H2APEX Group SCA

H2APEX Group SCA Bruttokate

Bruttokate yhtiöstä H2APEX Group SCA (H2A.DE) 5.11.2026 päivämäärällä on −70,85 %. Edellisenä vuonna Bruttokate oli 3,02 % — muutos −2 448,31 % (matalampi).

Bruttokate

−70,85 %

YoY

−2 448,31%

Viimeksi päivitetty:

Bruttokate yhtiöstä H2APEX Group SCA on 2025 −70,85 % . Bruttokate yhtiöstä H2APEX Group SCA oli 2024 3,02 % . Se laskee −2 448,31% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

H2APEX Group SCAn myyntikate −70,8 % on laskenut verrattuna 97,1 %:iin muutama vuosi sitten.

H2APEX Group SCA Bruttokate historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
Päivämäärä
Bruttokate
1.1.2018
23,85 EUR
1.1.2019
1,56 EUR
1.1.2020
24,16 EUR
1.1.2021
97,11 EUR
1.1.2022
99,56 EUR
1.1.2023
10,88 EUR
1.1.2024
3,02 EUR
1.1.2025
−70,85 EUR
H2APEX Group SCA Bruttokate historia
VUOSIBruttokateYoY
−70,85 %−2 448,31%
3,02 %−72,27%
10,88 %−89,07%
99,56 %+2,52%
97,11 %+301,91%
24,16 %+1 447,18%
1,56 %−93,45%
23,85 %+87,77%
12,70 %−0,09%
12,72 %−14,54%
14,88 %−16,61%
17,84 %+10 451,48%
0,17 %+10,28%
0,15 %−33,06%
0,23 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

H2APEX Group SCA Osakeanalyysi

Mitä H2APEX Group SCA tekee? exceet Group SCA on kansainvälisesti toimiva yhtiö, jonka pääkonttori sijaitsee Luxemburgissa. Se perustettiin vuonna 1976 nimellä "Schefenacker" ja keskittyi aluksi ajoneuvojen takapeilien valmistukseen. Kymmenien vuosien aikana yhtiö saavutti maailmanlaajuisen menestyksen brändin "SCHEFENACKER Vision Systems" alla. Vuonna 2008 yhtiö sai nimen exceet Group, ja sen jälkeen se on laajentanut strategista toimintaansa monilla eri aloilla. exceet Group työllistää yli 1 500 ihmistä maailmanlaajuisesti, ja sen osakkeet noteerataan useilla pörseillä. exceet Groupin liiketoimintamalli perustuu kattaviin avaimet käteen -ratkaisuihin ja tuotteisiin elektroniikan, turvallisuustekniikan, datahallinnan ja automaation aloilla. Yhtiön tavoitteena on tarjota innovatiivisia ja kestäviä tuotteita ja palveluita. exceet Group jakautuu neljään liiketoiminta-alueeseen: Smart Card & Security Solutions, Identity & Access Management, Industry & Infrastructure sekä Health & Wearables. Näiden divisioonoiden kautta yhtiö tarjoaa laajan valikoiman tuotteita ja palveluita. Smart Card & Security Solutions -divisioonassa exceet Group kehittää älykortteja, joita käytetään monilla eri aloilla. Nämä kortit voivat esimerkiksi hallinnoidat käyttöoikeuksia ja maksutapahtumia. Yhtiö tarjoaa myös salattuja viestintäratkaisuja, joita käytetään muun muassa rahoitusalan ja julkishallinnon sektorilla. Identity & Access Management -divisioonassa exceet Group tarjoaa ratkaisuja yritysten fyysisen ja digitaalisen infrastruktuurin turvaamiseen. Tämä sisältää digitaaliset pääsynvalvontaratkaisut ja käyttäjädatahallinnan. Industry & Infrastructure -divisioonassa exceet Group kehittää tuotteita ja ratkaisuja erilaisiin sovelluskohteisiin. Tähän kuuluvat langattomat anturiteknologiat sekä laite- ja ohjelmistoratkaisut liikennevirtojen seurantaan. Health & Wearables -divisioonassa exceet Group toimii kuluvien teknologia-markkinoilla. Yhtiön tuotteita käytetään muun muassa kuntoilun ja terveydenhuollon sektoreilla. exceet Group tekee tiivistä yhteistyötä asiakkaidensa ja kumppaneidensa kanssa kehittääkseen innovatiivisia ja räätälöityjä ratkaisuja. Esimerkkinä tästä on yhteistyö suuren eurooppalaisen energianjakelijan kanssa, jossa kehitettiin järjestelmä äkkikotejen hallintaan – lämpötilansäädöstä laitteen ohjaukseen ja turvallisuusriskien seurantaan. Yleisesti ottaen exceet Group erottuu korkeasta innovatiivisuudestaan ja joustavuudestaan. Yhtiö toimii monilla markkinoilla ja aloilla, ja se on kasvanut useiden hankintojen kautta vuosien varrella. Monipuolisten liiketoiminta-alueidensa ja tuotteidensa ansiosta exceet Groupia pidetään johtavana elektroniikkaratkaisujen ja järjestelmien toimittajana. H2APEX Group SCA on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset H2APEX Group SCA osakkeesta

Yhtiön H2APEX Group SCA Bruttokate on −70,85 % vuonna 2025.

Bruttokate yhtiöstä H2APEX Group SCA muuttui arvosta 3,02 % arvoon −70,85 %, mikä edustaa −2 448,31 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttokate H2APEX Group SCA:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttokate mittaa prosenttiosuuden liikevaihdosta, joka jää jäljelle valmistuskustannusten jälkeen. Korkeammat bruttokatteet viittaavat tehokkaampaan tuotantoon ja vahvempaan hinnoitteluvoimaan.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Bruttokate:n H2APEX Group SCA alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Bruttokate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Bruttokate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — H2APEX Group SCA

Kaikki tunnusluvut — H2APEX Group SCA