Invenia Co

Invenia Co P/B

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Invenia Co (079950.KQ) 4.11.2026 päivämäärällä on 1,76. Edellisenä vuonna P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) oli 1,10 — muutos 59,45 % (korkeampi).

P/B

1,76

YoY

59,45%

Viimeksi päivitetty:

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Invenia Co on 2025 1,76 . P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Invenia Co oli 2024 1,10 . Se laskee 59,45% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Invenia Co P/B historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/B
Päivämäärä
P/B
1.1.2018
0,61 KRW
1.1.2019
0,61 KRW
1.1.2020
0,67 KRW
1.1.2021
0,51 KRW
1.1.2022
0,53 KRW
1.1.2023
0,79 KRW
1.1.2024
1,10 KRW
1.1.2025
1,76 KRW
Invenia Co P/B historia
VUOSIP/BYoY
1,76+59,45%
1,10+39,48%
0,79+50,51%
0,53+2,63%
0,51−24,06%
0,67+10,38%
0,61+0,72%
0,61−5,00%
0,64−2,46%
0,65−18,86%
0,81−3,22%
0,83—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Invenia Co Osakeanalyysi

Mitä Invenia Co tekee? Invenia Co Ltd valmistaa ja myy nestekidenäyttöjä (LCD) sekä niihin liittyvää laitteistoa. Yrityksen tuotteisiin kuuluvat LCD:n etukäsittelylaitteet, kuten kuivakaiverruskoneet ja tyhjiöasennusjärjestelmät (VAS), sekä tarkastuslaitteet, kuten TFT-automatisoitu optinen tarkastus (AOI) -laitteisto ja värisuodattimen (CF) AOI-laitteisto. Lisäksi Invenia tarjoaa OLED- ja LED-laitteita, mukaan lukien metalliorgaaninen kaasufaasidepositiolaitteisto (MOCVD). Invenia jakaa näitä tuotteita kotimaassa ja kansainvälisesti näyttövalmistajille. Yritys kohdistaa toimintansa näyttövalmistajiin, jotka tarvitsevat erikoislaiteita tuotantoprosesseihinsa. Tuotevalikoima palvelee LCD-, OLED- ja LED-näyttöjen valmistukseen osallistuvien yritysten tarpeita, myös niitä, jotka käyttävät TFT-, CF- ja MOCVD-teknologioita. Invenian laitteita käytetään eri sovelluksiin tarkoitettujen näyttöjen, kuten kuluttaja-electronicsin ja teollisuusnäyttöjen, valmistuksessa. Invenian tulot syntyvät sen laitteiden myynnistä näyttövalmistajille. Yrityksen kotimaiset ja kansainväliset jakelukanavat mahdollistavat palveluiden tarjoamisen sekä paikallisille että globaaleille asiakkaille näyttöalalla. Tuotevalikoima keskittyy etukäsittelyprosessien, tarkastusjärjestelmien ja seuraavan sukupolven näyttöteknologioiden erikoislaitteisiin. Invenia Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Invenia Co osakkeesta

Yhtiön Invenia Co P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) on 1,76 vuonna 2025.

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Invenia Co muuttui arvosta 1,10 arvoon 1,76, mikä edustaa 59,45 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) Invenia Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kirjanpitoarvo-suhde vertaa yhtiön markkina-arvoa sen kirjanpitoarvoon. Matala P/B voi viitata aliarvostettuun osakkeeseen, kun taas korkea P/B voi osoittaa yliarvostusta tai vahvoja kasvuodotuksia.

P/B = Osakekurssi / Kirjanpitoarvo per osake

Arvioidakseen P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n Invenia Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Invenia Co

Kaikki tunnusluvut — Invenia Co