JCU

JCU Osinkosuoja

Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä JCU (4975.T) 4.11.2026 päivämäärällä on 3,78. Edellisenä vuonna Osingonmaksun kattavuussuhde oli 3,05 — muutos 23,89 % (korkeampi).

Osinkosuoja

3,78

YoY

23,89%

Viimeksi päivitetty:

Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä JCU on 2025 3,78 . Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä JCU oli 2024 3,05 . Se laskee 23,89% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

JCU Osinkosuoja historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Osinkosuoja
Päivämäärä
Osinkosuoja
1.1.2018
7,05 JPY
1.1.2019
4,00 JPY
1.1.2020
3,36 JPY
1.1.2021
3,47 JPY
1.1.2022
3,91 JPY
1.1.2023
3,48 JPY
1.1.2024
3,05 JPY
1.1.2025
3,78 JPY
JCU Osinkosuoja historia
VUOSIOsinkosuojaYoY
3,78+23,89%
3,05−12,24%
3,48−10,91%
3,91+12,47%
3,47+3,49%
3,36−16,20%
4,00−43,19%
7,05+66,45%
4,23−39,57%
7,01−7,47%
7,57+104,40%
3,70—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

JCU Osakeanalyysi

Mitä JCU tekee? JCU Corp tuottaa liikevaihtoa kolmen liiketoimintasegmentin kautta. Agentit-segmentti myy korostavia ja ruosteenkestäviä pinnoiteaineita automaatio-osille, vesihanoille ja rakennusmateriaaleille sekä piirilevyjen (PCB), elektronisten komponenttien ja puolijohdepinnoitteille. Laitteet-segmentti tarjoaa automaattisia pintakäsittelylaitteita ja suodatuskoneistoja auto- ja piirilevyteollisuudelle. Uuden liiketoiminnan segmentti keskittyy plasmaan perustuviin kaiverrus- ja puhdistuslaitteisiin piirilevyille, aurinkovoimalaitoksille ja niihin liittyville tuotteille. Näitä tuotteita ostavat autoteollisuus, elektroniikkayritykset ja rakennusyhtiöt. Agentit-segmentti kohdistaa pinnoitusratkaisunsa auto- ja rakennusteollisuuteen, kun taas Laitteet-segmentti palvelee autoteollisuuden ja elektroniikan valmistajia, jotka tarvitsevat pintakäsittelyjärjestelmiä. Uuden liiketoiminnan segmentti tarjoaa plasma-teknologiaan perustuvia laitteita ja aurinkovoimalaitoksia elektroniikka- ja uusiutuvan energian aloille. Kaikki segmentit toimittavat tuotteitaan teollisille asiakkaille Japanissa ja kansainvälisesti. JCU Corp:n tulonlähteisiin kuuluvat pinnoiteaineiden, pintakäsittelykoneiston ja plasma-piirilevykaluston myynti. Yrityksen asiakkaita ovat automaatiokomponenttien valmistajat, piirilevyvalmistajat ja rakennusmateriaalien toimittajat. Aurinkovoimalaitosten myynti on kasvava osa Uuden liiketoiminnan divisioonaa. JCU on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset JCU osakkeesta

Yhtiön JCU Osingonmaksun kattavuussuhde on 3,78 vuonna 2025.

Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä JCU muuttui arvosta 3,05 arvoon 3,78, mikä edustaa 23,89 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Osingonmaksun kattavuussuhde JCU:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Osingonmaksun kattavuussuhde mittaa, kuinka monta kertaa osingot voidaan kattaa nettotuloksella. Korkeampi kattavuus viittaa kestävämpiin osingonmaksuihin.

Osingonmaksun kattavuussuhde:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Osingonmaksun kattavuussuhde:n JCU historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Osinko — JCU

Kaikki tunnusluvut — JCU