Gen 2 Technologies

Gen 2 Technologies EV/FCF

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Gen 2 Technologies (MNIZ) 2.11.2026 päivämäärällä on −587,89. Edellisenä vuonna EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) oli −77,71 — muutos 656,54 % (matalampi).

EV/FCF

−587,89

YoY

656,54%

Viimeksi päivitetty:

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Gen 2 Technologies on 2024 −587,89 . EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Gen 2 Technologies oli 2023 −77,71 . Se laskee 656,54% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Gen 2 Technologies EV/FCF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EV/FCF
Päivämäärä
EV/FCF
1.1.2017
−3,44 USD
1.1.2018
−18,58 USD
1.1.2019
−12,26 USD
1.1.2020
−1,79 USD
1.1.2021
−3,54 USD
1.1.2022
−14,89 USD
1.1.2023
−77,71 USD
1.1.2024
−587,89 USD
Gen 2 Technologies EV/FCF historia
VUOSIEV/FCFYoY
−587,89+656,54%
−77,71+421,82%
−14,89+321,23%
−3,54+97,84%
−1,79−85,43%
−12,26−34,01%
−18,58+440,56%
−3,44−85,55%
−23,78+19,38%
−19,92+29,65%
−15,37—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Gen 2 Technologies Osakeanalyysi

Mitä Gen 2 Technologies tekee? Gen 2 Technologies Inc. on vuonna 2007 perustettu innovatiivinen kanadalainen yritys, joka erikoistuu RFID-teknologiaan perustuvien tuotteiden kehittämiseen, valmistamiseen ja markkinointiin. Yrityksen pääkonttori sijaitsee Brantfordissa, Ontariossa, ja sillä on toimipisteet myös Yhdysvalloissa ja Aasiassa. Gen 2 Technologiesin liiketoimintamalli tarjoaa asiakkaille yksinkertaisia ja tehokkaita ratkaisuja resurssien ja prosessien parempaan hallintaan ja valvontaan. Yritys tarjoaa erilaisia tuotteita ja palveluita, jotka on räätälöity asiakkaiden erityistarpeisiin. Yrityksen yksi päätoimialoista on RFID-tunnisteiden, myös transponderien tai etikettien, valmistus. Nämä pienet elektroniikkapiirit, jotka on upotettu muovi- tai paperikuoreen, sisältävät muistin ja antennin, jotka mahdollistavat datan lähettämisen radiotaajuuksilla RFID-lukijalle. RFID-tunnisteita käytetään yleisesti logistiikassa, vähittäiskaupassa, varastoinnissa ja tavaroiden kuljetuksessa sekä omaisuuden ja ihmisten seurannassa. Toinen tärkeä toimiala Gen 2 Technologiesilla on RFID-teknologiaan perustuvien ohjelmistoratkaisujen kehittäminen ja markkinointi. Tällaisen ratkaisun esimerkki on AssetTrack-alusta, jonka avulla yritykset voivat seurata, paikantaa ja hallinnoida omaisuuttaan reaaliajassa. Gen 2 Technologies on kehittänyt myös useita innovatiivisia tuotteita asiakkaiden tarpeisiin räätälöitynä. Yksi niistä on Hapidrum, ratkaisu tynnyrien automaattiseen inventointiin panimo- ja juomateollisuudessa. Se mahdollistaa tynnyrien reaaliaikaisen seurannan ja valvonnan, mikä parantaa merkittävästi inventaarionhallintaa ja prosessitehokkuutta. Toinen tuote on LubeTracker, kompakti laite, joka on suunniteltu erityisesti käytettäväksi offshore-teollisuudessa. Se mahdollistaa voiteluaineiden käytön automaattisen seurannan ja paikannuksen konejärjestelmissä, mikä lisää työpaikan turvallisuutta ja ympäristönsuojelua. Yritys noudattaa myös kestävyyteen keskittyvää liiketoimintastrategiaa ja pyrkii kehittämään ja edistämään ympäysturvallisia ratkaisuja. Tällaisen ratkaisun esimerkki on GreenTag, bio-plastiikasta valmistettu RFID-tunniste, joka on 100-prosenttisesti biohajoava ja toimii ekologisena vaihtoehtona perinteisille RFID-tunnisteille. Kokonaisuutena Gen 2 Technologies Inc. tarjoaa laajan valikoiman tuotteita ja palveluita, jotka on räätälöity asiakkaiden tarpeisiin. Innovatiivisen ja kestävyyteen suuntautuneen liiketoimintastrategiansa sekä vahvan painotuksensa uusien teknologioiden kehittämisen puolella yritys on saavuttanut johtavan aseman RFID-teknologian alalla. Gen 2 Technologies on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Gen 2 Technologies osakkeesta

Yhtiön Gen 2 Technologies EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) on −587,89 vuonna 2024.

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Gen 2 Technologies muuttui arvosta −77,71 arvoon −587,89, mikä edustaa 656,54 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) Gen 2 Technologies:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EV/FCF-suhde mittaa yrityksen arvoa suhteessa vapaaseen kassavirtaan. Se heijastaa yrityksen todellista kassantuottokykyä.

Arvioidakseen EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n Gen 2 Technologies alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Gen 2 Technologies

Kaikki tunnusluvut — Gen 2 Technologies