Gemfields Group

Gemfields Group CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Gemfields Group (GML.JO) 15.10.2026 päivämäärällä on −16,16 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli −6,89 % — muutos 134,47 % (matalampi).

CROIC

−16,16 %

YoY

134,47%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Gemfields Group on 2024 −16,16 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Gemfields Group oli 2023 −6,89 % . Se laskee 134,47% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Gemfields Group CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2017
0,35 USD
1.1.2018
−4,95 USD
1.1.2019
1,06 USD
1.1.2020
−6,09 USD
1.1.2021
17,19 USD
1.1.2022
16,85 USD
1.1.2023
−6,89 USD
1.1.2024
−16,16 USD
Gemfields Group CROIC historia
VUOSICROICYoY
−16,16 %+134,47%
−6,89 %−140,90%
16,85 %−1,98%
17,19 %−382,22%
−6,09 %−675,18%
1,06 %−121,40%
−4,95 %−1 520,91%
0,35 %−418,61%
−0,11 %−85,76%
−0,77 %−81,75%
−4,21 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Gemfields Group Osakeanalyysi

Mitä Gemfields Group tekee? Gemfields Group Ltd on brittiläinen jalokivien tuottaja, joka erikoistuu värikäiden jalokivien louhintaan Afrikassa ja Aasiassa. Yritys perustettiin vuonna 2007, ja sen pääkonttori sijaitsee Lontoossa. Gemfields on nyt yksi maailman suurimmista jalokivien tuottajista, ja sillä on useita tuotantolaitoksia Afrikassa ja Aasiassa. Gemfields Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Gemfields Group osakkeesta

Yhtiön Gemfields Group Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on −16,16 % vuonna 2024.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Gemfields Group muuttui arvosta −6,89 % arvoon −16,16 %, mikä edustaa 134,47 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Gemfields Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Gemfields Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Gemfields Group

Kaikki tunnusluvut — Gemfields Group