
−6,87 JPY
1.1.2024
−8,35 JPY
1.1.2025
8,42 JPY
1.1.2026
4,78 JPY
Kensoh Co CROIC historia
VUOSICROICYoY
4,78 %−43,21%
8,42 %−200,80%
−8,35 %+21,64%
−6,87 %−225,68%
5,46 %−9,26%
6,02 %−179,70%
−7,56 %−213,65%
6,65 %−68,58%
21,16 %+193,94%
7,20 %−20,48%
9,05 %−12,90%
10,39 %−675,30%
−1,81 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kensoh Co Osakeanalyysi

Mitä Kensoh Co tekee? Kensoh Co., Ltd. tuottaa tuloja valmistamalla ja myymällä metallimerkkejä sekä peltiosia, mukaan lukien kirjainmerkkituotteet, LED-yksiköt, fosforesoivat kyltit, ulko- ja sisäkyltit, digitaaliset kyltit, esteettömät merkkituotteet sekä tilausperusteiset merkkipalvelut. Yritys palvelee laajaa asiakaskuntaa, joka tarvitsee merkkituotteita kaupallisiin, julkisiin ja saavutettavuuteen liittyviin sovelluksiin. Sen tuotevalikoima kattaa perinteiset ja innovatiiviset merkkiteknologiat, ja se kohdistuu sekä vakiomarkkina- että erikoistuneisiin markkinasegmentteihin. Yritys hankkii myös tuloja arvopapereiden omistamisesta, hallinnoinnista ja toiminnasta, monipuolistamalla tulovirtojaan fyysisen tuotemyynnin lisäksi. Tämä kaksijakoinen lähestymistapa mahdollistaa Kensohin hyödyntävän operatiivista asiantuntemustaan valmistuksessa samalla kun se laajentaa rahoituspalveluihin. Yritys keskittyy yrityksiin ja organisaatioihin, jotka tarvitsevat merkkejärjestelmiä, mukaan lukien ne, jotka painottavat saavutettavuusvaatimusten täyttämistä ja nykyaikaisia digitaalisen näytön ratkaisuja. Kensohin tuotevalikoima on räätälöity vastaamaan tiettyjä markkinatarpeita, kuten esteettömiä merkkituotteita saavutettavuusstandardien noudattamiseksi ja digitaalisia merkkituotteita nykyaikaiseen mainontaan ja tiedon näyttämiseen. Yrityksen fokus sekä perinteisiin että huippuluokan merkkiteknologioihin sijoittaa sen palvelemaan laajaa asiakaskuntaa eri sektoreilla, joissa tarvitaan merkkituotteita. Kensoh Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Kensoh Co osakkeesta

Yhtiön Kensoh Co Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 4,78 % vuonna 2026.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Kensoh Co muuttui arvosta 8,42 % arvoon 4,78 %, mikä edustaa −43,21 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Kensoh Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Kensoh Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Kensoh Co

Kaikki tunnusluvut — Kensoh Co