Insigma Technology Co

Insigma Technology Co Velat

Velat yhtiöstä Insigma Technology Co (600797.SS) 17.10.2026 päivämäärällä on 2,07 Mrd. CNY. Edellisenä vuonna Velat oli 2,42 Mrd. CNY — muutos −14,47 % (matalampi).

Velat

2,07 Mrd.CNY

YoY

−14,47%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Insigma Technology Co:n velat olivat 2,07 Mrd. CNY, mikä on −14,47% ero verrattuna 2,42 Mrd. CNY velkoihin edellisenä vuonna.

Insigma Technology Co Velat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat
Päivämäärä
Velat
1.1.2018
2,02 Mrd. CNY
1.1.2019
1,89 Mrd. CNY
1.1.2020
1,98 Mrd. CNY
1.1.2021
2,95 Mrd. CNY
1.1.2022
2,69 Mrd. CNY
1.1.2023
2,44 Mrd. CNY
1.1.2024
2,42 Mrd. CNY
1.1.2025
2,07 Mrd. CNY
Insigma Technology Co Velat historia
VUOSIVelatYoY
2,07 Mrd.CNY−14,47%
2,42 Mrd.CNY−0,83%
2,44 Mrd.CNY−9,25%
2,69 Mrd.CNY−8,55%
2,95 Mrd.CNY+49,09%
1,98 Mrd.CNY+4,24%
1,89 Mrd.CNY−6,31%
2,02 Mrd.CNY+9,30%
1,85 Mrd.CNY+9,93%
1,68 Mrd.CNY−20,80%
2,13 Mrd.CNY−27,79%
2,94 Mrd.CNY—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Insigma Technology Co Osakeanalyysi

Mitä Insigma Technology Co tekee? Insigma Technology Co Ltd is a technology company headquartered in Hangzhou, China. The company operates in the Information Technology sector and is listed on the Shanghai Stock Exchange with ticker 600797.SS. Insigma Technology has been publicly traded since its IPO on April 18, 1997. The company employs 5,146 people, as reported in its latest disclosures. Insigma Technology's business activities include the manufacture, development, and sale of computer-related products and systems, encompassing hardware, software, and network systems. The company provides IT services across four primary areas: intelligence cloud services, intelligent cities, intelligent business, and intelligent life. Insigma Technology serves both domestic and international markets, operating across multiple geographic regions. The company's official website is https://www.insigma.com.cn/, where further information about its operations and services can be found. Insigma Technology does not disclose specific financial figures or detailed product names beyond the general description of its service areas and business model. The company's headquarters location and operational structure reflect its positioning as a technology provider within China's growing IT industry. Insigma Technology Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velat yksityiskohtaisesti

Insigma Technology Co:n velvoitteiden arviointi

Insigma Technology Co:n velvoitteet koostuvat yrityksen ulkopuolisille osapuolille ja sidosryhmille olevista rahoitusvelvoitteista ja veloista. Ne jaetaan lyhytaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät vuoden sisällä, ja pitkäaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät pidemmän aikavälin kuluessa. Näiden velvoitteiden yksityiskohtainen arviointi on kriittistä Insigma Technology Co:n taloudellisen vakauden, operatiivisen tehokkuuden ja pitkän aikavälin kestävyyden arvioimiseksi.

Vuoden-vuodelta vertailu

Insigma Technology Co:n velvoitteiden vertaileminen vuosittain voi auttaa sijoittajia tunnistamaan trendit, muutokset ja poikkeavuudet yrityksen taloudellisessa asemassa. Velvoitteiden kokonaismäärän väheneminen viittaa usein taloudelliseen vahvistumiseen, kun taas kasvu voi viitata lisääntyneisiin investointeihin, yritysostoihin tai mahdollisiin taloudellisiin rasitteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Insigma Technology Co:n kokonaisvelvoitteet ovat merkittävässä roolissa yrityksen vipuvaikutuksen ja riskiprofiilin määritelmässä. Sijoittajat ja analyytikot tutkivat tätä aspektia tarkasti yrityksen taloudellisten velvoitteiden täyttämiskyvyn määrittämiseksi, mikä vaikuttaa sijoitusten houkuttelevuuteen ja luottoluokitukseen.

Velvoitteiden vaihteluiden tulkinta

Insigma Technology Co:n velvoitteiden rakenteen muutokset osoittavat muutoksia sen taloudellisessa johtamisessa ja strategiassa. Velvoitteiden vähentyminen heijastaa tehokasta taloudenpitoa tai velkojen maksua, kun taas niiden kasvu voi viitata laajentumiseen, yritysostotoimintaan tai kertyneisiin toimintakustannuksiin, joilla kaikilla voi olla erilaisia vaikutuksia sijoittajiin.

Usein kysytyt kysymykset Insigma Technology Co osakkeesta

Yhtiön Insigma Technology Co Velat on 2,07 Mrd. CNY vuonna 2025.

Velat yhtiöstä Insigma Technology Co muuttui arvosta 2,42 Mrd. CNY arvoon 2,07 Mrd. CNY, mikä edustaa −14,47 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velat Insigma Technology Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velat:n CNY on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velat:n Insigma Technology Co historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Insigma Technology Co

Kaikki tunnusluvut — Insigma Technology Co