High Co

High Co Bruttotulos

Bruttotulos yhtiöstä High Co (HCO.PA) 6.11.2026 päivämäärällä on 9,53 M EUR. Edellisenä vuonna Bruttotulos oli 57,64 M EUR — muutos −83,47 % (matalampi).

Bruttotulos

9,53 MEUR

YoY

−83,47%

Viimeksi päivitetty:

Bruttotulos yhtiöstä High Co on 2025 9,53 M EUR. Bruttotulos yhtiöstä High Co oli 2024 57,64 M EUR. Se laskee −83,47% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

High Co Bruttotulos historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttotulos
Päivämäärä
Bruttotulos
1.1.2018
68,46 M EUR
1.1.2019
79,57 M EUR
1.1.2020
63,01 M EUR
1.1.2021
67,15 M EUR
1.1.2022
20,76 M EUR
1.1.2023
24,61 M EUR
1.1.2024
57,64 M EUR
1.1.2025
9,53 M EUR
High Co Bruttotulos historia
VUOSIBruttotulosYoY
9,53 MEUR−83,47%
57,64 MEUR+134,18%
24,61 MEUR+18,57%
20,76 MEUR−69,09%
67,15 MEUR+6,58%
63,01 MEUR−20,82%
79,57 MEUR+16,24%
68,46 MEUR+9,01%
62,80 MEUR+0,68%
62,38 MEUR+7,69%
57,92 MEUR+7,77%
53,75 MEUR+0,52%
53,47 MEUR+0,46%
53,22 MEUR−5,37%
56,24 MEUR−7,75%
60,96 MEUR+5,37%
57,85 MEUR+2,03%
56,70 MEUR+13,89%
49,79 MEUR+2,27%
48,68 MEUR—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

High Co Liikevaihto

High Co osakkeen liikevaihto, EBIT, voitto

  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Liikevaihto
EBIT
Voitto
Tiedot
Päivämäärä
Liikevaihto
EBIT
Voitto
1.1.2021
137,45 M EUR
17,28 M EUR
11,19 M EUR
1.1.2022
144,57 M EUR
7,29 M EUR
1,79 M EUR
1.1.2023
145,44 M EUR
15,85 M EUR
11,12 M EUR
1.1.2024
146,38 M EUR
10,75 M EUR
7,46 M EUR
1.1.2025
98,65 M EUR
6,16 M EUR
4,85 M EUR
1.1.2026 (e)
140,00 M EUR
4,10 M EUR
3,05 M EUR
1.1.2027 (e)
147,00 M EUR
11,00 M EUR
8,66 M EUR
1.1.2028 (e)
147,00 M EUR
10,42 M EUR
8,07 M EUR

High Co Katteprosentit

High Co osakkeen marginaalit

High Co Margenanalyysi näyttää bruttomarginaalin, EBIT-marginaalin sekä voittomarginaalin High Co osalta. EBIT-marginaali (EBIT/liikevaihto) kertoo, kuinka suuri osuus liikevaihdosta jää operatiivisena voittona. Voittomarginaali näyttää, kuinka suuri osuus High Co liikevaihdosta säilyy.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
Tiedot
Päivämäärä
Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
1.1.2021
48,86 %
12,57 %
8,14 %
1.1.2022
14,36 %
5,04 %
1,24 %
1.1.2023
16,92 %
10,90 %
7,64 %
1.1.2024
39,38 %
7,34 %
5,10 %
1.1.2025
9,66 %
6,25 %
4,91 %
1.1.2026 (e)
9,66 %
2,93 %
2,18 %
1.1.2027 (e)
9,66 %
7,48 %
5,89 %
1.1.2028 (e)
9,66 %
7,09 %
5,49 %

High Co Osakeanalyysi

Mitä High Co tekee? High Co SA on Frédéric Chevalierin vuonna 1986 perustama ranskalainen yritys. Alun perin julistetuotantoon keskittynyt yhtiö on kehittynyt ajan myötä johtavaksi markkinointiratkaisujen ja datanhallintapalveluiden tarjoajaksi. High Co SA:n liiketoimintamalli keskittyy asiakkaille kattavien markkinointiratkaisujen tarjoamiseen. Yritys yhdistää data, teknologia ja luova asiantuntijuus auttaakseen asiakkaitaan tehostamaan markkinointiaan ja saavuttamaan markkinointitavoitteensa. High Co SA erikoistuu ostokäyttäytymisen analysointiin auttaakseen yrityksiä kehittämään asiakaslähtöisiä strategioita. Yritys on jaettu useisiin liiketoiminta-alueisiin varmistaakseen, että se voi tarjota asiakkailleen laajan valikoiman ratkaisuja. "Field Marketing" -divisioona auttaa yrityksiä lisäämään myyntiään henkilökohtaisten asiakaskontaktien kautta. "Brand Marketing" -divisioona tarjoaa suunnittelu- ja konseptipalveluita auttaakseen yrityksiä rakentamaan ja vahvistamaan brändiään. "Data Marketing" -divisioona on keskeinen osa High Co SA:ta ja tarjoaa asiakkaille kattavan valikoiman datanhallinta- ja markkinointianalyysiratkaisuja. Yritys käyttää nykyaikaisia teknologioita, kuten tekoälyä ja koneoppimista, auttaakseen asiakkaitaan analysoimaan ja toteuttamaan markkinointistrategioita. Yritys tarjoaa myös valikoiman tuotteita, jotka auttavat asiakkaitaan saavuttamaan markkinointitavoitteensa, mukaan lukien digitaalisen markkinoinnin ratkaisut, kuten sähköpostikampanjat tai mobiilisovellukset. High Co SA tarjoaa myös ratkaisuja myymäläpaikan hallintaan myyntikokemuksen optimoimiseksi. Kokonaisuudessaan High Co SA:n tavoitteena on auttaa asiakkaitaan optimoimaan markkinointistrategioitaan ja saavuttamaan tavoitteensa. Yritys nojaa asiakkaiden tarpeisiin räätälöityyn palvelu- ja tuotevalikoimaan. Huippuluokan teknologioiden käytön ja kokeneiden markkina-asiantuntijoiden kanssa tehtävän yhteistyön kautta High Co SA on luotettava kumppani yrityksille, jotka haluavat viedä markkinointinsa seuraavalle tasolle. High Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset High Co osakkeesta

Yhtiön High Co Bruttotulos on 9,53 M EUR vuonna 2025.

Bruttotulos yhtiöstä High Co muuttui arvosta 57,64 M EUR arvoon 9,53 M EUR, mikä edustaa −83,47 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttotulos High Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttotulos on liikevaihto myytyjen tuotteiden kustannuksista vähennettynä. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää resurssejaan tuotteiden tai palveluiden tuotantoon.

Bruttotulos:n EUR on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Bruttotulos:n High Co historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — High Co

Kaikki tunnusluvut — High Co