G R Infraprojects

G R Infraprojects Oman pääoman arvo per osake

Kirjanpitoarvo per osake yhtiöstä G R Infraprojects (GRINFRA.NS) 8.11.2026 päivämäärällä on 969,23 INR. Edellisenä vuonna Kirjanpitoarvo per osake oli 877,46 INR — muutos 10,46 % (korkeampi).

Oman pääoman arvo per osake

969,23INR

YoY

10,46%

Viimeksi päivitetty:

Kirjanpitoarvo per osake yhtiöstä G R Infraprojects on 2026 969,23 INR. Kirjanpitoarvo per osake yhtiöstä G R Infraprojects oli 2025 877,46 INR. Se laskee 10,46% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

G R Infraprojects Oman pääoman arvo per osake historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Oman pääoman arvo per osake
Päivämäärä
Oman pääoman arvo per osake
1.1.2019
230,40 INR
1.1.2020
312,81 INR
1.1.2021
411,34 INR
1.1.2022
497,12 INR
1.1.2023
647,40 INR
1.1.2024
784,49 INR
1.1.2025
877,46 INR
1.1.2026
969,23 INR
G R Infraprojects Oman pääoman arvo per osake historia
VUOSIOman pääoman arvo per osakeYoY
969,23INR+10,46%
877,46INR+11,85%
784,49INR+21,18%
647,40INR+30,23%
497,12INR+20,86%
411,34INR+31,50%
312,81INR+35,77%
230,40INR+44,73%
159,20INR+36,19%
116,89INR+94,93%
59,97INR+33,72%
44,85INR+8,12%
41,48INR—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

G R Infraprojects Osakeanalyysi

Mitä G R Infraprojects tekee? G R Infraprojects Ltd. tuottaa tulojaan siviilirakennushankkeista, joissa painopiste on EPC-, BOT- ja HAM-mallien mukaisissa tieinfrastruktuurihankkeissa. Yhtiö hallinnoi NH-16: Gundugolanu-Devarapalli-Kovvuru -osuuksia ja NH-85: Chhapra Gopalganj -osuuksia käsittäviä tiehankkeita EPC- ja BOT-segmenttiensä kautta. Kokonaan omistettu tytäryhtiö GR Highways Investment Manager Private Limited tukee näitä toimintoja. Yritys osallistuu myös sähkönsiirto- sekä valmistus-/valmistustoimintaan kolmen toiminnallisen kategoriansa puitteissa. Yhtiön pääasiakkaita ovat valtion viranomaiset, jotka vastaavat teiden ja infrastruktuurin kehittämisestä, sillä hankkeet toteutetaan koncessiosopimusten ja EPC-sopimusten nojalla. Nämä hankkeet kattavat useita kansallisten moottoritieverkostojen osuuksia, kuten NH-102:n, NH-82:n, NH-80:n ja NH-8E (Ext.), jotka ovat keskeisiä osia Intian liikenneinfrastruktuurissa. Yhtiön tulonlähteet koostuvat rakentamis-, käyttö- ja ylläpitopalveluista, joita tarjotaan näiden moottoritieverkostojen varrella. G R Infraprojects Ltd. toimii kolmen liiketoimintakategorian mukaisesti: rakentaminen, käyttö ja ylläpito sekä valmistus ja valmistelu. EPC-segmentti keskittyy teiden ja infrastruktuurin rakentamiseen, kun taas BOT-segmentti hoitaa pitkäaikaisia tiehankkeita, jotka liittyvät käyttöön ja ylläpitoon. Sähkönsiirto- ja optiset kuitukaapelihankkeet (OFC) muodostavat lisätuloja rakentamiskategorian sisällä. Yhtiön tytäryhtiö GR Highways Investment Manager Private Limited laajentaa edelleen sen hankkeenhallintakykyjä. G R Infraprojects on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset G R Infraprojects osakkeesta

Yhtiön G R Infraprojects Kirjanpitoarvo per osake on 969,23 INR vuonna 2026.

Kirjanpitoarvo per osake yhtiöstä G R Infraprojects muuttui arvosta 877,46 INR arvoon 969,23 INR, mikä edustaa 10,46 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Kirjanpitoarvo per osake G R Infraprojects:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Kirjanpitoarvo per osake edustaa yrityksen nettovarallisuuden arvoa ulkona olevaa osaketta kohden. Sen vertaaminen osakekurssiin auttaa arvioimaan, onko osake aliarvostettu.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — G R Infraprojects

Kaikki tunnusluvut — G R Infraprojects