Gujarat Containers

Gujarat Containers EBIT/Varat

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Gujarat Containers (513507.BO) 6.11.2026 päivämäärällä on 16,44 %. Edellisenä vuonna Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) oli 18,36 % — muutos −10,47 % (matalampi).

EBIT/Varat

16,44 %

YoY

−10,47%

Viimeksi päivitetty:

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Gujarat Containers on 2025 16,44 % . Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Gujarat Containers oli 2024 18,36 % . Se laskee −10,47% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Gujarat Containers EBIT/Varat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT/Varat
Päivämäärä
EBIT/Varat
1.1.2018
9,98 INR
1.1.2019
8,77 INR
1.1.2020
9,60 INR
1.1.2021
14,30 INR
1.1.2022
24,76 INR
1.1.2023
27,30 INR
1.1.2024
18,36 INR
1.1.2025
16,44 INR
Gujarat Containers EBIT/Varat historia
VUOSIEBIT/VaratYoY
16,44 %−10,47%
18,36 %−32,74%
27,30 %+10,25%
24,76 %+73,13%
14,30 %+49,01%
9,60 %+9,51%
8,77 %−12,12%
9,98 %−8,40%
10,89 %−0,54%
10,95 %−14,28%
12,77 %+9,68%
11,65 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Gujarat Containers Osakeanalyysi

Mitä Gujarat Containers tekee? Gujarat Containers Ltd., jonka kotipaikka on Vadodarassa, Gujaratin osavaltiossa, valmistaa laajan valikoiman rumpuja ja säiliöitä, mukaan lukien galvanoituja, epoksidipäällysteisiä, komposiitti- ja kaikkiin sivuihin hitsattuja tynnyreitä sekä carboy-kontteja, vuoria ja jerrykannuja. Yrityksen tuotantokapasiteetti on 1 500 tynnyriä vuorossa, ja se palvelee muun muassa kemian-, maatalouskemian-, maali-, elintarvike-, öljy-, lääke- ja hartia-teollisuuden aloja. Sen tuotteita käytetään erilaisten nesteiden ja materiaalien varastointiin ja kuljetukseen useilla eri aloilla. Gujarat Containers on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Gujarat Containers osakkeesta

Yhtiön Gujarat Containers Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) on 16,44 % vuonna 2025.

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä Gujarat Containers muuttui arvosta 18,36 % arvoon 16,44 %, mikä edustaa −10,47 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) Gujarat Containers:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT/Varat mittaa liiketuloksen kannattavuutta suhteessa kokonaisvaroihin, tarjoten velattoman näkymän omaisuuden tehokkuudesta, joka on vertailukelpoinen eri pääomarakenteiden välillä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n Gujarat Containers alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Gujarat Containers

Kaikki tunnusluvut — Gujarat Containers