Incross Co

Incross Co ROA

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Incross Co (216050.KQ) 3.11.2026 päivämäärällä on 4,07 %. Edellisenä vuonna ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) oli 3,43 % — muutos 18,56 % (korkeampi).

ROA

4,07 %

YoY

18,56%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Incross Co:n kokonaisvarallisuuden tuotto (ROA) oli 4,07 %, mikä on 18,56% kasvu verrattuna 3,43 % ROA:han edellisenä vuonna.

Incross Co ROA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROA
Päivämäärä
ROA
1.1.2018
7,11 KRW
1.1.2019
6,46 KRW
1.1.2020
6,86 KRW
1.1.2021
9,17 KRW
1.1.2022
6,50 KRW
1.1.2023
5,92 KRW
1.1.2024
3,43 KRW
1.1.2025
4,07 KRW
Incross Co ROA historia
VUOSIROAYoY
4,07 %+18,56%
3,43 %−42,09%
5,92 %−8,93%
6,50 %−29,04%
9,17 %+33,54%
6,86 %+6,31%
6,46 %−9,22%
7,11 %+7,08%
6,64 %−4,95%
6,99 %−2 640,22%
−0,28 %−114,63%
1,88 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Incross Co Osakeanalyysi

Mitä Incross Co tekee? Incross Co., Ltd. tuottaa tuloja mainosliiketoimintasegmentistään, joka tarjoaa digitaalisen mainonnan palveluja online-mainosratkaisujen ja alustojen kautta, mukaan lukien median suunnittelu ja mainoksen vaikutusten analysointi. Toimintaliiketoimintasegmentti tarjoaa mainospalveluja ja operoi avoimen markkinapaikan (OMP), kun taas Muut liiketoiminnat -segmentti keskittyy kauppaan ja sisältömarkkinointiin. Näitä palveluita ostavia asiakkaita ovat yritykset, jotka hakevat digitaalisia mainosratkaisuja, median suunnittelun tukea ja pääsyä alustoille mainostoiminnan harjoittamista varten. Yrityksen mainosliiketoimintasegmentti tarjoaa kattavat digitaalisen mainonnan palvelut yhdistämällä alustapääsyn kampanjoiden optimointiin tarkoitettuihin analytiikkatyökaluihin. Toimintaliiketoimintasegmentin avoin markkinapaikka (OMP) toimii markkinapaikkana mainostajien ja julkaisijoiden välisille transaktioille, houkutellen sekä mainostajia että julkaisijoita. Muut liiketoiminnat -segmentin kauppaan ja sisältömarkkinointiin liittyvät toiminnot tukevat asiakasosallisuutta tuote- ja sisältöpohjaisten markkinointistrategioiden avulla. Incross Co., Ltd. kohdistaa toimintansa yrityksiin, jotka tarvitsevat digitaalisia mainosratkaisuja, ja sen mainosliiketoimintasegmentti on ensisijainen tulolähde. Toimintaliiketoimintasegmentin OMP helpottaa transaktioita mainostajien ja julkaisijoiden välillä luoden skaalautuvan palvelumallin. Muut liiketoiminnat -segmentti täydentää näitä tarjouksia integroimalla kaupan ja sisältömarkkinoinnin laajempiin asiakasstrategioihin. Incross Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROA yksityiskohtaisesti

Ymmärtäminen Incross Co pääoman tuottoa (ROA)

Incross Co pääoman tuotto (ROA) on keskeinen indikaattori, joka mittaa yrityksen kannattavuutta suhteessa sen kokonaisvarallisuuteen. Se lasketaan jakamalla nettotulos kokonaisvarallisuudella. Korkeampi ROA osoittaa varallisuuden tehokasta käyttöä voiton tuottamiseksi ja heijastaa johtamisen tehokkuutta ja taloudellista terveyttä.

Vuosi vuodelta vertailu

Incross Co ROA:n vertailu vuodesta toiseen tarjoaa näkemyksiä operatiiviseen tehokkuuteen ja trendeihin yrityksen varallisuuden käytössä. Nouseva ROA osoittaa parantunutta varallisuuden tehokkuutta ja kannattavuutta, kun taas laskeva ROA voi viitata operatiivisiin tai taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajat pitävät Incross Co ROA:ta ratkaisevana mittarina arvioitaessa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta. Korkeampi ROA tarkoittaa, että yritys käyttää varallisuuttaan tehokkaasti voiton tuottamiseen, mikä tekee siitä potentiaalisesti houkuttelevan sijoituskohteen.

ROA-vaihtelujen tulkinta

Incross Co ROA:n vaihtelut voidaan jäljittää nettotuloksen muutoksiin, varallisuuden hankintaan tai operatiiviseen tehokkuuteen. Näiden vaihteluiden analysointi auttaa arvioimaan yrityksen taloudellista suorituskykyä, johtamisen tehokkuutta ja strategista rahoitusasemointia.

Usein kysytyt kysymykset Incross Co osakkeesta

Yhtiön Incross Co ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) on 4,07 % vuonna 2025.

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Incross Co muuttui arvosta 3,43 % arvoon 4,07 %, mikä edustaa 18,56 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) Incross Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Return on Assets, jota kutsutaan myös ROA:ksi, on taloudellinen tunnusluku, jota käytetään yrityksen kannattavuuden mittaamiseen. Sitä käytetään määrittämään, kuinka tehokkaasti yritys käyttää varojaan voittojen tuottamiseen. Sitä kutsutaan myös nettotuloksen ja kokonaisvarallisuuden suhteeksi. ROA on tärkeä yrityksen yleisen taloudellisen suorituskyvyn indikaattori, koska se mittaa yrityksen kykyä tuottaa enemmän voittoa käyttämästä varallisuudesta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n Incross Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Incross Co

Kaikki tunnusluvut — Incross Co