IST

IST Verokanta

Efektiivinen verokanta yhtiöstä IST (508807.BO) 5.11.2026 päivämäärällä on 23,01 %. Edellisenä vuonna Efektiivinen verokanta oli 21,27 % — muutos 8,19 % (korkeampi).

Verokanta

23,01 %

YoY

8,19%

Viimeksi päivitetty:

Efektiivinen verokanta yhtiöstä IST on 2026 23,01 % . Efektiivinen verokanta yhtiöstä IST oli 2025 21,27 % . Se laskee 8,19% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

IST Verokanta historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Verokanta
Päivämäärä
Verokanta
1.1.2019
17,38 INR
1.1.2020
25,92 INR
1.1.2021
27,90 INR
1.1.2022
24,74 INR
1.1.2023
23,77 INR
1.1.2024
25,60 INR
1.1.2025
21,27 INR
1.1.2026
23,01 INR
IST Verokanta historia
VUOSIVerokantaYoY
23,01 %+8,19%
21,27 %−16,93%
25,60 %+7,70%
23,77 %−3,90%
24,74 %−11,32%
27,90 %+7,64%
25,92 %+49,10%
17,38 %+172,02%
6,39 %+4,94%
6,09 %−32,97%
9,08 %+69,11%
5,37 %+14,96%
4,67 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

IST Osakeanalyysi

Mitä IST tekee? IST Ltd. saa tuloja valmistussegmentistään, joka tuottaa korkean tarkkuuden insinööritoimisia komponentteja, kuten mäntien jäähdytysruiskujen kokoonpanoja, kaasutinakselia ja -venttiiliä, kaasuttimen komponentteja sekä maakaasujärjestelmien (CNG) komponentteja, mukaan lukien ruiskun kotelo, ankkahihnan hylsy, liukuva mäntä, kiinteä mäntä, äänenvaimennin, korkea paine kotelo, korkea paine kansi ja yläsulkija. Nämä tuotteet toimitetaan asiakkaille, kuten New Hollandille traktorikomponentteina. SEZ-segmentti kehittää erityistalousalueita (Special Economic Zones), keskittyen IT-/ITES-palveluiden infrastruktuuriin. Yhtiön tytäryhtiö Gurgaon Infospace Limited tukee toimintaa SEZ-segmentissä. Valmistussegmentti palvelee autoteollisuutta ja traktorivalmistajia, ja sen tuotteet on räätälöity tiettyihin sovelluksiin, kuten CNG-järjestelmiin ja moottorikomponentteihin. SEZ-segmentti kohdistaa toimintansa IT-/ITES-yrityksiin, jotka tarvitsevat infrastruktuuria määrättyjen talousvyöhykkeiden sisällä. IST Ltd.:llä on 180 kokoaikaiseksi palkattua työntekijää, ja se hyödyntää tytäryhtiötään parantaakseen SEZ-kehityskykyjään. IST Ltd. keskittyy tarjoamaan tarkasti suunniteltuja auton osia ja infrastruktuuriratkaisuja, ja sen CNG-järjestelmän komponentit sekä New Hollandin traktoriosat edustavat keskeisiä tuotelinjoja. Yhtiön kahden segmentin strategia yhdistää valmistuksen huippuosaamisen ja SEZ-kehityksen, luoden monipuoliset tulovirrat sekä fyysisistä komponenteista että palveluinfrastruktuurista. IST on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset IST osakkeesta

Yhtiön IST Efektiivinen verokanta on 23,01 % vuonna 2026.

Efektiivinen verokanta yhtiöstä IST muuttui arvosta 21,27 % arvoon 23,01 %, mikä edustaa 8,19 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Efektiivinen verokanta IST:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Efektiivinen verokanta mittaa todellista prosenttiosuutta verotettavista tuloista, joka maksetaan veroina. Se heijastaa yrityksen verojen tehokkuutta ja suunnittelua.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Efektiivinen verokanta:n IST alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Efektiivinen verokanta:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Efektiivinen verokanta:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — IST

Kaikki tunnusluvut — IST