Haemonetics

Haemonetics Varastot

Varastot yhtiöstä Haemonetics (HAE) 2.11.2026 päivämäärällä on 306,37 M USD. Edellisenä vuonna Varastot oli 365,14 M USD — muutos −16,10 % (matalampi).

Varastot

306,37 MUSD

YoY

−16,10%

Viimeksi päivitetty:

Varastot yhtiöstä Haemonetics on 2026 306,37 M USD. Varastot yhtiöstä Haemonetics oli 2025 365,14 M USD. Se laskee −16,10% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Haemonetics Varastot historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Varastot
Päivämäärä
Varastot
1.1.2019
194,34 M USD
1.1.2020
270,28 M USD
1.1.2021
322,61 M USD
1.1.2022
293,03 M USD
1.1.2023
259,38 M USD
1.1.2024
317,20 M USD
1.1.2025
365,14 M USD
1.1.2026
306,37 M USD
Haemonetics Varastot historia
VUOSIVarastotYoY
306,37 MUSD−16,10%
365,14 MUSD+15,11%
317,20 MUSD+22,29%
259,38 MUSD−11,48%
293,03 MUSD−9,17%
322,61 MUSD+19,36%
270,28 MUSD+39,08%
194,34 MUSD+20,86%
160,80 MUSD−9,12%
176,93 MUSD−4,95%
186,14 MUSD−11,81%
211,08 MUSD+6,79%
197,66 MUSD—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Haemonetics Osakeanalyysi

Mitä Haemonetics tekee? Haemonetics Corp on johtava veren käsittelyyn ja verensiirtoon tarkoitettujen tuotteiden toimittaja. Yritys perustettiin vuonna 1971 tohtori Jack Lathamin luodessa paremman ratkaisun veren tuotteiden säilytykseen ja siirtämiseen. Sen jälkeen yrityksestä on tullut merkittävä veren siirtoalan tuotteiden ja palveluiden toimittaja. Haemoneticsin liiketoimintamalli keskittyy veren siirtoon tarkoitettujen tuotteiden ja laitteiden kehittämiseen, valmistamiseen ja markkinointiin. Yritys tarjoaa laajan valikoiman tuotteita ja palveluita, mukaan lukien veren käsittelyjärjestelmät, verenkeruu- ja säilytyslaitteet, ohjelmistoratkaisut, veriaineistot ja niihin liittyvät lisävarusteet. Viime vuosina Haemonetics on omistautunut monipuolistamaan tarjontaansa. Vaikka yritys keskittyy edelleen veren siirtoalaan, se on laajentanut myös muille aloille, kuten veren sairauksista kärsivien potilaiden hoitoon ja soluterapialaitteiden kehittämiseen. Haemonetics jakautuu useisiin liiketoiminta-alueisiin, joihin kuuluvat Blood Management Solutions, Diagnostic Solutions ja Haemonetics Software Solutions. Blood Management Solutions -alueeseen kuuluu erilaisia tuotteita, kuten verenkeruu- ja säilytyslaitteita, sentrifugeja ja hematokriitijärjestelmiä. Diagnostic Solutions tarjoaa diagnostisia testejä veren sairauksiin, mukaan lukien testit hyytymishäiriöihin ja trombofiliaan. Haemonetics Software Solutions tarjoaa ohjelmistoratkaisuja veren siirtoalalle, mukaan lukien järjestelmät veren tuotteiden automaattiseen käsittelyyn ja säilytykseen sekä automaattisen varastonhallinnan järjestelmiä. Haemoneticsin tuotteisiin kuuluvat myös laitteet veren tuotteiden pakastamiseen ja veriaineistojen käsittelyyn. Nämä laitteet varmistavat, että veren tuotteet säilytetään optimaalisissa lämpötiloissa ja olosuhteissa niiden tehokkuuden ja käytettävyyden varmistamiseksi potilaalle. Toinen tärkeä osa Haemoneticsin liiketoimintaa on soluterapialaitteiden kehittäminen. Yritys tekee tiivistä yhteistyötä tutkimuslaitosten ja biotech-yhtiöiden kanssa kehittelemässä innovatiivisia teknologioita soluterapiaan. Tämä sisältää kantasolujen erottamiseen ja puhdistamiseen tarkoitetut laitteet, joita voidaan käyttää syövän ja muiden sairauksien hoidossa. Haemonetics Corp on ansainnut maineen veren siirtoalalla ja jatkaa innovaatioihin ja monipuolistamiseen keskittymistä hyödyntääkseen täysin yrityksen ja sen tuotteiden potentiaalia. Laajan tuote- ja palveluvalikoiman, vahvan sitoutumisen tutkimukseen ja kehitykseen sekä potilaiden ja terveydenhuollon ammattilaisten tarpeisiin kohdistuvan päättäväisen fokusoinnin ansiosta Haemonetics on hyvin asemassa kasvamaan ja laajentumaan tulevaisuudessa. Haemonetics on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Haemonetics osakkeesta

Yhtiön Haemonetics Varastot on 306,37 M USD vuonna 2026.

Varastot yhtiöstä Haemonetics muuttui arvosta 365,14 M USD arvoon 306,37 M USD, mikä edustaa −16,10 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Varastot Haemonetics:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Varastot sisältävät raaka-aineet, keskeneräiset tuotteet ja valmiit tuotteet. Tehokas varaston hallinta on ratkaisevan tärkeää kannattavuuden kannalta.

Varastot:n USD on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Varastot:n Haemonetics historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Haemonetics

Kaikki tunnusluvut — Haemonetics