Inergy Technology

Inergy Technology Termiini P/E

Forward P/E -suhde yhtiöstä Inergy Technology (6693.TWO) 2.11.2026 päivämäärällä on −1 167,03. Edellisenä vuonna Forward P/E -suhde oli 30,60 — muutos −3 914,24 % (matalampi).

Termiini P/E

−1 167,03

YoY

−3 914,24%

Viimeksi päivitetty:

Forward P/E -suhde yhtiöstä Inergy Technology on 2025 −1 167,03 . Forward P/E -suhde yhtiöstä Inergy Technology oli 2024 30,60 . Se laskee −3 914,24% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Inergy Technology Termiini P/E historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Termiini P/E
Päivämäärä
Termiini P/E
1.1.2018
136,23 TWD
1.1.2019
347,84 TWD
1.1.2020
159,36 TWD
1.1.2021
39,49 TWD
1.1.2022
41,75 TWD
1.1.2023
285,96 TWD
1.1.2024
30,60 TWD
1.1.2025
−1 167,03 TWD
Inergy Technology Termiini P/E historia
VUOSITermiini P/EYoY
−1 167,03−3 914,24%
30,60−89,30%
285,96+584,92%
41,75+5,71%
39,49−75,22%
159,36−54,18%
347,84+155,34%
136,23−35,53%
211,30−91,23%
2 410,05+139,17%
1 007,66—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Inergy Technology Osakeanalyysi

Mitä Inergy Technology tekee? Inergy Technology, Inc. tuottaa tuloa fabless-IC-suunnittelutuotteillaan, kuten tasavirtaisilla harjattomilla moottorinohjausratkaisuilla, erikoissovellusten virtapiirialkioilla, valaistuksessa ja virranhallintasovelluksissa. Yritys myy näitä tuotteita pääasiassa kotimaan alueelle, Etelä-Koreaan ja Kiinan mantereelle sekä muihin alueisiin. Tukkukauppaan kuuluvat elektroniikkamateriaalit, sähkölaitteiden vähittäismyynti ja elektroniikkamateriaalien vähittäismyynti kansainvälisten kaupankäyntitoimintojen ohella. Tuotevalikoima on suunnattu teollisuus- ja kauppasegmenteille, jotka etsivät energiatehokkaita ratkaisuja. Yrityksen tulonlähteet koostuvat sekä tuotemyynnistä että tukkujakelusta. Tasavirtaiset harjattomat moottorinohjausratkaisut ja virtapiirialkiot ovat keskeisiä tarjouksia vihreän energian sovelluksiin, kun taas valaistus- ja virranhallintatuotteet palvelevat laajempaa markkinakysyntää. Myynti Etelä-Koreaan ja Kiinan mantereelle muodostaa merkittävät alueelliset markkinat, ja kotimaan myynti on liiketoiminnan ydintä. Kansainväliset kaupankäyntitoiminnot monipuolistavat further sen tulonlähteitä. Inergy Technology, Inc. keskittyy vihreän energian ratkaisujen toimittamiseen IC-suunnittelukyvyn avulla. Sen tuotevalikoima tukee erilaisia sovelluksia energianhallinnassa ja teollisuusjärjestelmissä. Yrityksen myyntistrategia korostaa alueellisia markkinoita, erityisesti kotimaan, Etelä-Korean ja Kiinan mantereen markkinoita, joissa energiatehokkaiden teknologioiden kysyntä kasvaa. Tukkuoperaatiot täydentävät suoraa tuotemyyntiä, parantaen markkina-aluetta ja tulovakautta. Inergy Technology on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Inergy Technology osakkeesta

Yhtiön Inergy Technology Forward P/E -suhde on −1 167,03 vuonna 2025.

Forward P/E -suhde yhtiöstä Inergy Technology muuttui arvosta 30,60 arvoon −1 167,03, mikä edustaa −3 914,24 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Forward P/E -suhde Inergy Technology:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Forward P/E käyttää arvioituja tulevia voittoja osakkeen arvostukseen. Pienempi forward P/E peräkkäiseen P/E:hen verrattuna viittaa analyytikkojen odottavan tuloksen kasvua.

Arvioidakseen Forward P/E -suhde:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Forward P/E -suhde:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Forward P/E -suhde:n Inergy Technology alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Inergy Technology

Kaikki tunnusluvut — Inergy Technology