Galvo

Galvo EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Galvo (GAL.WA) 5.11.2026 päivämäärällä on 71,22 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli −218,17 % — muutos −132,64 % (korkeampi).

EBIT-kasvu

71,22 %

YoY

−132,64%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Galvo on 2025 71,22 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Galvo oli 2024 −218,17 % . Se laskee −132,64% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Galvo EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2018
−97,41 PLN
1.1.2019
16 523,59 PLN
1.1.2020
−195,06 PLN
1.1.2021
−77,29 PLN
1.1.2022
280,25 PLN
1.1.2023
−16,77 PLN
1.1.2024
−218,17 PLN
1.1.2025
71,22 PLN
Galvo EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
71,22 %−132,64%
−218,17 %+1 200,89%
−16,77 %−105,98%
280,25 %−462,59%
−77,29 %−60,38%
−195,06 %−101,18%
16 523,59 %−17 062,41%
−97,41 %−143,70%
222,89 %−287,50%
−118,88 %−5 663,24%
2,14 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Galvo Osakeanalyysi

Mitä Galvo tekee? Galvo SA tuottaa tuloja galvanointipinnoitteiden valmistuksesta ja jakelusta palvellen auto-, sähkökemian-, sähkölaitteiden-, elektroteknisen tekniikan-, koneinsinöörien- ja valimo-, puolustus-, kaivos- ja korualan teollisuutta. Yritys tarjoaa emäksistä ja happoista sinkkipinnoitusta, anticorrosiivista fosfaattipinnoitetta, kuparointia, dekoratiivista ja teknistä tinapinnoitusta, dekoratiivista kromipinnoitusta, sähkökemiallista nikkelipinnoitusta, kovakromipinnoitusta, hopeapinnoitusta sekä nikkeli- ja kromipinnoitusta. Sen ensisijainen markkina on kotimarkkina, jossa se toimittaa näitä erikoispinnoituspalveluja teollisuusasiakkaille. Yrityksen tuotevalikoima sisältää kattavan valikoiman galvanointipalveluita, jotka on räätälöity vastaamaan sen monipuolisen asiakaskunnan erityistarpeita. Auto- ja insinööritoimistot ovat keskeisiä alkali- ja happosinkkipinnoitteidensa ostajia, kun taas sähkökemian- ja sähkölaitteet-yhtiöt käyttävät anticorrosiivista fosfaattipinnoitusta ja kuparointia. Puolustus- ja kaivosalat luottavat kovakromipinnoitukseen ja nikkeli-kromipinnoitukseen sovelluksissaan. Galvo SA:n kotimarkkinakeskeisyys mahdollistaa vahvien suhteiden ylläpitämisen vakiintuneiden teollisuusasiakkaiden kanssa useilla aloilla. Yrityksen palvelut ovat olennaisia asiakkaidensa tuotantoprosesseissa, tarjoten välttämättömiä korroosiosuojaus- ja pintakäsittelyratkaisuja, jotka parantavat tuotteiden kestävyyttä ja estetiikkaa. Galvo on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Galvo osakkeesta

Yhtiön Galvo Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on 71,22 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu Galvo:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n Galvo historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Galvo

Kaikki tunnusluvut — Galvo