Isamu Paint Co

Isamu Paint Co ROE

ROE (Return on Equity) yhtiöstä Isamu Paint Co (4624.T) 18.10.2026 päivämäärällä on 4,18 %. Edellisenä vuonna ROE (Return on Equity) oli 3,19 % — muutos 31,26 % (korkeampi).

ROE

4,18 %

YoY

31,26%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2026 Isamu Paint Co:n oman pääoman tuotto (ROE) oli 4,18 %, mikä on nousua 31,26% verrattuna 3,19 % ROE:hen edellisenä vuonna.

Isamu Paint Co ROE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROE
Päivämäärä
ROE
1.1.2019
3,81 JPY
1.1.2020
3,61 JPY
1.1.2021
3,30 JPY
1.1.2022
2,55 JPY
1.1.2023
2,71 JPY
1.1.2024
3,10 JPY
1.1.2025
3,19 JPY
1.1.2026
4,18 JPY
Isamu Paint Co ROE historia
VUOSIROEYoY
4,18 %+31,26%
3,19 %+2,77%
3,10 %+14,57%
2,71 %+6,01%
2,55 %−22,66%
3,30 %−8,53%
3,61 %−5,31%
3,81 %−13,30%
4,40 %−13,54%
5,08 %+15,76%
4,39 %+2,57%
4,28 %−31,99%
6,30 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Isamu Paint Co Osakeanalyysi

Mitä Isamu Paint Co tekee? Isamu Paint Co Ltd, headquartered in Osaka, Japan, operates in the Materials sector, specifically within the Chemicals industry. The company manufactures and sells paints, solvents, and building materials, with product segments including automobile repair, industrial, and architectural applications. It also manages real estate rentals and parking lots. Employing 203 full-time staff, Isamu Paint has been listed on the stock market since 1 March 1984. Isamu Paint Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROE yksityiskohtaisesti

Oman pääoman tuoton (ROE) selvittäminen yrityksessä Isamu Paint Co

Yrityksen Isamu Paint Co oman pääoman tuotto (ROE) on perusmittari, joka arvioi yhtiön kannattavuutta suhteessa omaan pääomaan. ROE, joka lasketaan jakamalla nettotulos osakkeenomistajien pääomalla, havainnollistaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa voittoa osakkeenomistajien sijoituksista. Korkeampi ROE tarkoittaa lisääntynyttä tehokkuutta ja kannattavuutta.

Vuosi vuodelta -vertailu

Analysoimalla Isamu Paint Co:n ROE:n vuosittaista kehitystä voidaan seurata kannattavuuden trendejä ja taloudellista suorituskykyä. Nouseva ROE viittaa kasvavaan kannattavuuteen ja arvonluontiin osakkeenomistajille, kun taas laskeva ROE voi viitata ongelmiin voiton tuotossa tai oman pääoman hallinnassa.

Vaikutukset sijoituksiin

Yrityksen Isamu Paint Co ROE on ratkaisevan tärkeä sijoittajille, jotka arvottavat yrityksen kannattavuutta, tehokkuutta ja sijoitusvetovoimaa. Vankka ROE osoittaa yrityksen kykyä muuttaa oman pääoman sijoituksia voitoiksi, ja lisää siten sen houkuttelevuutta potentiaalisille ja nykyisille sijoittajille.

ROE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen Isamu Paint Co ROE:ssa voivat johtua nettovoiton, oman pääoman tai molempien vaihteluista. Näitä vaihteluita tutkitaan arvioitaessa johtamisen tehokkuutta, taloudellisia strategioita sekä niihin liittyviä riskejä ja mahdollisuuksia tukeakseen sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset Isamu Paint Co osakkeesta

Yhtiön Isamu Paint Co ROE (Return on Equity) on 4,18 % vuonna 2026.

ROE (Return on Equity) yhtiöstä Isamu Paint Co muuttui arvosta 3,19 % arvoon 4,18 %, mikä edustaa 31,26 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROE (Return on Equity) Isamu Paint Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROE (Return on Equity):n Isamu Paint Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROE (Return on Equity):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROE (Return on Equity):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Isamu Paint Co

Kaikki tunnusluvut — Isamu Paint Co