Innuovo Technology Co

Innuovo Technology Co Velat/EBITDA

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Innuovo Technology Co (000795.SZ) 5.11.2026 päivämäärällä on 2,45. Edellisenä vuonna Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han oli 0,90 — muutos 171,98 % (korkeampi).

Velat/EBITDA

2,45

YoY

171,98%

Viimeksi päivitetty:

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Innuovo Technology Co on 2025 2,45 . Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Innuovo Technology Co oli 2024 0,90 . Se laskee 171,98% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Innuovo Technology Co Velat/EBITDA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat/EBITDA
Päivämäärä
Velat/EBITDA
1.1.2018
0,40 CNY
1.1.2019
1,08 CNY
1.1.2020
5,88 CNY
1.1.2021
2,65 CNY
1.1.2022
4,25 CNY
1.1.2023
4,56 CNY
1.1.2024
0,90 CNY
1.1.2025
2,45 CNY
Innuovo Technology Co Velat/EBITDA historia
VUOSIVelat/EBITDAYoY
2,45+171,98%
0,90−80,25%
4,56+7,27%
4,25+60,50%
2,65−54,90%
5,88+445,82%
1,08+169,24%
0,40+97,24%
0,20+10,17%
0,18−101,12%
−16,47+138,14%
−6,92—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Innuovo Technology Co Osakeanalyysi

Mitä Innuovo Technology Co tekee? Innuovo Technology Co., Ltd. tuottaa tuloa harvinaisten maametallien pysyvistä magneettimateriaaleista, moottorisarjatuotteista ja paloturvallisuuden älylaitteista. Yrityksen pääasiallisia tuotteita ovat neodyymirauta-boraani, moottorit, automaattiset varasto- ja hakujärjestelmät (AS/RS) sekä timanttituotteet, joita myydään kotimaan ja ulkomaan markkinoille. Sen ensisijaiset asiakassegmentit koostuvat teollisuusvalmistajista ja teknologiayrityksistä, jotka tarvitsevat suorituskykyisiä magneettimateriaaleja ja automaattisia varastoratkaisuja. Yrityksen tuotevalikoima kohdistuu sovelluksiin sähköajoneuvoissa, uusiutuvan energian järjestelmissä ja älykkäissä rakennusteknologioissa, joissa tarkkuus ja luotettavuus ovat kriittisiä. Yrityksen tulovirrat johdetaan neodyymirauta-boraanimagneettien tuotannosta ja jakelusta; nämä ovat olennaisia auton- ja teollisuussektorin sähkömoottoreille. Moottoreita ja AS/Järjestelmiä myydään logistiikka- ja valmistusasiakkaille, jotka hakevat tehokkaita materiaalinkäsittelyratkaisuja. Paloturvallisuuden älylaitteita markkinoidaan rakennus- ja kiinteistönpalveluyrityksille korostaen turvallisuusstandardien noudattamista. Timanttituotteet muodostavat vähäisen osuuden, mutta edistävät yrityksen monipuolistuneita tulovirtoja. Innuovo Technologyn kotimaan markkina-asemaa tukee sen pääkonttori Jinhussa, Zhejiangissa, kun taas ulkomaiset myynti hyödyntää globaaleja toimitusketjuverkostoja. Yrityksen painopiste korkean arvon erikoistuotteissa takaa jatkuvan kysynnän teollisuusasiakkailta, jotka priorisoivat teknisiä spesifikaatioita kustannusten sijaan. Tämä asema mahdollistaa yritykselle ylläpitää premium-hintoja magneettimateriaaleilleen ja älyjärjestelmilleen. Innuovo Technology Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Innuovo Technology Co osakkeesta

Yhtiön Innuovo Technology Co Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han on 2,45 vuonna 2025.

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Innuovo Technology Co muuttui arvosta 0,90 arvoon 2,45, mikä edustaa 171,98 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han Innuovo Technology Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velka/EBITDA mittaa kokonaisvelkaa suhteessa tulokseen ennen korkoja, veroja ja poistoja. Se osoittaa, kuinka monella vuodella kaikki velat voitaisiin maksaa takaisin EBITDA:sta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han:n Innuovo Technology Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vipuvaikutus — Innuovo Technology Co

Kaikki tunnusluvut — Innuovo Technology Co