HanCom

HanCom EBIT/Varat

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä HanCom (030520.KQ) 3.11.2026 päivämäärällä on 5,01 %. Edellisenä vuonna Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) oli 5,38 % — muutos −6,91 % (matalampi).

EBIT/Varat

5,01 %

YoY

−6,91%

Viimeksi päivitetty:

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä HanCom on 2025 5,01 % . Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä HanCom oli 2024 5,38 % . Se laskee −6,91% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

HanCom EBIT/Varat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT/Varat
Päivämäärä
EBIT/Varat
1.1.2018
6,33 KRW
1.1.2019
4,91 KRW
1.1.2020
9,41 KRW
1.1.2021
3,54 KRW
1.1.2022
−6,01 KRW
1.1.2023
−4,40 KRW
1.1.2024
5,38 KRW
1.1.2025
5,01 KRW
HanCom EBIT/Varat historia
VUOSIEBIT/VaratYoY
5,01 %−6,91%
5,38 %−222,15%
−4,40 %−26,80%
−6,01 %−270,06%
3,54 %−62,43%
9,41 %+91,71%
4,91 %−22,43%
6,33 %+20,56%
5,25 %−59,08%
12,83 %+3,64%
12,38 %−22,04%
15,88 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

HanCom Osakeanalyysi

Mitä HanCom tekee? Hancom, Inc. tuottaa tuloja ohjelmistotoimialansa kautta, joka myy HANCOM Office 2010 -toimistopaketin, johon kuuluvat tekstinkäsittely-, laskentataulukko- ja esitysohjelmistot. Mobiiliratkaisutoimiala tarjoaa Thinkfree Officea, Thinkfree Mobilea, Thinkfree Onlinea, Thinkfree Conversion Serveria, Linux-toimisto- tuotteita ja Asianux-toimistotuotteita. Nämä tuotteet on suunnattu yrityksille ja yksittäisille käyttäjille, jotka hakevat toimistotuottavuustyökaluja. Yritys hankki myös Software Imaging Technology Ltd.:n vuonna 2013 laajentaakseen ohjelmistovalikoimaansa. Hancomin pääasiakkaita ovat yritykset ja kuluttajat, jotka tarvitsevat integroituja toimistoratkaisuja asiakirjojen luomiseen ja yhteistyöhön. Yrityksen mobiiliratkaisut, kuten Thinkfree Mobile ja Thinkfree Online, palvelevat käyttäjiä, jotka tarvitsevat pilvipohjaisia tuottavuustyökaluja eri laitteilla. HANCOM Office 2010 on edelleen keskeinen tuote työpöytätoimisto-ohjelmistoissa sen ohjelmistotoimialalla. Yrityksen tulovirrät koostuvat toimisto-ohjelmistopakettien ja mobiilituottavuussovellusten suorista myynneistä. Thinkfree Conversion Server toimii erikoistuneena työkaluna asiakirjamuunnoksiin, kun taas Linux-toimistotuotteet ja Asianux-toimistotuotteet kohdistuvat tiettyihin käyttöjärjestelmäsegmentteihin. Software Imaging Technology Ltd.:n hankinta vuonna 2013 monipuolisti further sen tuotevalikoimaa muuttamatta ydintoimintamallia. HanCom on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset HanCom osakkeesta

Yhtiön HanCom Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) on 5,01 % vuonna 2025.

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä HanCom muuttui arvosta 5,38 % arvoon 5,01 %, mikä edustaa −6,91 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) HanCom:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT/Varat mittaa liiketuloksen kannattavuutta suhteessa kokonaisvaroihin, tarjoten velattoman näkymän omaisuuden tehokkuudesta, joka on vertailukelpoinen eri pääomarakenteiden välillä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n HanCom alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — HanCom

Kaikki tunnusluvut — HanCom