Gus Technology Co

Gus Technology Co P/B

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Gus Technology Co (6940.TWO) 4.11.2026 päivämäärällä on 2,27. Edellisenä vuonna P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) oli 1,67 — muutos 35,49 % (korkeampi).

P/B

2,27

YoY

35,49%

Viimeksi päivitetty:

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Gus Technology Co on 2025 2,27 . P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Gus Technology Co oli 2024 1,67 . Se laskee 35,49% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Gus Technology Co P/B historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/B
Päivämäärä
P/B
1.1.2019
29,55 TWD
1.1.2020
18,43 TWD
1.1.2021
11,65 TWD
1.1.2022
4,29 TWD
1.1.2023
3,24 TWD
1.1.2024
1,67 TWD
1.1.2025
2,27 TWD
Gus Technology Co P/B historia
VUOSIP/BYoY
2,27+35,49%
1,67−48,34%
3,24−24,49%
4,29−63,23%
11,65−36,77%
18,43−37,64%
29,55—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Gus Technology Co Osakeanalyysi

Mitä Gus Technology Co tekee? Gus Technology Co Ltd kehittää ja myy litiumtitanaattipohjaisia nopeasti latautuvia pehmeän koteloinnin akkucellejä ja -moduuleita sekä korkean nikkelipitoisuutta olevia litium-ternaarikorkean energian pehmeän koteloinnin akkucellejä ja -moduuleita, ja sen tuotevalikoimaan kuuluvat myös litiumtitanaattipohjaiset säiliötyyppiset energiansäilytysjärjestelmät. Yritys keskittyy näiden tuotteiden toimittamiseen Taiwanissa kohdistuen paikallisiin energiansäilytys- ja akkuratkaisuihin erikoistuneisiin toimijoihin. Sen ensisijaisia asiakkaita ovat kotimaiset yritykset, jotka hakeutuvat edistyneisiin akkuteknologioihin sovelluksiin, joissa vaaditaan nopeaa latausta ja korkeaa energiatehokkuutta. Yrityksen tulovirrat tulevat akkucellien, moduulien ja energiansäilytysjärjestelmien suorista myynneistä tai kiinalaisille yrityksille. Erikoistumalla litiumtitanaatti- ja korkean nikkelipitoisuuden omaaviin litium-ternaariakkuteknologioihin Gus Technology erottuu kotimaansa markkinalla. Yrityksen tuotevalikoima vastaa kasvavaan kysyntään tehokkaille energiansäilytysratkaisuille Taiwanin energiasektorilla. Gus Technology Co Ltd:n liiketoimintamalli perustuu akkuihin liittyvien tuotteiden valmistukseen ja vientiin Taiwanin kotimarkkinoilla. Yrityksen fokus tiettyihin akkuteknologioihin mahdollistaa sen palvella energiansäilytysalan niukkavalikoimaisia segmenttejä. Sen toiminta on rajoitettu Taiwanin markkinoille, jossa se toimittaa energiansäilytysjärjestelmiä ja akkukomponentteja paikallisille yhteistyökumppaneille. Gus Technology Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Gus Technology Co osakkeesta

Yhtiön Gus Technology Co P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) on 2,27 vuonna 2025.

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Gus Technology Co muuttui arvosta 1,67 arvoon 2,27, mikä edustaa 35,49 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) Gus Technology Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kirjanpitoarvo-suhde vertaa yhtiön markkina-arvoa sen kirjanpitoarvoon. Matala P/B voi viitata aliarvostettuun osakkeeseen, kun taas korkea P/B voi osoittaa yliarvostusta tai vahvoja kasvuodotuksia.

P/B = Osakekurssi / Kirjanpitoarvo per osake

Arvioidakseen P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n Gus Technology Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Gus Technology Co

Kaikki tunnusluvut — Gus Technology Co