HF Sinclair

HF Sinclair Termiini P/E

Forward P/E -suhde yhtiöstä HF Sinclair (DINO) 5.11.2026 päivämäärällä on 18,59. Edellisenä vuonna Forward P/E -suhde oli 60,83 — muutos −69,43 % (matalampi).

Termiini P/E

18,59

YoY

−69,43%

Viimeksi päivitetty:

Forward P/E -suhde yhtiöstä HF Sinclair on 2025 18,59 . Forward P/E -suhde yhtiöstä HF Sinclair oli 2024 60,83 . Se laskee −69,43% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

HF Sinclair Termiini P/E historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Termiini P/E
Päivämäärä
Termiini P/E
1.1.2018
9,81 USD
1.1.2019
13,94 USD
1.1.2020
−17,90 USD
1.1.2021
19,28 USD
1.1.2022
3,68 USD
1.1.2023
6,77 USD
1.1.2024
60,83 USD
1.1.2025
18,59 USD
HF Sinclair Termiini P/E historia
VUOSITermiini P/EYoY
18,59−69,43%
60,83+798,12%
6,77+83,85%
3,68−80,90%
19,28−207,72%
−17,90−228,42%
13,94+42,15%
9,81−26,65%
13,37−132,34%
−41,34−384,16%
14,55−61,99%
38,28—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

HF Sinclair Osakeanalyysi

Mitä HF Sinclair tekee? HF Sinclair Corp tuottaa tuloja Refining-segmentistään, joka jalostaa raakaöljyä ja myy jalostettuja tuotteita kuten bensiiniä, dieselöljyä ja lentokoneiden polttoainetta. Yrityksen Marketing-segmentti edistää brändattujen polttoaineiden myyntiä, kun taas Lubricants and Specialty Products -segmentti tarjoaa Petro-Canada Lubricantsin, Red Giant Oilin ja Sonnebornin tuotteita sekä erikoislaukkuja Tulsa Refineryltään. HEP-segmentti hallinnoi logistiikkaa ja HEP:n omistamia jalostamoaktiiveja, mikä tukee yrityksen kokonaisvaltaista toimintaa. Renewables-segmentti operoi Artesian, Cheyennen ja Sinclairin RDUs-yksiköitä sekä Artesian PTU:ta, tukien yrityksen energiantuotantoa. HF Sinclair Corp:n seitsemän monimutkaista jalostamoa muodostavat keskeisen infrastruktuurin sen jalostus- ja markkinointitoiminnalle, ja Lubricants and Specialty Products -segmentti hyödyntää Tulsa Refineryaan erikoislaukkujen tuotannossa. Yrityksen monipuolinen tuotevalikoima kattaa polttoaineet, laukkut ja uusiutuvan energian aktiivit, kohdentaen kaupallisiin ja vähittäismarkkinoihin brändattujen ja erikoistuotteidensa kautta. HF Sinclair on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset HF Sinclair osakkeesta

Yhtiön HF Sinclair Forward P/E -suhde on 18,59 vuonna 2025.

Forward P/E -suhde yhtiöstä HF Sinclair muuttui arvosta 60,83 arvoon 18,59, mikä edustaa −69,43 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Forward P/E -suhde HF Sinclair:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Forward P/E käyttää arvioituja tulevia voittoja osakkeen arvostukseen. Pienempi forward P/E peräkkäiseen P/E:hen verrattuna viittaa analyytikkojen odottavan tuloksen kasvua.

Arvioidakseen Forward P/E -suhde:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Forward P/E -suhde:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Forward P/E -suhde:n HF Sinclair alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — HF Sinclair

Kaikki tunnusluvut — HF Sinclair