IP Rings

IP Rings SGA/Liikevaihto

SGA suhteessa tuloihin yhtiöstä IP Rings (523638.BO) 5.11.2026 päivämäärällä on 26,21 %. Edellisenä vuonna SGA suhteessa tuloihin oli 26,57 % — muutos −1,36 % (matalampi).

SGA/Liikevaihto

26,21 %

YoY

−1,36%

Viimeksi päivitetty:

SGA suhteessa tuloihin yhtiöstä IP Rings on 2025 26,21 % . SGA suhteessa tuloihin yhtiöstä IP Rings oli 2024 26,57 % . Se laskee −1,36% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

IP Rings SGA/Liikevaihto historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

SGA/Liikevaihto
Päivämäärä
SGA/Liikevaihto
1.1.2018
13,11 INR
1.1.2019
22,90 INR
1.1.2020
14,43 INR
1.1.2021
22,84 INR
1.1.2022
10,83 INR
1.1.2023
24,76 INR
1.1.2024
26,57 INR
1.1.2025
26,21 INR
IP Rings SGA/Liikevaihto historia
VUOSISGA/LiikevaihtoYoY
26,21 %−1,36%
26,57 %+7,31%
24,76 %+128,63%
10,83 %−52,59%
22,84 %+58,26%
14,43 %−36,97%
22,90 %+74,62%
13,11 %−13,78%
15,21 %−4,08%
15,86 %−8,78%
17,38 %−24,14%
22,92 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

IP Rings Osakeanalyysi

Mitä IP Rings tekee? IP Rings Ltd. valmistaa moottori- ja vaihdinosia erikoistuen mäntärenkaisiin, jotka on valmistettu korkeahiilisistä seosteräksistä ja nodulaarisesta valurautasta sekä varustettu erilaisilla pinnoitteilla tehokkaita ja vähäpäästöisiä moottoreita varten. Yritys tuottaa mäntärenkaita, kuten ylärenkaan, toisen renkaan, öljyrenkaan ja Honeywellin (turboahdin), sekä vaihdinosia, kuten roottorivarsi-1, synkronointikartio vuorauksella, Miba-hiilivuoraus, synkronointikartio, vaihtovastus sekä hammaspyörä ja välittäjäkolmio kolmipyöriä, raskaita ajoneuvoja ja henkilöautoja varten. Nämä tuotteet myydään autoteollisuudelle ja siihen liittyville aloille, jotka tarvitsevat tarkkuutta vaativia taottuja komponentteja. Yrityksen kohderyhmänä ovat autoteollisuuden toimijat, jotka valmistavat tehokkaita moottoreita ja vaihdejärjestelmiä. Yrityksen tuotevalikoima keskittyy mäntärenkaisiin ja vaihdosiin, joilla on erityisiä sovelluksia tehokkaissa ja vähäpäästöisissä moottoreissa sekä tarkkuutta vaativassa taontateknologiassa. Tarjonta sisältää erikoisosia, kuten Honeywellin (turboahdin) ja Miba-hiilivuorauksen, vastaamaan autoteollisuuden valmistajien tarpeita edistyneille komponenttiratkaisuille. IP Rings Ltd. palvelee autoteollisuuden segmenttiä, erityisesti niitä, jotka valmistavat kolmipyöriä, raskaita ajoneuvoja ja henkilöautoja. IP Rings Ltd. saa tuloja myymällä mäntärenkaita ja vaihdosia autoteollisuuden valmistajille. Yrityksen keskeisiä tuotteita ovat mäntärenkaat tehokkaisiin ja vähäpäästöisiin moottoreihin sekä vaihdosat kolmipyöriä, raskaita ajoneuvoja ja henkilöautoja varten. Sen valmistusprosessi perustuu tarkkuutta vaivaavaan taontateknologiaan, jota käytetään autoteollisuuden korkealaatuisten komponenttien tuotantoon. IP Rings on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset IP Rings osakkeesta

Yhtiön IP Rings SGA suhteessa tuloihin on 26,21 % vuonna 2025.

SGA suhteessa tuloihin yhtiöstä IP Rings muuttui arvosta 26,57 % arvoon 26,21 %, mikä edustaa −1,36 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää SGA suhteessa tuloihin IP Rings:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

SGA/Tuotto-suhde näyttää, kuinka suuri osa tuloista kuluu myynti-, hallinto- ja yleisiin kuluihin. Pienemmät suhteet osoittavat suurempaa operatiivista tehokkuutta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata SGA suhteessa tuloihin:n IP Rings alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen SGA suhteessa tuloihin:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja SGA suhteessa tuloihin:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — IP Rings

Kaikki tunnusluvut — IP Rings