Grand Process Technology

Grand Process Technology Velan kasvu

Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä Grand Process Technology (3131.TWO) 3.11.2026 päivämäärällä on 38,03 %. Edellisenä vuonna Velan vuosittainen kasvu oli 29,42 % — muutos 29,27 % (korkeampi).

Velan kasvu

38,03 %

YoY

29,27%

Viimeksi päivitetty:

Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä Grand Process Technology on 2025 38,03 % . Velan vuosittainen kasvu yhtiöstä Grand Process Technology oli 2024 29,42 % . Se laskee 29,27% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Grand Process Technology Velan kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velan kasvu
Päivämäärä
Velan kasvu
1.1.2018
−1,81 TWD
1.1.2019
−6,83 TWD
1.1.2020
−9,48 TWD
1.1.2021
15,37 TWD
1.1.2022
20,40 TWD
1.1.2023
85,89 TWD
1.1.2024
29,42 TWD
1.1.2025
38,03 TWD
Grand Process Technology Velan kasvu historia
VUOSIVelan kasvuYoY
38,03 %+29,27%
29,42 %−65,75%
85,89 %+320,97%
20,40 %+32,74%
15,37 %−262,21%
−9,48 %+38,82%
−6,83 %+277,40%
−1,81 %−112,76%
14,17 %−84,23%
89,87 %−25,31%
120,33 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Grand Process Technology Osakeanalyysi

Mitä Grand Process Technology tekee? Grand Process Technology Corp. tuottaa tuloa valmistamalla ja myymällä puolijohdeaineiden märkäkäsittelylaitteita, mukaan lukien happotankkilaitteet ja yksittäisen waferin pyörivät laitteet. Yritys myy myös kemikaaleja, kuten teollisuus-, reagenssi- ja elektroniikkaluokan sekoitettuja happoja (syövytysliuosta), jotka on tarkoitettu puolijohdeteollisuudelle. Sen pääasiakkaita ovat puolijohde- ja integroitujen piirien valmistajat sekä yritykset, jotka tarvitsevat materiaaleja ja osia tuotantoprosesseihinsa. Yritys toimii kotimaassa ja vie tuotteitaan ulkomaille. Yrityksen insinööritoimistopalvelut tukevat puolijohdelaitteiden asennusta ja ylläpitoa, kun taas kaupankäynti kattaa sekä laitteet että kemikaalit. Nämä palvelut ja tuotteet on räätälöity vastaamaan puolijohdetehtaiden tarpeita, keskittyen märkäkäsittelyratkaisuihin. Yrityksen tuotevalikoimaan kuuluvat sekä koneet että kemialliset ratkaisut, jotka ovat olennaisia puolijohdetuotantolinjoille. Grand Process Technology Corp. palvelee puolijohdeteollisuutta suorilla laite- ja kemikaalimyynneillä, korostaen vahvasti kotimaista jakelua ja kansainvälistä vientiä. Sen liiketoimintamalli yhdistää valmistuksen, kaupan ja insinööripalvelut tarjoten kattavia ratkaisuja puolijohdeteollisuuden laitteille ja materiaaleille. Yrityksen tulonlähteet tulevat laitteiden, kemikaalien ja niihin liittyvien huoltopalveluiden myynnistä. Grand Process Technology on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Grand Process Technology osakkeesta

Yhtiön Grand Process Technology Velan vuosittainen kasvu on 38,03 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää Velan vuosittainen kasvu Grand Process Technology:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velan kasvu mittaa kokonaisvelan prosentuaalista muutosta. Nouseva velan kasvu pitäisi verrata tuottojen ja tulosten kasvuun kestävyyden arvioimiseksi.

Arvioidakseen Velan vuosittainen kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Velan vuosittainen kasvu:lle.

Velan vuosittainen kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velan vuosittainen kasvu:n Grand Process Technology historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Grand Process Technology

Kaikki tunnusluvut — Grand Process Technology