Hunan Lead Power Technology Group Co

Hunan Lead Power Technology Group Co P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Hunan Lead Power Technology Group Co (300530.SZ) 4.11.2026 päivämäärällä on −66,51. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli −35,59 — muutos 86,86 % (matalampi).

P/CF

−66,51

YoY

86,86%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Hunan Lead Power Technology Group Co on 2025 −66,51 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Hunan Lead Power Technology Group Co oli 2024 −35,59 . Se laskee 86,86% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Hunan Lead Power Technology Group Co P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2018
155,87 CNY
1.1.2019
−274,75 CNY
1.1.2020
−3 246,75 CNY
1.1.2021
−289,97 CNY
1.1.2022
−15,19 CNY
1.1.2023
26 586,25 CNY
1.1.2024
−35,59 CNY
1.1.2025
−66,51 CNY
Hunan Lead Power Technology Group Co P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
−66,51+86,86%
−35,59−100,13%
26 586,25−175 177,72%
−15,19−94,76%
−289,97−91,07%
−3 246,75+1 081,73%
−274,75−276,26%
155,87−2,90%
160,52+45,60%
110,25+40,37%
78,54−35,60%
121,96—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Hunan Lead Power Technology Group Co Osakeanalyysi

Mitä Hunan Lead Power Technology Group Co tekee? Hunan Lead Power Technology Group Co Ltd tuottaa tuloja pinnanmuokkauskemikaaleistaan ja uusiutuvan energian akkutoimialueestaan. Pinnanmuokkauskemikaalit-konsepti valmistaa pinnoiteadditiiveja ja pinnoitteiden välituotteita muun muassa auto-, kone-, elektroniikka-, pinnoite-, rakennus-, laiva- ja ilmailuteollisuudelle. Uusiutuvan energian akkiosasto kehittää, valmistaa ja myy sähköajoneuvoihin ja energiansäilytysjärjestelmiin tarkoitettuja virta-akkuja, tarjoten tuotteita akkuelimissä, moduuleissa ja integroiduissa järjestelmissä. Yritys palvelee ensisijaisesti autoteollisuuden valmistajia, teollisuuslaitteiden valmistajia ja energiansäilytysratkaisujen tarjoajia. Yrityksen pinnanmuokkauskemikaaleja käytetään useilla aloilla, kuten auto- ja ilmailuteollisuudessa, kun taas sen akkutavoittavat sähköajoneuvojen valmistajia ja energiansäilytysyrityksiä. Hunan Lead Power Technologyn valikoima sisältää sekä kemikaalituotteita että akkujärjestelmiä, joissa pinnanmuokkauskemikaalit keskittyvät teollisiin sovelluksiin ja akkosegmentti kohdistuu kasvavaan uusiutuvan energian markkina-alueeseen. Yrityksen tuotelinjat kattavat koko skaalan raaka-aineista järjestelmäintegraatioon kummassakin liiketoiminta-alueessa. Hunan Lead Power Technology Group Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Hunan Lead Power Technology Group Co osakkeesta

Yhtiön Hunan Lead Power Technology Group Co P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on −66,51 vuonna 2025.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Hunan Lead Power Technology Group Co muuttui arvosta −35,59 arvoon −66,51, mikä edustaa 86,86 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) Hunan Lead Power Technology Group Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n Hunan Lead Power Technology Group Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Hunan Lead Power Technology Group Co

Kaikki tunnusluvut — Hunan Lead Power Technology Group Co