Insyde Software

Insyde Software Velat/EBITDA

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Insyde Software (6231.TWO) 2.11.2026 päivämäärällä on 0,16. Edellisenä vuonna Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han oli 0,35 — muutos −54,88 % (matalampi).

Velat/EBITDA

0,16

YoY

−54,88%

Viimeksi päivitetty:

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Insyde Software on 2024 0,16 . Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Insyde Software oli 2023 0,35 . Se laskee −54,88% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Insyde Software Velat/EBITDA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat/EBITDA
Päivämäärä
Velat/EBITDA
1.1.2017
0,00 TWD
1.1.2018
0,00 TWD
1.1.2019
0,54 TWD
1.1.2020
0,28 TWD
1.1.2021
0,20 TWD
1.1.2022
0,09 TWD
1.1.2023
0,35 TWD
1.1.2024
0,16 TWD
Insyde Software Velat/EBITDA historia
VUOSIVelat/EBITDAYoY
0,16−54,88%
0,35+282,07%
0,09−54,90%
0,20−26,77%
0,28−48,77%
0,54—
0,00—
0,00−100,00%
−0,68−178,37%
0,86−94,10%
14,60—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Insyde Software Osakeanalyysi

Mitä Insyde Software tekee? Insyde Software Corp. tarjoaa järjestelmäfirmwaren ja ohjelmistotekniikan konsultointipalveluita kannettavien tietokoneiden, työpöytätietokoneiden, palvelimien ja upotettujen järjestelmien toimialalla toimiville yrityksille. Yrityksen keskeisiä tuotteita ovat perusliittymäohjelmisto (BIOS), emolevyn hallinta- ja ohjausfirmware sekä muut firmware-ratkaisut. Näitä tuotteita käytetään ensisijaisesti henkilökohtaisissa tietokoneissa (PC), informaatiolaitteissa ja Internet of Things (IoT) -tuotteissa. Insyde jakaa tuotteitaan kotimaassaan ja kansainvälisesti palvelemalla markkinoita Yhdysvalloissa, Kiinan mantereella, Japanissa ja muilla alueilla. Yritys saa tuloja myymällä järjestelmäfirmwarea ja ohjelmistotekniikan konsultointipalveluita. Sen kohderyhmää ovat kannettavien tietokoneiden, työpöytätietokoneiden, palvelimien ja upotettujen järjestelmien toimialalla toimivat yritykset. Insyden tuotteet integroidaan näiden asiakkaiden valmistamiin laitteisiin, mikä mahdollistaa toiminnallisuuden PC-laitteissa, informaatiolaitteissa ja IoT-tuotteissa. Yrityksen kansainvälinen läsnäolo Yhdysvalloissa, Kiinan mantereella ja Japanissa tukee sen markkinaosuuksia ja myyntistrategiaa. Insyden liiketoimintamalli keskittyy olennaisten firmware-ratkaisujen ja konsultointipalveluiden toimittamiseen teknologia-alan valmistajille. Tarjoamalla emolevyn hallinta- ja ohjausfirmwarea yritys varmistaa asiakkaidensa laitteiden kriittiset järjestelmätoiminnot. Yrityksen kotimaiset ja kansainväliset jakelukanavat mahdollistavat laajan asiakaskunnan palvelemisen useilla markkinoilla, kuten Yhdysvalloissa, Kiinan mantereella ja Japanissa, missä sen tuotteet on upotettu loppukäyttäjän laitteisiin. Insyde Software on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Insyde Software osakkeesta

Yhtiön Insyde Software Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han on 0,16 vuonna 2024.

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Insyde Software muuttui arvosta 0,35 arvoon 0,16, mikä edustaa −54,88 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han Insyde Software:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velka/EBITDA mittaa kokonaisvelkaa suhteessa tulokseen ennen korkoja, veroja ja poistoja. Se osoittaa, kuinka monella vuodella kaikki velat voitaisiin maksaa takaisin EBITDA:sta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han:n Insyde Software alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vipuvaikutus — Insyde Software

Kaikki tunnusluvut — Insyde Software