GSI Technology

GSI Technology ROIC

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä GSI Technology (GSIT) 2.11.2026 päivämäärällä on −15,91 %. Edellisenä vuonna Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) oli −37,69 % — muutos −57,79 % (korkeampi).

ROIC

−15,91 %

YoY

−57,79%

Viimeksi päivitetty:

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä GSI Technology on 2026 −15,91 % . Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä GSI Technology oli 2025 −37,69 % . Se laskee −57,79% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

GSI Technology ROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROIC
Päivämäärä
ROIC
1.1.2019
0,17 USD
1.1.2020
−11,53 USD
1.1.2021
−33,37 USD
1.1.2022
−27,47 USD
1.1.2023
−31,10 USD
1.1.2024
−55,84 USD
1.1.2025
−37,69 USD
1.1.2026
−15,91 USD
GSI Technology ROIC historia
VUOSIROICYoY
−15,91 %−57,79%
−37,69 %−32,50%
−55,84 %+79,56%
−31,10 %+13,21%
−27,47 %−17,67%
−33,37 %+189,35%
−11,53 %−6 690,32%
0,17 %−103,36%
−5,20 %+3 809,31%
−0,13 %−94,49%
−2,41 %−53,24%
−5,16 %+7,12%
−4,82 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

GSI Technology Osakeanalyysi

Mitä GSI Technology tekee? GSI Technology Inc on johtava yhdysvaltalainen puolijohdeteollisuuden yritys. Yritys perustettiin vuonna 1995, ja sen pääkonttori sijaitsee Sunnyvaledessa, Kaliforniassa. GSI Technology Inc erikoistuu korkean suorituskyvyn puolijohteiden valmistamiseen nopeaan datankäsittelyyn. Yhtiö tarjoaa innovatiivisia tuotteita moniin sovelluksiin, kuten verkkoihin ja tallennushallintajärjestelmiin, telekommunikaatioon sekä automotivi-sovelluksiin. GSI Technology Inc:n liiketoimintamalli perustuu puolijohdejärjestelmäratkaisujen toimittamiseen vaativien asiakkaiden tarpeisiin yhdistämällä omia teknologioitaan muiden johtavien puolijohdevalmistajien kanssa tehtyihin kumppanuussopimuksiin. Tiivis yhteistyö asiakkaiden kanssa on ratkaisevan tärkeää tuotteiden jatkuvassa kehittämisessä ja mukauttamisessa asiakasvaatimuksiin. Vuosi vuodelta GSI Technology Inc on laajentanut tuotevalikoimaansa, ja nykyisin se tarjoaa laajan valikoiman tuotteita, jotka on jaettu kolmeen luokkaan: High-Speed SRAMit, SigmaQuad- ja SigmaDDR-konsolit sekä delta-sigma A/D- ja D/A-muuntajat. High-Speed SRAMit ovat erittäin nopeita muisteja, jotka on suunniteltu sovelluksiin, joissa tarvitaan nopeaa datankäsittelyä. Ne ovat saatavilla eri liitäntämuunnoksina, kapasiteetiltaan 1 megabitistä 144 megabittiin, ja ne soveltuvat monenlaisiin käyttötarkoituksiin verkko- ja tallennushallintajärjestelmistä avaruustekniikkaan. SigmaQuad- ja SigmaDDR-konsolit ovat integroituja piirejä, jotka mahdollistavat tehokkaan synkronoinnin ja neljän muistisirun virityksen. Nämä konsolit on suunniteltu erityisesti dataintensiivisiin sovelluksiin, kuten videoneuvotteluihin ja IPTV-palveluihin. Ne ovat saatavilla eri liitäntämuunnoksina, kapasiteetiltaan 16 megabitistä 1 gigabittiin, ja niissä yhdistyy korkea muistikaista ja alhainen virrankulutus. delta-sigma A/D- ja D/A-muuntajat ovat tehokkaita kellon ja datankeräysyksiköitä. Ne on suunniteltu erityisesti automotivi-, telekommunikaatio- ja teollisten anturisolliuksoihin. Muuntajat tarjoavat korkean resoluution, vähäisen melun ja alhaisen virrankulutuksen. Viime vuosina GSI Technology Inc on myös tunkeutunut eurooppalaisille ja aasialaisille markkinoille. Yritys nojaa kumppanuuksiin ja yhteistyöhön johtavien yritysten kanssa palvelemakseen paremmin kyseisten alueiden asiakkaiden tarpeita. Yhteenvetona voidaan todeta, että GSI Technology Inc on johtava puolijohdeteollisuuden yritys, joka tarjoaa innovatiivisia tuotteita monenlaisiin sovelluksiin. Yhtiö yhdistää omia teknologioitaan muiden johtavien puolijohdevalmistajien kanssa tehtyihin kumppanuuksiin, ja laajan tuotevalikoimansa sekä tiiviin asiakasyhteistyönsä ansiosta se pystyy jatkuvasti täyttämään asiakkaiden vaatimukset. GSI Technology on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset GSI Technology osakkeesta

Yhtiön GSI Technology Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) on −15,91 % vuonna 2026.

Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) yhtiöstä GSI Technology muuttui arvosta −37,69 % arvoon −15,91 %, mikä edustaa −57,79 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC) GSI Technology:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROIC mittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää sijoitettua pääomaansa voittojen tuottamiseen. ROIC, joka ylittää pääoman kustannukset, luo osakkeenomistajille arvoa.

ROIC = NOPAT / Sijoitettu pääoma

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n GSI Technology alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Sijoitetun pääoman tuotto (ROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — GSI Technology

Kaikki tunnusluvut — GSI Technology