InnoCare Pharma

InnoCare Pharma EBIT

EBIT yhtiöstä InnoCare Pharma (688428.SS) 2.11.2026 päivämäärällä on 496,00 M CNY. Edellisenä vuonna EBIT oli −525,78 M CNY — muutos −194,33 % (korkeampi).

EBIT

496,00 MCNY

YoY

−194,33%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 InnoCare Pharma:n EBIT oli 496,00 M CNY, joka on −194,33% nousu edellisen vuoden −525,78 M CNY EBIT-suhteeseen verrattuna.

InnoCare Pharma EBIT historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT
Päivämäärä
EBIT
1.1.2024
−525,78 M CNY
1.1.2025
496,00 M CNY
1.1.2026 (e)
95,61 M CNY
1.1.2027 (e)
390,24 M CNY
1.1.2028 (e)
1,08 Mrd. CNY
1.1.2029 (e)
0,00 CNY
1.1.2030 (e)
0,00 CNY
1.1.2031 (e)
0,00 CNY
InnoCare Pharma EBIT historia
VUOSIEBITYoY
est0,00CNY—
est0,00CNY—
est0,00CNY−100,00%
est1,08 Mrd.CNY+177,52%
est390,24 MCNY+308,15%
est95,61 MCNY−80,72%
496,00 MCNY−194,33%
−525,78 MCNY−19,42%
−652,51 MCNY−10,75%
−731,14 MCNY+339,81%
−166,24 MCNY−66,39%
−494,55 MCNY—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

InnoCare Pharma Liikevaihto

InnoCare Pharma osakkeen liikevaihto, EBIT, voitto

  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Liikevaihto
EBIT
Voitto
Tiedot
Päivämäärä
Liikevaihto
EBIT
Voitto
1.1.2024
1,01 Mrd. CNY
−525,78 M CNY
−440,63 M CNY
1.1.2025
2,37 Mrd. CNY
496,00 M CNY
642,47 M CNY
1.1.2026 (e)
2,46 Mrd. CNY
95,61 M CNY
281,95 M CNY
1.1.2027 (e)
2,93 Mrd. CNY
390,24 M CNY
176,22 M CNY
1.1.2028 (e)
3,31 Mrd. CNY
1,08 Mrd. CNY
0,00 CNY
1.1.2029 (e)
4,25 Mrd. CNY
0,00 CNY
0,00 CNY
1.1.2030 (e)
5,62 Mrd. CNY
0,00 CNY
0,00 CNY
1.1.2031 (e)
6,60 Mrd. CNY
0,00 CNY
0,00 CNY

InnoCare Pharma Katteprosentit

InnoCare Pharma osakkeen marginaalit

InnoCare Pharma Margenanalyysi näyttää bruttomarginaalin, EBIT-marginaalin sekä voittomarginaalin InnoCare Pharma osalta. EBIT-marginaali (EBIT/liikevaihto) kertoo, kuinka suuri osuus liikevaihdosta jää operatiivisena voittona. Voittomarginaali näyttää, kuinka suuri osuus InnoCare Pharma liikevaihdosta säilyy.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
Tiedot
Päivämäärä
Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
1.1.2024
86,29 %
−52,09 %
−43,65 %
1.1.2025
91,95 %
20,88 %
27,05 %
1.1.2026 (e)
91,95 %
3,88 %
11,44 %
1.1.2027 (e)
91,95 %
13,31 %
6,01 %
1.1.2028 (e)
91,95 %
32,68 %
0,00 %
1.1.2029 (e)
91,95 %
0,00 %
0,00 %
1.1.2030 (e)
91,95 %
0,00 %
0,00 %
1.1.2031 (e)
91,95 %
0,00 %
0,00 %

InnoCare Pharma Osakeanalyysi

Mitä InnoCare Pharma tekee? InnoCare Pharma Ltd tuottaa tuloja biofarmaseuttisten tuotteiden tutkimisesta, kehittämisestä ja kaupallistamisesta syöpä- ja autoimmuunisairauksien hoidossa. Yrityksen keskeisiä tuotteita ovat orelabrutinib, ibrutinib, zanubrutinib, tafasitamab, ICP-490, ICP-B02, ICP-248, ICP-192, ICP-723 ja ICP-189, joita käytetään hematologisten kasvainten, kiinteiden kasvainten ja autoimmuunitilojen hoitoon. Näitä tuotteita markkinoidaan sekä kotimaassa että kansainvälisesti, keskittyen näillä terapeuttisilla aloilla oleviin suuriin täyttämättömiin kliinisiin tarpeisiin. Yrityksen kehitysputki korostaa innovatiivisia hoitomuotoja sairauksiin, jotka liittyvät B-solujen tai T-solujen toiminnan poikkeavuuksiin. Yrityksen tulovirrat koostuvat sen biofarmaseuttisten tuotteiden myynnistä, jotka on kehitetty tarkoitettuihin lääketieteellisiin tiloihin, kuten hematologisiin ja kiinteisiin kasvaimiin. InnoCare Pharma Ltd tavoittaa terveydenhuollon ammattilaiset, sairaalat ja farmaseuttiset jakelijat Kiinassa ja kansainvälisillä markkinoilla. Sen tuotevalikoima kattaa merkittävät kliiniset aukot erityisesti syövän ja autoimmuunisairauksien hoidossa, missä kysyntä uusille hoitomuodoille on suurta. Yrityksen fokus täyttämättömissä lääketieteellisissä tarpeissa ohjaa sen kaupallista strategiaa sekä kotimaan että globaalien segmenttien osalta. InnoCare Pharma Ltd:n liiketoimintamalli perustuu biofarmaseuttisten tuotteiden kehittämiseen ja myymiseen hematologisten ja kiinteiden kasvainten sekä autoimmuunisairauksien hoitoon. Yrityksen tuotteet on suunniteltu hoidettavaksi tiloja, jotka johtuvat B-solujen tai T-solujen toiminnan poikkeavuuksista, mikä vastaa sen strategista painopistettä korkean tarpeen terapeuttisilla alueilla. Tulot syntyvät näiden tuotteiden kaupallistamisesta sekä kotimaassa että ulkomailla, eikä liiketoimintakuvaus mainitse lisäpalveluja tai lisenssitoimintaa. InnoCare Pharma on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

EBIT yksityiskohtaisesti

Analyysi kohteen InnoCare Pharma EBIT:stä

Kohteen InnoCare Pharma EBIT (Earnings Before Interest and Taxes) edustaa yrityksen operatiivista voittoa. Se lasketaan vähentämällä kaikki liiketoiminnan kulut, myytyjen tavaroiden kustannukset (COGS) ja operatiiviset menot, kokonaisliikevaihdosta, mutta jättämällä huomioimatta korot ja verot. Se tarjoaa näkemyksiä yrityksen operatiivisesta kannattavuudesta ottamatta huomioon rahoituksen ja verorakenteiden vaikutuksia.

Vuosi-vuosi -vertailu

Vuotuinen EBIT:n vertailu kohteelle InnoCare Pharma voi osoittaa suuntauksia yrityksen operatiivisessa tehokkuudessa ja kannattavuudessa. EBIT:n kasvu vuosien mittaan voi viitata parantuneeseen operatiiviseen tehokkuuteen tai liikevaihdon kasvuun, kun taas lasku saattaa herättää huolta kasvaneista operatiivisista kustannuksista tai laskevista liikevaihdoista.

Vaikutukset sijoituksiin

Kohteen InnoCare Pharma EBIT on tärkeä mittari sijoittajille. Positiivinen EBIT viittaa siihen, että yritys tuottaa tarpeeksi liikevaihtoa kattamaan sen operatiiviset kulut, mikä on olennainen seikka yrityksen taloudellisen terveyden ja vakauden arvioinnissa. Sijoittajat seuraavat EBIT:tä tarkasti arvioidakseen yrityksen kannattavuutta ja potentiaalia tulevalle kasvulle.

EBIT-vaihteluiden tulkinta

Vaihtelut kohteen InnoCare Pharma EBIT:ssä voivat johtua muutoksista tuloissa, liiketoiminnan kuluissa tai molemmissa. Nouseva EBIT viittaa parantuneeseen operatiiviseen suorituskykyyn tai kasvaneisiin myynteihin, kun taas laskeva EBIT voi viitata nousseisiin operatiivisiin kustannuksiin tai vähentyneisiin tuloihin, mikä saattaa vaatia strategisia säätöjä.

Usein kysytyt kysymykset InnoCare Pharma osakkeesta

Yhtiön InnoCare Pharma EBIT on 496,00 M CNY vuonna 2025.

EBIT yhtiöstä InnoCare Pharma muuttui arvosta −525,78 M CNY arvoon 496,00 M CNY, mikä edustaa −194,33 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBIT InnoCare Pharma:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

"Earnings before interest and taxes", lyhennetty EBIT, jota kutsutaan myös yrityksen käyttötulokseksi. Se on keskeinen luku, jonka avulla voitto voidaan arvioida tietyltä ajanjaksolta, yleensä tilikaudelta. Verot ja korko ei vähennetä EBIT:sta, joten se sopii kansainvälisiin eri yritysten vertailuihin.

Nettotulo
+ Verokulut
+ Korkokulut ja muut rahoituskulut
- Korkotuotot ja muut rahoitustuotot
= EBIT (käyttötulos)

EBIT:n CNY on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata EBIT:n InnoCare Pharma historiallisesti ja reaaliajassa.

Liikevaihto on tärkeä osakkeen arvioinnissa.

EBIT on lyhenne sanoista "Earnings Before Interest and Tax" (voitto ennen korkoja ja veroja) ja edustaa yrityksen bruttovoittoa ennen veroja ja korkoja vähennetään. EBIT-summaa käytetään usein mittarina yrityksen arviointiin.

Historia

EBIT otettiin alun perin käyttöön 1940-luvulla, kun Yhdysvaltojen veroviranomaiset (IRS) hyväksyivät uuden verolain. Tämä laki vaati yrityksiä laskemaan voittonsa ennen veroja ja lainakorkoja (tai "korkoja ja veroja") vähentämistä. Siitä lähtien EBITia on käytetty yhtenä tärkeimmistä rahoitumindikaattoreista yrityksen arviointiin.

Käyttö

EBITia voidaan käyttää yrityksen arvioimiseen vertaamalla sen rahoitustuloksia vertailuarvoon tai vertailuarvoon. EBITia käytetään myös määrittämään, kuinka paljon yrityksen osakkeenomistajat saavat sen liiketuloksesta.

Laskeminen

EBIT lasketaan vähentämällä yrityksen nettovoitosta verot ja lainakorkot. Tämän summan voidaan laskea eri tavoin, mutta yleisin menetelmä on seuraava:

EBIT = Nettotulos + korot ja verot

Esimerkki:
XYZ Co:n nettotulos = 1 000 000 €
Korot ja verot = 500 000 €
XYZ Co:n EBIT = 1 500 000 €

Soveltaminen

EBIT-arvoa käytetään usein yrityksen taloudellisen vakauden määrittämiseen ja arvioimiseen. EBIT-arvoa voidaan myös käyttää määrittämään, kuinka paljon rahaa yritys voi käyttää sijoituksiin tai osinkeihin.

EBITin käyttö osakesinvestoinneissa

Sijoittajat käyttävät EBITia määrittämään, onko osake yli- vai aliarvostettu. Jos yrityksen EBIT-arvo on korkea, se voi osoittaa, että sen osake on yliarvostettu, koska sen tuottama voitto voi olla pienempi kuin voitto, jonka se tuottaisi eri osakkeella.

EBITin edut

EBIT on hyödyllinen mittari yrityksen taloudellisen vakauden määrittämiseen. EBITin käytöllä liittyy useita etuja, kuten:
- EBIT eliminoi rahoituksen vaikutuksen yrityksen tuottoon.
- Se on hyödyllinen mittari määritettäessä voittoja, jotka yritys voi jakaa osakkeenomistajille.
- Sitä voidaan käyttää määrittämään, onko osake yli- vai aliarvostettu.

EBITin haitat

EBITin käytöllä on myös joitakin haittoja, kuten:
- EBITia ei voida käyttää ainoana mittarina yrityksen arvioimiseen, koska se ei heijasta yrityksen kokonaisvoittoa.
- EBITia voivat vaikuttaa odottamattomat tapahtumat, kuten verojen nousu.
- EBIT ei aina ole luotettava indikaattori yrityksen tulevalle voittojen kehitykselle.

Johtopäätös

EBIT on tärkeä mittari, jota käytetään yrityksen arvioimiseen. Sitä voidaan käyttää määrittämään, kuinka paljon rahaa yritys voi tuottaa liiketoimintansa tuloksista ja onko osake yli- vai aliarvostettu. EBITilla on kuitenkin myös joitain haittoja, koska se ei heijasta yrityksen kokonaiskannattavuutta ja voi vaikuttaa odottamattomat tapahtumat. Siksi on tärkeää tarkastella EBITia yhdessä muiden rahoitusindikaattoreiden kanssa saadakseen täydellisen kuvan yrityksestä.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — InnoCare Pharma

Kaikki tunnusluvut — InnoCare Pharma