JMC

JMC EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä JMC (5704.T) 8.11.2026 päivämäärällä on 17,60 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli −83,58 % — muutos −121,05 % (korkeampi).

EBIT-kasvu

17,60 %

YoY

−121,05%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä JMC on 2025 17,60 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä JMC oli 2024 −83,58 % . Se laskee −121,05% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

JMC EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2018
1 124,78 JPY
1.1.2019
−19,58 JPY
1.1.2020
−184,87 JPY
1.1.2021
151,31 JPY
1.1.2022
204,31 JPY
1.1.2023
52,80 JPY
1.1.2024
−83,58 JPY
1.1.2025
17,60 JPY
JMC EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
17,60 %−121,05%
−83,58 %−258,30%
52,80 %−74,16%
204,31 %+35,03%
151,31 %−181,85%
−184,87 %+844,03%
−19,58 %−101,74%
1 124,78 %−1 493,18%
−80,73 %+346,63%
−18,08 %−109,30%
194,32 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

JMC Osakeanalyysi

Mitä JMC tekee? JMC Corp. tuottaa tuloja 3D-tulostuspalvelu-osastoltaan, joka tarjoaa stereolitografiaa, nailonmallinnusta, jauhemuovausta ja lääketieteellisen teollisuuden mallintamispalveluita. Yritys tarjoaa myös CT-skannauspalveluita tämän osaston kautta. Valuosasto keskittyy alumiini- ja magnesiumvaluihin sekä tarjoaa CT-skannauspalveluita. Molemmat osastot palvelevat asiakkaita, jotka tarvitsevat erikoistuneita valmistusratkaisuja, kuten lääkinnällisten laitteiden valmistajia ja tarkkuusvaluja tarvitsevia teollisuusasiakkaita. Yrityksen palvelut on räätälöity aloille, joilla vaaditaan korkean tarkan prototyyppien valmistusta ja tuotantoa. JMC Corp. kohdistaa mallintamispalvelunsa lääketieteen alan yrityksiin, erityisesti niihin, jotka hyödyntävät CT-skannausdataa tarkkojen prototyyppien luomiseen. Teollisuusasiakkaat, jotka hakevat alumiini- ja magnesiumvaluja, muodostavat toisen keskeisen asiakasryhmän Valuosastolle. Yrityksen dualistinen fokus 3D-tulostuksessa ja valussa mahdollistaa monipuolisten valmistustarpeiden palvelemisen ilman tuotelinjoiden päällekkäisyyttä. Palvelut toimitetaan suorien asiakassopimusten kautta kolmansien osapuolten alustojen sijaan. 3D-tulostuspalvelu-osaston tulovirrat sisältävät stereolitografiaa, nailonmallinnusta ja CT-skannauspalveluita, kun taas Valuosaston pääasiallinen tuotto tulee alumiini- ja magnesiumvalujen tuotannosta. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu suoramyyntiin lopullisille käyttäjille lääketieteen ja teollisuuden aloilla, eikä mainita muita tulonlähteitä kuin nämä ydinpalvelut. Kaikki palvelut tarjotaan sisäisesti yrityksen omalla kalustolla ja asiantuntijuudella. JMC on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset JMC osakkeesta

Yhtiön JMC Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on 17,60 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu JMC:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n JMC historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — JMC

Kaikki tunnusluvut — JMC