Health In Tech

Health In Tech Liikevaihto

Liikevaihto yhtiöstä Health In Tech (HIT) 3.11.2026 päivämäärällä on 33,33 M USD. Edellisenä vuonna Liikevaihto oli 19,49 M USD — muutos 70,99 % (korkeampi).

Liikevaihto

33,33 MUSD

YoY

70,99%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Health In Tech saavutti liikevaihdon 33,33 M USD, mikä on 70,99% ero verrattuna edellisen vuoden liikevaihtoon 19,49 M USD.

Viimeisten 3 vuoden aikana Health In Techn liikevaihto kasvoi 79,5 % vuodessa ja ylsi 33,33 M USD:een.

Health In Tech Liikevaihto historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Liikevaihto
Päivämäärä
Liikevaihto
1.1.2022
5,77 M USD
1.1.2023
19,15 M USD
1.1.2024
19,49 M USD
1.1.2025
33,33 M USD
1.1.2026 (e)
34,85 M USD
1.1.2027 (e)
54,13 M USD
Health In Tech Liikevaihto historia
VUOSILiikevaihtoYoY
est54,13 MUSD+55,31%
est34,85 MUSD+4,58%
33,33 MUSD+70,99%
19,49 MUSD+1,77%
19,15 MUSD+231,93%
5,77 MUSD—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Health In Tech Liikevaihto

Health In Tech osakkeen liikevaihto, EBIT, voitto

  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Liikevaihto
EBIT
Voitto
Tiedot
Päivämäärä
Liikevaihto
EBIT
Voitto
1.1.2022
5,77 M USD
205 582,00 USD
79 742,00 USD
1.1.2023
19,15 M USD
3,38 M USD
2,48 M USD
1.1.2024
19,00 M USD
989 904,00 USD
670 477,00 USD
1.1.2025
33,33 M USD
1,53 M USD
1,28 M USD
1.1.2026 (e)
34,85 M USD
−9,70 M USD
−9,86 M USD
1.1.2027 (e)
54,13 M USD
−26 773,00 USD
−189 681,02 USD

Health In Tech Katteprosentit

Health In Tech osakkeen marginaalit

Health In Tech Margenanalyysi näyttää bruttomarginaalin, EBIT-marginaalin sekä voittomarginaalin Health In Tech osalta. EBIT-marginaali (EBIT/liikevaihto) kertoo, kuinka suuri osuus liikevaihdosta jää operatiivisena voittona. Voittomarginaali näyttää, kuinka suuri osuus Health In Tech liikevaihdosta säilyy.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
Tiedot
Päivämäärä
Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
1.1.2022
94,28 %
3,57 %
1,38 %
1.1.2023
87,98 %
17,67 %
12,93 %
1.1.2024
81,28 %
5,21 %
3,53 %
1.1.2025
62,82 %
4,59 %
3,84 %
1.1.2026 (e)
62,82 %
−27,82 %
−28,30 %
1.1.2027 (e)
62,82 %
−0,05 %
−0,35 %

Health In Tech Osakeanalyysi

Mitä Health In Tech tekee? Health In Tech Inc tuottaa tuloja vakuutusteknologiapalveluidensa kautta tarjoamalla terveysvakuutusmarkkinapaikkaa, jossa vakuutusyhtiöt listautuvat itse rahoitettujen etuusohjelmien stop-loss-vakuutusratkaisuihin. Yrityksen kolme tytäryhtiötä – Stone Mountain Risk, LLC (SMR), International Capted Exchange, LLC (ICE) ja HI Card LLC:n HI Card -alusta – tarjoavat erikoistuneita palveluja. SMR räätälöi itse rahoitettuja ohjelmia pienyrityksille, ICE operoi eDIYBS-nimistä SaaS-lainausalustaa riskienhallintaan ja HI Card tehostaa lääketieteellisten potilastietojen ja vahinkoilmoitusten hallintaa yhdellä alustalla. Vakuutusyhtiöt ja itse rahoitettujen etuusohjelmien hallinnoijat ostavat nämä palvelut hallinnoidakseen ja mukauttaakseen terveysetuuksia. ICEn eDIYBS-alusta on yrityksen keskeinen tuote, joka mahdollistaa riskienhallinnan web-pohjaisen SaaS-ratkaisun avulla. SMR keskittyy pieniin yrityksiin, jotka hakevat räätälöityjä itse rahoitettuja terveysohjelmia, kun taas HI Card kohdistaa käyttäjiin, jotka tarvitsevat yksinkertaistettua terveydenhuollon hallintaa yhden kirjautumisen kautta sekä lääketieteellisille tiedoille että vahinkoilmoituksille. Yrityksen tulovirrat tulevat näiden tytäryhtiöiden palveluista, jotka toimitetaan markkinapaikan kautta vakuutusalan asiakkaille. Yrityksen ensisijaisia asiakkaita ovat vakuutusyhtiöt ja itse rahoitettujen etuusohjelmien hallinnoijat, jotka käyttävät alustaa politikoiden listaukseen, etuuksien mukauttamiseen ja vahinkoilmoitusten hallintaan. ICEn eDIYBS myydään riskienhallitsijoille lainauksiin, SMR palvelee pienyrityksiä ohjelmahallinnolla ja HI Cardia käyttävät organisaatiot, jotka etsivät keskitettyä terveydenhuollon hallintaa. Kaikki palvelut integroidaan markkinapaikkaan, mikä luo toistuvaa tuloa useista segmenteistä vakuutusteknologiasektorilla. Health In Tech on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Liikevaihto yksityiskohtaisesti

Ymmärrys Health In Tech:n liikevaihdosta

Health In Tech myyntiluvut koostuvat kokonaisliikevaihdosta, joka on saatu tietyllä ajanjaksolla tavaroita myymällä tai palveluita tarjoamalla. Nämä luvut ovat suora heijastus yrityksen kyvystä muuntaa tuotteensa tai palvelunsa liikevaihdoksi ja osoittavat kysyntää ja markkinapresenssiä.

Vuosi-vuodelta vertailu

Analysoidessa Health In Tech vuosittaisia myyntilukuja voidaan saada käsitys yrityksen kasvusta ja vakauden. Myyntilukujen nousu viittaa kasvavaan kysyntään sen tarjouksille, tehokkaaseen markkinointiin tai laajentumiseen uusille markkinoille. Lasku voi kuitenkin viitata markkinoiden kyllästymiseen, lisääntyneen kilpailun tai vähemmän tehokkaiden strategioiden olemassaoloon.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajat tutkivat usein Health In Tech myyntidataa arvioidakseen yrityksen taloudellista terveyttä ja kasvunäkymiä. Jatkuva myynnin kasvu voi olla lupaava indikaattori yrityksen kannattavuudelle ja potentiaaliselle pääoman tuotolle, mikä vaikuttaa osakekursseihin ja sijoittajien luottamukseen.

Myyntivaihteluiden tulkinta

Health In Tech:n myyntilukujen kasvu viittaa markkinoiden kasvuun, innovaatioihin tai tehokkaaseen markkinointiin ja johtaa usein osakekurssien nousuun. Lasku taas voi viitata haasteisiin, jotka vaativat strategisia muutoksia, jotta voidaan lisätä markkinaosuutta ja kannattavuutta.

Usein kysytyt kysymykset Health In Tech osakkeesta

Yhtiön Health In Tech Liikevaihto on 33,33 M USD vuonna 2025.

Liikevaihto yhtiöstä Health In Tech muuttui arvosta 19,49 M USD arvoon 33,33 M USD, mikä edustaa 70,99 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Liikevaihto Health In Tech:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Liikevaihto on kaikkien tietyn ajanjakson aikana myytyjen tuotteiden kokonaisarvo. Jokaisen tuotteen kohdalla kerrotaan siis myytyjen tuotteiden lukumäärä myyntihinnalla. Liikevaihdosta ei ole vähennetty kuluja (materiaali-, henkilöstökulut jne.), kun taas nettotuottoon on vähennetty vain myyntiin liittyvät tuottojen vähennykset (alennukset jne.).

Liikevaihto:n USD on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Liikevaihto:n Health In Tech historiallisesti ja reaaliajassa.

Liikevaihto osakkeen arvioimisessa

Liikevaihto on tärkeä rahoitusmitta, jota käytetään osakkeiden arvostuksessa. Se on mittari yrityksen taloudellisesta toiminnasta ja voi toimia indikaattorina yrityksen menestyksestä. Liikevaihtoa pidetään yhtenä tärkeimmistä tekijöistä osakkeiden arvostuksessa. Lisäksi liikevaihtoa voidaan käyttää myös muiden rahoitusmuuttujien, kuten osakekohtaisen voiton ja hinta-tulossuhteen, laskemiseen.

Liikevaihdon historia ja hyödyntäminen

Liikevaihtoa on pitkään pidetty yhtenä tärkeimmistä rahoitusindikaattoreista. Sitä käytettiin 1800-luvulla yhtenä ensimmäisistä rahoitusindikaattoreista yrityksen taloudellisen toiminnan mittaamiseen. Siitä lähtien liikevaihtoa on säännöllisesti käytetty yritysten arvioimiseen.

Liikevaihto lasketaan yleensä prosentteina yrityksen omasta pääomasta. Sitä voidaan myös käyttää yrityksen kokonaiskannattavuuden määrittämiseen. Liikevaihtoon voidaan käyttää monenlaisesti erilaisia mittareita yrityksen taloudellisen toiminnan mittaamiseen, kuten bruttoliikevaihto, nettoliikevaihto ja kansainvälisestä liiketoiminnasta saatava liikevaihto.

Liikevaihtoa voidaan myös käyttää osakkeiden arvostamiseen. Esimerkiksi yrityksen liikevaihto voidaan käyttää yrityksen menestyksen arvioimiseen. Jos yrityksen liikevaihto on korkea, se tarkoittaa, että se on kannattava yritys, koska sen tuotteille tai palveluille on korkea kysyntä.

Liikevaihdon laskeminen ja soveltaminen

Yrityksen liikevaihdon laskemiseksi yrityksen tulot on vähennettävä sen kuluista. Tulot voivat tulla monista lähteistä, kuten myynnistä, lisenssimaksuista, palveluista jne. Kulut voivat sisältää tuotanto-, hankinta-, varastointiskuluja sekä myynti- ja hallintokuluista aiheutuvia kuluja.

Liikevaihtoa voidaan sitten käyttää erilaisten rahoitussuhteiden laskemiseen. Esimerkiksi liikevaihtoa voidaan käyttää yrityksen hinta-tulossuhteen (P/E-suhde) laskemiseen. Tämä on mittari yrityksen kannattavuudesta, joka lasketaan ottamalla osakekurssin ja osakekohtaisen voiton suhde.

Liikevaihtoa voidaan myös käyttää yrityksen osakekohtaisen voiton (EPS) laskemiseen. Tämä on mittari yrityksen voitosta osakkeen kohden. EPS lasketaan jakamalla voitto liikkeeseen laskujen osakkeiden lukumäärällä.

Liikevaihdon käyttö sijoittajien toimesta

Sijoittajat käyttävät liikevaihtoa osakkeiden arvioimiseen, koska liikevaihto on indikaattori yrityksen menestyksestä. Esimerkiksi sijoittaja voi verrata yrityksen liikevaihtoa nähdäkseen, kuinka menestynyt se on. Sijoittaja voi myös käyttää yrityksen liikevaihtoa hinta-tulossuhteensa ja osakekohtaisen voittonsa laskemiseen.

Esimerkki: Sijoittaja katsoo yritystä, jonka liikevaihto on 25 miljoonaa euroa. Hän vertaa tätä liikevaihtoa kilpailijaan, jonka liikevaihto on 35 miljoonaa euroa. Sijoittaja voi sitten nähdä, että yritys, jonka liikevaihto on 25 miljoonaa euroa, on vähemmän menestynyt kuin yritys, jonka liikevaihto on 35 miljoonaa euroa.

Liikevaihdon edut ja haitat.

Liikevaihto on erittäin hyödyllinen työkalu osakkeiden arvostuksessa, koska se mittaa yrityksen taloudellista toimintaa. Liikevaihtoa voidaan myös käyttää muiden rahoitussuhteiden, kuten hinta-tulossuhteen ja osakekohtaisen voiton, laskemiseen.

Haittapuoli on kuitenkin se, että pelkästään liikevaihto ei ole merkityksellinen indikaattori yrityksen menestyksestä. On tärkeää tarkastella liikevaihtoa muihin rahoitusmittareihin, kuten osakekohtaiseen voittoon ja hinta-tulossuhteeseen, verrattuna saadakseen täydellisen kuvan yrityksestä.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — Health In Tech

Kaikki tunnusluvut — Health In Tech