Grupo Multi

Grupo Multi Varaston kiertonopeus

Varaston kiertosuhde yhtiöstä Grupo Multi (MLAS3.SA) 4.11.2026 päivämäärällä on 2,22. Edellisenä vuonna Varaston kiertosuhde oli 1,74 — muutos 28,02 % (korkeampi).

Varaston kiertonopeus

2,22

YoY

28,02%

Viimeksi päivitetty:

Varaston kiertosuhde yhtiöstä Grupo Multi on 2025 2,22 . Varaston kiertosuhde yhtiöstä Grupo Multi oli 2024 1,74 . Se laskee 28,02% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Grupo Multi Varaston kiertonopeus historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Varaston kiertonopeus
Päivämäärä
Varaston kiertonopeus
1.1.2018
1,28 BRL
1.1.2019
1,64 BRL
1.1.2020
0,71 BRL
1.1.2021
1,40 BRL
1.1.2022
1,11 BRL
1.1.2023
2,17 BRL
1.1.2024
1,74 BRL
1.1.2025
2,22 BRL
Grupo Multi Varaston kiertonopeus historia
VUOSIVaraston kiertonopeusYoY
2,22+28,02%
1,74−20,07%
2,17+95,98%
1,11−20,60%
1,40+95,76%
0,71−56,45%
1,64+27,96%
1,28+10,01%
1,16−27,75%
1,61+5,80%
1,52+28,04%
1,19—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Grupo Multi Osakeanalyysi

Mitä Grupo Multi tekee? Grupo Multi SA tuottaa tuloja tietokonetarvikkeiden ja elektronisten tuotteiden tukkukaupasta sekä jakelusta. Yritys myy monipuolista tuotevalikoimaansa, johon kuuluvat tabletit, älypuhelimet, kannettavat tietokoneet ja IoT-kotilaitteet, kolmansien osapuolten omistamissa fyysisissä vähittäiskauppapisteissä, markkinapaikoilla kuten Mercado Livressa sekä seitsemässä verkkokaupassaan. Asiakkaina ovat vähittäis- ja jälleenmyyntialan yritykset, jotka ostavat tuotteita edelleenmyyntiä varten, sekä loppukäyttäjät, jotka ostavat suoraan sähköisen kaupankäynnin alustoilta. Yrityksen tuoteryhmät kattavat elektroniikan, kodinkoneet ja terveydenhuollon instrumentit, ja ne kohdistuvat sekä B2B- että B2C-markkinoihin. Yritys toimii useilla tuotekategorioilla, kuten tietokonelisillä lisävarusteilla, muistipiireillä ja automallituotteilla, ja jakaa niitä yhdistämällä fyysisiä vähittäiskumppaneita ja online-markkinapaikkoja. Sen verkkokaupat toimivat suorina myyntikanavina, täydentäen kolmansien osapuolten vähittäispisteitä. Liiketoimintamalli perustuu myyntiin sekä vähittäis- ja jälleenmyyntiasiakkaille että loppukäyttäjille, keskittyen korkeakysyltään kysyttyyn elektroniikkaan ja IoT-ratkaisuihin. Myyntiä ajaa laaja kuluttajaelektroniikan ja kotitaloustuotteiden valikoima, jota myydään vakiintuneiden vähittäis- ja sähköisen kaupankäynnin verkostojen kautta. Grupo Multi on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Grupo Multi osakkeesta

Yhtiön Grupo Multi Varaston kiertosuhde on 2,22 vuonna 2025.

Varaston kiertosuhde yhtiöstä Grupo Multi muuttui arvosta 1,74 arvoon 2,22, mikä edustaa 28,02 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Varaston kiertosuhde Grupo Multi:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Varaston kiertosuhde mittaa, kuinka monta kertaa varasto myydään ja korvataan ajanjaksossa. Korkeampi kierto osoittaa tehokasta varastonhallintaa.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Varaston kiertosuhde:n Grupo Multi alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Varaston kiertosuhde:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Varaston kiertosuhde:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Grupo Multi

Kaikki tunnusluvut — Grupo Multi