JM Financial

JM Financial EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä JM Financial (JMFINANCIL.NS) 4.11.2026 päivämäärällä on 36,89 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli 182,10 % — muutos −79,74 % (matalampi).

EBIT-kasvu

36,89 %

YoY

−79,74%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä JM Financial on 2026 36,89 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä JM Financial oli 2025 182,10 % . Se laskee −79,74% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

JM Financial EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2019
10,13 INR
1.1.2020
−14,75 INR
1.1.2021
−2,44 INR
1.1.2022
26,36 INR
1.1.2023
−29,33 INR
1.1.2024
−62,91 INR
1.1.2025
182,10 INR
1.1.2026
36,89 INR
JM Financial EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
36,89 %−79,74%
182,10 %−389,48%
−62,91 %+114,45%
−29,33 %−211,29%
26,36 %−1 180,69%
−2,44 %−83,47%
−14,75 %−245,71%
10,13 %−49,05%
19,87 %−50,63%
40,25 %+18,26%
34,04 %−59,72%
84,51 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

JM Financial Osakeanalyysi

Mitä JM Financial tekee? JM Financial Ltd. tuottaa tuloja sijoituspankkipalveluista, varallisuuden hoidosta ja arvopaperiliiketoiminnasta (IWS), jotka kattavat palkkioperusteiset ja rahastoihin liittyvät toiminnot. Yritys tarjoaa neuvontapalveluita osake- ja velkamarkkinoille, hallinnoi pääomamarkkinatapahtumia ja tarjoaa yritysten rahoitukseen liittyvää konsultointia. Rahastoihin liittyvä toiminta käsittää pankkitoiminnan ulkopuoliset finanssipalvelut (NBFC) ja omaisuuden rekonstruktioinnin, kun taas vaihtoehtoisten varojen hoito -segmentti hallinnoi instituutio- ja ei-instituutioinvestoijien rahastoja. Yritys harjoittaa myös kiinnislainantoa sekä tukku- että vähittäismarkkinoilla, mukaan lukien asuntolainat ja koulutuslaitosten rahoitus. JM Financialin palveluiden ensisijaisia asiakkaita ovat yritysklietit, jotka tarvitsevat pääomamarkkinaneuvontaa, instituutioinvestoijat, jotka hallinnoivat rahastoja, sekä yksityisasiakkaat varallisuuden hoidossa. Yrityksen yksityisen pääoman syndikointi- ja fuusio- ja yritysostoneuvontapalvelut kohdistuvat yrityksiin ja rahoituslaitoksiin. Kiinnislainatoiminta palvelee vähittäisasiakkaita asuntolainojen ja koulutusrahoituksen kautta. JM Financialin tulovirrat koostuvat neuvontapalkkioista, yksityisen pääoman rahastojen hoitopalkkioista ja kiinnislainauksesta sekä omaisuuden rekonstruktioinnista saatavista korkotuloista. Yrityksen liiketoimintamalli hyödyntää sen asiantuntemusta pääomamarkkinoilla, yksityisessä pääomassa ja varainhoidossa palvellakseen monipuolisia asiakasryhmiä Intian rahoitusmarkkinoilla. JM Financial on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset JM Financial osakkeesta

Yhtiön JM Financial Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on 36,89 % vuonna 2026.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu JM Financial:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n JM Financial historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — JM Financial

Kaikki tunnusluvut — JM Financial