Immunitybio Rule of 40
40. säännön sääntö yhtiöstä Immunitybio (IBRX) 14.10.2026 päivämäärällä on 454,90 %. Edellisenä vuonna 40. säännön sääntö oli 358,15 % — muutos 27,01 % (korkeampi).
Get this data via API
Financial Data API
Rule of 40
454,90 %
YoY
27,01%
Viimeksi päivitetty:
40. säännön sääntö yhtiöstä Immunitybio on 2025 454,90 % . 40. säännön sääntö yhtiöstä Immunitybio oli 2024 358,15 % . Se laskee 27,01% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.
Immunitybio Rule of 40 historia
3 vuotta
10 vuotta
25 vuotta
Maksimi
Rule of 40
Päivämäärä
Rule of 40
1.1.2018
−209 333,85 USD
1.1.2019
−155 606,19 USD
1.1.2020
−34 554,01 USD
1.1.2021
−35 901,29 USD
1.1.2022
−154 299,72 USD
1.1.2023
−73 837,46 USD
1.1.2024
358,15 USD
1.1.2025
454,90 USD
| VUOSI | Rule of 40 | YoY |
|---|---|---|
| 454,90 % | +27,01% | |
| 358,15 % | −100,49% | |
| −73 837,46 % | −52,15% | |
| −154 299,72 % | +329,79% | |
| −35 901,29 % | +3,90% | |
| −34 554,01 % | −77,79% | |
| −155 606,19 % | −25,67% | |
| −209 333,85 % | −4,96% | |
| −220 264,39 % | −22,18% | |
| −283 035,90 % | +179,45% | |
| −101 281,83 % | — |
Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta
Immunitybio Osakeanalyysi
Mitä Immunitybio tekee? ImmunityBio Inc on biotekniikkaan erikoistunut yhtiö, joka keskittyy innovatiivisiin menetelmiin syövän ja muiden vakavien sairauksien torjunnassa. Yhtiön perusti vuonna 2015 arvostettu bioteknologia-alan yrittäjä ja tutkija, Dr. Patrick Soon-Shiong.
ImmunityBion taustalla oleva ajatus oli luoda yhtiö, jonka keskipisteessä ovat edistyneet immunoterapiat, jotka hyödyntävät ihmisen immuunijärjestelmää syövän vastaisessa taistelussa. Liiketoimintamalli perustuu useaan liiketoiminta-alueeseen, kuten tutkimukseen ja kehitykseen, diagnostiikkaan sekä terapioihin.
Viime vuosina yhtiö on laajentanut toimintaansa merkittävien hankintojen ja fuusioiden kautta, mukaan lukien CytRx Corporation, NantWorks LLC ja NantKwest Inc. Nämä fuusiot ovat yhdessä laajentaneet ImmunityBion resursseja ja asiantuntijuutta saavuttaakseen uusia läpimurtoja syöpätautien hoidossa.
ImmunityBio on myös kehittänyt erilaisia tuotteita, joiden tavoitteena on vahvistaa immuunijärjestelmää, johtavana lääkkeenä INT-001, jota on tarkoitus käyttää keuhko-, haima-, rintamao- ja paksusuolensyövän hoidossa. Yhtiö on kehittänyt myös diagnostisia tuotteita, kuten ImmuneMap™-testiä, joka analysoi potilaan immuuniprofiilia ja voi auttaa parantamaan olemassa olevien immunoterapioiden yhdistelyä.
Toinen liiketoiminta-alue on palveluosasto, joka keskittyy tarkkuuslääketieteeseen liittyvien palveluiden tarjoamiseen. ImmunityBio tarjoaa laajan valikoiman personoituja lääkkeitä ja palveluita auttaakseen potilaita saamaan parempaa ja tehokkaampaa hoitoa.
Yhtiöllä on myös laaja immunoterapioiden putki eri käyttöaiheisiin, mukaan lukien useita kliinisiä kokeita keuhko-, haima- ja rintasyövän hoitoon. Portfolioon kuuluvat sekä yksittäiset aineet että yhdistelmäterapiat, jotka yhtiö aikoo ottaa käyttöön rigorooisin vaiheen 1 -tutkimusten jälkeen.
Yleisesti ottaen ImmunityBion tavoitteena on olla johtava toimija immunoterapioiden innovaatiossa. Monitieteisen lähestymistavan avulla uusien hoitomenetelmien löytämisessä ja kehittämisessä ImmunityBio pyrkii voittamaan syövän vahvistamalla immuunijärjestelmää ja parantamalla potilaiden elämänlaatua maailmanlaajuisesti. Immunitybio on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.
Usein kysytyt kysymykset Immunitybio osakkeesta
Yhtiön Immunitybio 40. säännön sääntö on 454,90 % vuonna 2025.
Eurpoolissa voit löytää 40. säännön sääntö Immunitybio:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.
40. säännön sääntö sanoo, että yrityksen tulojen kasvuvauhti plus voittomarginaali olisi ylitettävä 40 %. Sitä käytetään laajalti SaaS- ja nopeasti kasvavien yritysten arvioimiseen.
Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta
Laatu — Immunitybio
Kaikki tunnusluvut — Immunitybio
Arvostus
Tuloslaskelma
- Liikevaihto
- Bruttotulos
- EBIT
- EBITDA
- Nettotulos
- Osakekohtainen tulos
- Myytyjen tuotteiden kustannukset
- Tutkimus ja kehitys
- Myynti-, hallinto- ja yleiskulut
- Käyttökulut
- Korkokulut
- Tulos ennen veroja
- Verokulut
- Poistot ja arvonalentumiset
- Liikevaihto per osake
- EBIT per osake
- Laimentunut EPS
- EBITDA per osake
- Muut tuotot/kulut
Katteprosentit
Tase
- Taseen loppusumma
- Vaihtuvat varat
- Rahat ja rahoitusarvopaperit
- Myyntisaamiset
- Varastot
- Aineelliset käyttöomaisuushyödykkeet
- Liikearvo
- Aineettomat hyödykkeet
- Oma pääoma
- Velat
- Velka
- Lyhytaikaiset velat
- Pitkäaikaiset velat
- Lyhytaikaiset lainat
- Kertyneet voittovarat
- Oman pääoman arvo per osake
- Aineellinen oman pääoman arvo per osake
- Käyttöpääoma
- Sijoitukset
- Ostovelat
- Pitkäaikaiset varat
- Lyhytaikaiset sijoitukset
- Pitkäaikaiset sijoitukset
- Nettovelamat
- Omat osakkeet
- Vähemmistöintressit
- Laskennalliset verosaamiset
- Netto aineelliset varat
- Liikearvo/Varat
- Aineettomat/Varat
Kassavirta
- Liiketoiminnan rahavirta
- Pääomamenot
- Vapaa rahavirta
- Vapaa rahavirta per osake
- Maksetut osingot
- Osakkeiden takaisinosto
- Investointien rahavirta
- Rahoituksen rahavirta
- Pääomamenot / Liikevaihto
- Rahavirta per osake
- Osakepohjaiset korvaukset
- Käyttöpääoman muutos
- Yritysostot (netto)
- Nettokassavirran muutos
- Pääomamenot/Liiketoiminnan kassavirta
- Vapaa kassavirta/Nettotulo
- Vapaan kassavirran muuntaminen
- Kassavirran muuntaminen
- Kokonais osakkeenomistajille jakaminen
- Pääomamenot/Poistot
Kannattavuus
- ROE
- ROA
- ROCE
- ROIC
- Kokonaisvarojen vaihtosuhde
- Varaston kiertonopeus
- Myyntisaamisten kiertonopeus
- Myyntisaamisten maksuaika
- Varastojen varastointiaika
- Ostovelkojen maksuaika
- Käyttöpääoman kiertoaika
- CROIC
- Bruttotulo/Varat
- Käyttöomaisuuden kiertonopeus
- Oman pääoman kiertonopeus
- Käyttöpääoman kiertonopeus
- Velkojen maksuvelvollisuuksien kiertonopeus
- Pääomaintensiteetti
- Saamiset/Liikevaihto
- Varastot/Liikevaihto
- EBIT/Varat
Vipuvaikutus
- Velkaantuneisuusaste
- Nettovelan suhde EBITDAAN
- Korkojen kattavuus
- Vakuusaste
- Nopea vakuusaste
- Rahan vakuusaste
- Velat / Varat
- Taloudellinen vipuvaikutus
- Oman pääoman osuus
- Pitkäaikaiset velat/Oma pääoma
- Nettovelamat/Oma pääoma
- Velat/EBITDA
- Velanhoitokattavuus
- Rahoitusvelkojen osuus
- Liiketoiminnan kassavirta/Velat
- Vapaa kassavirta/Velat
- Nettovelamat/Vapaa kassavirta
- Velat/Markkina-arvo
Kasvu
- Liikevaihdon kasvu
- Liikevaihdon CAGR 3v
- Liikevaihdon CAGR 5v
- Liikevaihdon CAGR 10v
- Tuloskasvua
- Osakekohtaisen tuloksen kasvu
- EBIT-kasvu
- EBIT CAGR 3V
- EBIT CAGR 5V
- EBIT CAGR 10V
- Osingonkasvu
- Vapaa kassavirta -kasvu
- Kirjanpitoarvon kasvu
- TulosKasvu CAGR 3V
- TulosKasvu CAGR 5V
- Tuloskasvua CAGR 10V
- EPS CAGR 3V
- EPS CAGR 5V
- EBITDA kasvu vuosi-vuodelta
- EBITDA CAGR 3V
- EBITDA CAGR 5V
- Bruttotulon kasvu
- Liiketoiminnan kassavirran kasvu vuosi-vuodelta
- Henkilöstön kasvu
- Osinkojen CAGR 3V
- Osinkojen CAGR 5V
- Osinkojen CAGR 10V
- Omaisuuden kasvu
- Oman pääoman kasvu
- Velan kasvu
- CapEx-kasvu
- Vapaan kassavirran CAGR 3V
- Vapaan kassavirran CAGR 5V
- Markkina-arvon kasvu
- Osakkeiden lukumäärän kasvu