Invernova

Invernova P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Invernova (INVERNOVA.SN) 15.10.2026 päivämäärällä on −207,13. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli 33,84 — muutos −712,13 % (matalampi).

P/CF

−207,13

YoY

−712,13%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Invernova on 2024 −207,13 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Invernova oli 2023 33,84 . Se laskee −712,13% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Invernova P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2017
−49,59 CLP
1.1.2018
−46,62 CLP
1.1.2019
−59,77 CLP
1.1.2020
−56,85 CLP
1.1.2021
−38,53 CLP
1.1.2022
83,81 CLP
1.1.2023
33,84 CLP
1.1.2024
−207,13 CLP
Invernova P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
−207,13−712,13%
33,84−59,62%
83,81−317,52%
−38,53−32,23%
−56,85−4,88%
−59,77+28,21%
−46,62−6,00%
−49,59−1,06%
−50,13−8,60%
−54,85−29,41%
−77,70—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Invernova Osakeanalyysi

Mitä Invernova tekee? Invernova SA is a financial services company headquartered in Santiago, Chile. The company's primary activities include the investment, purchase, sale, and trading of real estate properties and securities. Invernova SA went public on March 3, 1999, as indicated by its IPO date. The firm's main asset is the financing of the Lampa Oriente residential project. As of December 31, 2011, Invernova SA held minor stakes in several affiliate entities, including Inmobiliaria e Inversiones Lampa SA, Inmobiliaria Alto de Lampa SA, Inversiones Lampa II SA, and P&S SA. At that time, P&S SA was the majority shareholder of Invernova SA, holding 63.97% of the company's interest. The company operates within the financial services sector, focusing on real estate and securities transactions. Invernova SA is listed on the Santiago Stock Exchange under the ticker symbol INVERNOVA.SN and is identified by the ISIN CLP5797W1081. The company's operations and structure are based in Chile, with its headquarters located in the city of Santiago. The information provided does not include details on the company's founding year, specific products, or other financial figures beyond those explicitly stated. Invernova on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Invernova osakkeesta

Yhtiön Invernova P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on −207,13 vuonna 2024.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Invernova muuttui arvosta 33,84 arvoon −207,13, mikä edustaa −712,13 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) Invernova:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n Invernova alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Invernova

Kaikki tunnusluvut — Invernova