HighPoint Resources

HighPoint Resources CROIC

Delisted

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä HighPoint Resources (HPR) 15.10.2026 päivämäärällä on 0,76 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli −8,27 % — muutos −109,14 % (korkeampi).

CROIC

0,76 %

YoY

−109,14%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä HighPoint Resources on 2020 0,76 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä HighPoint Resources oli 2019 −8,27 % . Se laskee −109,14% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

HighPoint Resources CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2014
−17,37 USD
1.1.2015
−9,82 USD
1.1.2016
1,06 USD
1.1.2017
−9,74 USD
1.1.2018
−12,18 USD
1.1.2019
−8,27 USD
1.1.2020
0,76 USD
HighPoint Resources CROIC historia
VUOSICROICYoY
0,76 %−109,14%
−8,27 %−32,05%
−12,18 %+24,98%
−9,74 %−1 015,07%
1,06 %−110,84%
−9,82 %−43,46%
−17,37 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

HighPoint Resources Osakeanalyysi

Mitä HighPoint Resources tekee? HighPoint Resources Corp on itsenäinen energiateollisuuden yritys, joka erikoistuu öljyn- ja kaasuesiintymien etsimiseen ja tuotantoon. Yritys perustettiin vuonna 2012, ja sen pääkonttori sijaitsee Denverissä, Coloradossa. HighPoint Resourcesin liiketoimintamalli keskittyy laadukkaiden öljy- ja kaasesiintymien kehittämiseen ja tuottamiseen osakkaille houkuttelevien tuottojen tarjoamiseksi. Yritys yhdistää todistetut kehitys- ja tuotantomenetelmät innovatiivisiin teknologioihin. HighPoint Resources toimii pääasiassa Yhdysvaltojen öljy- ja kaasutuotantoalueilla, mukaan lukien Rocky Mountains, Texasin ja New Mexicon Permian Basin -alue sekä North Dakotan ja Montanan Williston Basin. Yritys keskittyy erityisesti öljyn ja nestemäisten maakaasutuotteiden (NGL) tuottoon kivilouhoksista. HighPoint Resources toimii kolmessa liiketoimintaosastossa: 1. Etsintä ja tuotanto: Yritys etsii uusia öljy- ja kaasulähteitä ja ottaa ne talteen maaperästä. HighPoint Resources pyrkii käyttämään todistettuja teknologioita, kuten hydraulista murtamista (fracking), öljy- ja kaasuesiintymien hyödyntämiseen. 2. Maa-asiat: Tällä osastolla HighPoint Resources hallinnoi maa-omaisuusoikeuksia, jotka mahdollistavat öljyn- ja kaasunetsinnän ja -tuotannon tietyllä alueella. Yritys tekee tiivistä yhteistyötä maanomistajien, paikallisten viranomaisten ja valtion virastojen kanssa varmistaakseen turvalliset ja vastuulliset toimintatavat. 3. Markkinointi ja kuljetus: Tämä osasto käsittää HighPoint Resourcesin tuottaman öljyn ja kaasun myynnin ja kuljetuksen. Yritys myy usein öljyä ja kaasua energiakauppiaille ja jalostamoille, jotka jalostavat ja myyvät niitä edelleen lopullisille asiakkaille. HighPoint Resources on ylpeä tarjotessaan laajan valikoiman tuotteita, jotka vastaavat eri asiakkaiden tarpeisiin. Näitä ovat: - Raakaöljy: HighPoint Resources tuottaa raakaöljyä, jota jalostamot käyttävät monien tuotteiden, polttoaineista voiteluaineisiin, valmistamiseen. - Maakaasu: HighPoint Resources tuottaa sekä nesteytettyä maakaasua (LNG) että maakaasun nesteitä (NGL). Molempia käytetään usein polttoaineina teollisuudessa ja liikennealalla. - Muut energialähteet: HighPoint Resources työskentelee myös uusiutuvien energialähteiden ja vaihtoehtoisten polttoaineiden, kuten vedyn ja biokaasun, tuotannon parissa. HighPoint Resources sitoutuu toimimaan turvallisesti ja ympäristövastuullisesti. Yritys käyttää useita turvatoimia ja ympäristönsuojelukäytäntöjä suojatakseen työntekijöitään, ympäristöä ja toiminta-alueensa yhteisöjä. Näihin toimenpiteisiin kuuluvat suljettujen fracking-järjestelmien käyttö kemikaalien pääsemistä pohjaveteen estämiseksi ja korvausten maksaminen maanomistajille öljy- ja kaasutuotannosta aiheutuneiden vahinkojen sattuessa. Yleisesti ottaen HighPoint Resources on vakiinnuttanut asemansa johtavana toimijana energiateollisuudessa viime vuosina. Yritys tunnetaan vahvasta sitoutumisestaan turvallisuuteen ja ympäristönsuojaan sekä innovatiivisista teknologioistaan ja korkealaatuisista tuotteistaan. HighPoint Resources on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset HighPoint Resources osakkeesta

Yhtiön HighPoint Resources Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 0,76 % vuonna 2020.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä HighPoint Resources muuttui arvosta −8,27 % arvoon 0,76 %, mikä edustaa −109,14 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) HighPoint Resources:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n HighPoint Resources alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — HighPoint Resources

Kaikki tunnusluvut — HighPoint Resources