Hydrapres

Hydrapres EBIT/Varat

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Hydrapres (HPS.WA) 3.11.2026 päivämäärällä on −18,42 %. Edellisenä vuonna Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) oli −15,29 % — muutos 20,47 % (matalampi).

EBIT/Varat

−18,42 %

YoY

20,47%

Viimeksi päivitetty:

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Hydrapres on 2025 −18,42 % . Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Hydrapres oli 2024 −15,29 % . Se laskee 20,47% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Hydrapres EBIT/Varat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT/Varat
Päivämäärä
EBIT/Varat
1.1.2018
5,21 PLN
1.1.2019
1,73 PLN
1.1.2020
1,26 PLN
1.1.2021
1,65 PLN
1.1.2022
−0,74 PLN
1.1.2023
−17,27 PLN
1.1.2024
−15,29 PLN
1.1.2025
−18,42 PLN
Hydrapres EBIT/Varat historia
VUOSIEBIT/VaratYoY
−18,42 %+20,47%
−15,29 %−11,46%
−17,27 %+2 236,95%
−0,74 %−144,83%
1,65 %+31,33%
1,26 %−27,29%
1,73 %−66,87%
5,21 %+11 899,15%
0,04 %−99,01%
4,37 %+165,03%
1,65 %−63,35%
4,50 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Hydrapres Osakeanalyysi

Mitä Hydrapres tekee? Hydrapres SA saa tuottoja kahdesta pääliiketoiminta-alueestaan: puristaminen ja koneet. Puristamissegmentti valmistaa teräskeiloista ja progressiivisista muoveista stanssattuja osia palvellen autoteollisuutta ajoneuvojen valmistukseen tarkoitettujen komponenttien toimituksissa. Konesegmentti suunnittelee ja valmistaa hydraulisia pressejä, palettijärjestelmiä ja käsittelylinjoja kohdentaen toimintansa teollisuusasiakkaille, jotka tarvitsevat erikoiskalustoa. Yritys tarjoaa myös pressipalveluita, korjaus- ja modernisointitöitä tarjoten jatkuvaa tukea asiakkailleen. Hydrapres SA toimii yksinomaan Puolan Solec Kujawskin tehtaaltaan hyödyntäen ISO/TS 16949:2009 -sertifikaattiaan stanssattujen metalliosien laadunhallinnassa. Autoteollisuus on Hydrapres SA:n stanssattujen osien keskeinen asiakassegmentti, kun taas teollisuusasiakkaat ostavat sen koneita ja palveluita. Yrityksen keskittyminen autonvalmistukseen ja teollisuuskoneisiin varmistaa tuotteilleen vakaan kysynnän. Hydrapres SA:n toiminta keskittyy Solec Kujawskin tiloihin, joissa se tuottaa ja ylläpitää kalustoa molemmille segmenteilleen ISO/TS 16949:2009 -laatuvarmentamissertifikaatin tuella. Hydrapres on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Hydrapres osakkeesta

Yhtiön Hydrapres Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) on −18,42 % vuonna 2025.

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Hydrapres muuttui arvosta −15,29 % arvoon −18,42 %, mikä edustaa 20,47 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) Hydrapres:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT/Varat mittaa liiketuloksen kannattavuutta suhteessa kokonaisvaroihin, tarjoten velattoman näkymän omaisuuden tehokkuudesta, joka on vertailukelpoinen eri pääomarakenteiden välillä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n Hydrapres alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Hydrapres

Kaikki tunnusluvut — Hydrapres