Jee Technology Co

Jee Technology Co EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Jee Technology Co (688162.SS) 5.11.2026 päivämäärällä on 243,83 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli 198,24 % — muutos 23,00 % (korkeampi).

EBIT-kasvu

243,83 %

YoY

23,00%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Jee Technology Co on 2025 243,83 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Jee Technology Co oli 2024 198,24 % . Se laskee 23,00% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Jee Technology Co EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2019
449,00 CNY
1.1.2020
−0,33 CNY
1.1.2021
2,37 CNY
1.1.2022
21,43 CNY
1.1.2023
−122,26 CNY
1.1.2024
198,24 CNY
1.1.2025
243,83 CNY
Jee Technology Co EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
243,83 %+23,00%
198,24 %−262,15%
−122,26 %−670,59%
21,43 %+803,39%
2,37 %−820,66%
−0,33 %−100,07%
449,00 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Jee Technology Co Osakeanalyysi

Mitä Jee Technology Co tekee? Jee Technology Co., Ltd. tuottaa tuloja älykkaiden laitteiden segmentistään, joka tarjoaa kokonaisratkaisuja, kuten älykkäitä kytkentätuotantolinjoja auton korirakenteille (body-in-white), älykkäitä kokoonpano- ja testauslinjoja auton voimansiirroille sekä digitaalisia toiminnan hallintajärjestelmiä. Uusiin energioihin perustuvien ajoneuvojen sähköisten vetosysteemien segmentti myy uusiin energioihin perustuvien ajoneuvojen moottoreita, moottorin ohjaimia ja integroituja sähköisiä vetosysteemejä. Molemmat segmentit palvelevat kotimaan markkinoilla toimivia asiakasryhmiä automotiv- ja uusiin energioihin perustuvien ajoneuvojen aloilla. Yrityksen tuotteet on suunniteltu valmistajille, jotka tarvitsevat edistyneitä tuotanto- ja vetoteknologioita. Yrityksen älykkäiden laitteiden segmentti kohdistaa toimintansa automotivvalmistajiin, jotka tarvitsevat automatisoituja tuotantolinjoja korirakenteiden ja voimansiirtokokoonpanon osalta. Asiakkaat hankkivat nämä ratkaisut parantaakseen valmistuksen tehokkuutta ja laatua. Uusiin energioihin perustuvien ajoneuvojen sähköisten vetosysteemien segmentti toimittaa sähköisiä vetokomponentteja uusiin energioihin perustuvien ajoneuvojen tuottajille keskittyen moottoreihin ja ohjaimiin, jotka virtaavat sähköautoja. Kotimaiset automotiv- ja uusiin energioihin perustuvien ajoneuvojen yritykset ovat näiden tuotteiden ensisijaisia ostajia. Jee Technologyn liiketoimintamalli perustuu erikoislaitteiden ja järjestelmien tarjoamiseen kotimaan automotivsektorille. Sen tuotteet integroidaan ajoneuvojen valmistusprosesseihin tukemalla sekä perinteisten että uusiin energioihin perustuvien ajoneuvojen tuotantolinjoja. Yrityksen tulovirrat tulevat suoramyyntilaitteista ja järjestelmistä automotivvalmistajille ja uusiin energioihin perustuvien ajoneuvojen tuottajille Kiinassa. Jee Technology Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Jee Technology Co osakkeesta

Yhtiön Jee Technology Co Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on 243,83 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu Jee Technology Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n Jee Technology Co historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Jee Technology Co

Kaikki tunnusluvut — Jee Technology Co