Hanshang Group Co

Hanshang Group Co CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Hanshang Group Co (600774.SS) 2.11.2026 päivämäärällä on 5,27 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 5,95 % — muutos −11,40 % (matalampi).

CROIC

5,27 %

YoY

−11,40%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Hanshang Group Co on 2025 5,27 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Hanshang Group Co oli 2024 5,95 % . Se laskee −11,40% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Hanshang Group Co CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
3,40 CNY
1.1.2019
0,16 CNY
1.1.2020
1,49 CNY
1.1.2021
9,12 CNY
1.1.2022
0,44 CNY
1.1.2023
4,61 CNY
1.1.2024
5,95 CNY
1.1.2025
5,27 CNY
Hanshang Group Co CROIC historia
VUOSICROICYoY
5,27 %−11,40%
5,95 %+28,93%
4,61 %+957,44%
0,44 %−95,22%
9,12 %+513,14%
1,49 %+853,69%
0,16 %−95,42%
3,40 %+70,17%
2,00 %−44,87%
3,63 %−525,01%
−0,85 %−119,71%
4,33 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Hanshang Group Co Osakeanalyysi

Mitä Hanshang Group Co tekee? Hanshang Group Co., Ltd. tuottaa tuloja vähittäiskauppatoiminnastaan, pääasiassa tavaratalojen, ostoskeskusten ja erikoisliikkeiden kautta. Yhtiö hallinnoi keskeisiä kiinteistöjä, kuten 21st Century Shopping Mallia, Ginza Mallia ja Wuzhan Shopping Centeriä, jotka muodostavat sen pääasiallisen tulonlähteen. Näiden lisäksi yhtiön tuloihin vaikuttavat messutoiminta, hotelliketju ja matkailutoiminta sekä kaupallisen kiinteistön omistaminen ja kiinteistöpalvelut. Vähittäiskaupan segmentti kohdistaa toimintansa kuluttajiin, jotka hakevat ostokokemuksia vakiintuneissa kauppakeskuksissa. Messutoimintaan kuuluu tapahtumien järjestäminen ja näyttelytilojen hallinnointi, kun taas hotelli-toiminta tarjoaa majoituspalveluja yhtiön hallinnoimien kohteiden kautta. Matkailutoiminnan piiriin kuuluvat muun muassa hääturismipalvelut, joka on erikoistunut palvelusegmentti. Kiinteistöpalvelut tukevat yhtiön kaupallista kiinteistöportfoliota varmistamalla operatiivisen tehokkuuden yhtiön koko omaisuudessa. Nämä palvelut palvelevat yhdessä paikallisia ja alueellisia asiakkaita Wuhanissa ja sen lähiympäristössä. Hanshang Groupin kaupalliset kiinteistötoiminnot käsittävät tilojen vuokraamisen ja hallinnoinnin, joissa messu-, hotelli- ja matkailutoiminta harjoittaa liiketoimintaa näissä tiloissa. Yrityksen painopiste integroiduissa palveluissa vähittäiskaupan, messujen, matkailun ja kiinteistöpalveluiden välillä luo saumattoman ekosysteemin asiakkaille. Tämä lähestymistapa mahdollistaa yhtiön hyödyntää fyysisiä varojaan samanaikaisesti useista eri tulovirroista. Hanshang Group Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Hanshang Group Co osakkeesta

Yhtiön Hanshang Group Co Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 5,27 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Hanshang Group Co muuttui arvosta 5,95 % arvoon 5,27 %, mikä edustaa −11,40 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Hanshang Group Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Hanshang Group Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Hanshang Group Co

Kaikki tunnusluvut — Hanshang Group Co