Indiana Resources

Indiana Resources CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Indiana Resources (IDA.AX) 4.11.2026 päivämäärällä on −9,35 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli −13,75 % — muutos −31,99 % (korkeampi).

CROIC

−9,35 %

YoY

−31,99%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Indiana Resources on 2026 −9,35 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Indiana Resources oli 2025 −13,75 % . Se laskee −31,99% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Indiana Resources CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2019
−44,56 AUD
1.1.2020
445,83 AUD
1.1.2021
−109,39 AUD
1.1.2022
−79,85 AUD
1.1.2023
−51,39 AUD
1.1.2024
−68,41 AUD
1.1.2025
−13,75 AUD
1.1.2026
−9,35 AUD
Indiana Resources CROIC historia
VUOSICROICYoY
−9,35 %−31,99%
−13,75 %−79,90%
−68,41 %+33,11%
−51,39 %−35,64%
−79,85 %−27,01%
−109,39 %−124,54%
445,83 %−1 100,57%
−44,56 %+117,34%
−20,50 %−38,70%
−33,44 %−65,69%
−97,46 %+158,60%
−37,69 %−4,71%
−39,55 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Indiana Resources Osakeanalyysi

Mitä Indiana Resources tekee? Indiana Resources Ltd on australialainen yritys, joka erikoistuu luonnonvarojen etsintään ja kehittämiseen. Yrityksellä on pitkä historia, ja se perustettiin Australiaan vuonna 2007. Indiana Resources on ollut myös listattuna Lontoon pörssissä vuodesta 2018 lähtien, ja se on yksi maailman johtavista luonnonvarayrityksistä. Indiana Resourcesin liiketoimintamalli perustuu kullan, kuparin ja nikkelin louhintaan ja jalostukseen. Viime vuosina yritys on keskittynyt luonnonvaralähteiden etsimiseen Afrikassa. Yritys tekee tiivistä yhteistyötä viranomaisten ja paikallisten toimijoiden kanssa löytääkseen ja kehittääkseen potentiaaliset lähteet mahdollisimman varhain. Indiana Resourcesilla on useita divisioonia, jotka erikoistuvat eri resurssien etsintään ja tuotantoon. Kullankaivaukseen keskittyvä divisioona työskentelee Italian kultaesiintymien kehittämisen parissa. Yritys käyttää huippuluokan teknologioita louhinnassa saavuttaakseen korkean kullan tuoton. Toinen tärkeä Indiana Resourcesin divisioona on kuparituotanto. Yritys toimii Sambiassa kehittäen yhtä maailman suurimmista kuparituottajamaista. Se tekee tiivistä yhteistyötä paikallisten yhteisöjen ja viranomaisten kanssa varmistaakseen kestävän kuparituotannon ja minimoidakseen ekologiset vaikutukset. Kupari- ja kultatuotannon lisäksi Indiana Resources on aktiivinen myös nikkelituotannossa. Yritys kehittää nikkeliesiintymiä Tansaniassa ja Indonesiassa. Se korostaa kestävää tuotantoa ja tekee tiivistä yhteistyötä paikallisten kumppaneiden kanssa minimoidakseen ekologiset vaikutukset. Yritys tarjoaa laajan valikoiman tuotteita, mukaan lukien kultasauvat, kultarahat, kuparisauvat ja nikkelisauvat. Näitä tuotteita myydään sekä yksityisille sijoittajille että kaupankävijöille/instituutioille. Indiana Resources kiinnittää suurta huomiota tuotteidensa laatuun ja kansainvälisten standardien noudattamiseen. Viime vuosina Indiana Resources on saavuttanut vaikuttavaa kasvua. Se on lyhyessä ajassa noussut globaaliksi johtavaksi luonnonvarayritykseksi, toimien lukuisissa maissa. Yritys keskittyy kestävään tuotantoon ja tekee tiivistä yhteistyötä paikallisten yhteisöjen ja viranomaisten kanssa. Indiana Resources on yritys, jolla on selkeä visio ja joka jatkaa kehitystään ja kasvuaan. Indiana Resources on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Indiana Resources osakkeesta

Yhtiön Indiana Resources Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on −9,35 % vuonna 2026.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Indiana Resources muuttui arvosta −13,75 % arvoon −9,35 %, mikä edustaa −31,99 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Indiana Resources:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Indiana Resources alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Indiana Resources

Kaikki tunnusluvut — Indiana Resources