IBASE Technology

IBASE Technology P/B

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä IBASE Technology (8050.TWO) 22.10.2026 päivämäärällä on 1,13. Edellisenä vuonna P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) oli 1,06 — muutos 6,22 % (korkeampi).

P/B

1,13

YoY

6,22%

Viimeksi päivitetty:

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä IBASE Technology on 2025 1,13 . P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä IBASE Technology oli 2024 1,06 . Se laskee 6,22% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

IBASE Technology P/B historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/B
Päivämäärä
P/B
1.1.2018
1,59 TWD
1.1.2019
1,63 TWD
1.1.2020
1,61 TWD
1.1.2021
1,68 TWD
1.1.2022
1,22 TWD
1.1.2023
1,07 TWD
1.1.2024
1,06 TWD
1.1.2025
1,13 TWD
IBASE Technology P/B historia
VUOSIP/BYoY
1,13+6,22%
1,06−0,71%
1,07−12,65%
1,22−27,24%
1,68+4,50%
1,61−1,32%
1,63+2,45%
1,59−43,02%
2,79+1,06%
2,77−12,82%
3,17−15,48%
3,75—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

IBASE Technology Osakeanalyysi

Mitä IBASE Technology tekee? IBASE Technology on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset IBASE Technology osakkeesta

Yhtiön IBASE Technology P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) on 1,13 vuonna 2025.

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä IBASE Technology muuttui arvosta 1,06 arvoon 1,13, mikä edustaa 6,22 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) IBASE Technology:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kirjanpitoarvo-suhde vertaa yhtiön markkina-arvoa sen kirjanpitoarvoon. Matala P/B voi viitata aliarvostettuun osakkeeseen, kun taas korkea P/B voi osoittaa yliarvostusta tai vahvoja kasvuodotuksia.

P/B = Osakekurssi / Kirjanpitoarvo per osake

Arvioidakseen P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n IBASE Technology alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — IBASE Technology

Kaikki tunnusluvut — IBASE Technology