Frasle Mobility

Frasle Mobility EV/EBITDA

EV/EBITDA (Yrityksen arvo suhteessa EBITDAAN) yhtiöstä Frasle Mobility (FRAS3.SA) 19.10.2026 päivämäärällä on 11,55. Edellisenä vuonna EV/EBITDA (Yrityksen arvo suhteessa EBITDAAN) oli 10,18 — muutos 13,43 % (korkeampi).

EV/EBITDA

11,55

YoY

13,43%

Viimeksi päivitetty:

EV/EBITDA (Yrityksen arvo suhteessa EBITDAAN) yhtiöstä Frasle Mobility on 2025 11,55 . EV/EBITDA (Yrityksen arvo suhteessa EBITDAAN) yhtiöstä Frasle Mobility oli 2024 10,18 . Se laskee 13,43% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Frasle Mobility EV/EBITDA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EV/EBITDA
Päivämäärä
EV/EBITDA
1.1.2018
48,73 BRL
1.1.2019
73,76 BRL
1.1.2020
28,74 BRL
1.1.2021
27,87 BRL
1.1.2022
16,66 BRL
1.1.2023
12,05 BRL
1.1.2024
10,18 BRL
1.1.2025
11,55 BRL
Frasle Mobility EV/EBITDA historia
VUOSIEV/EBITDAYoY
11,55+13,43%
10,18−15,56%
12,05−27,67%
16,66−40,20%
27,87−3,05%
28,74−61,03%
73,76+51,36%
48,73−50,41%
98,27+28,51%
76,47−9,53%
84,52−17,40%
102,33—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Frasle Mobility Osakeanalyysi

Mitä Frasle Mobility tekee? Frasle Mobility SA, listed on the Brazilian stock exchange with ticker FRAS3.SA and ISIN BRFRASACNOR0, is a company based in Caxias do Sul, Brazil. It operates within the Consumer Discretionary sector, specifically in the Auto Components industry. The company went public on April 30, 2004. Frasle Mobility SA specializes in the design, production, commercialization, export, and import of friction materials for motor vehicle brake systems. Its product range includes clutch facings, brake linings, brake shoes, and brake pads, serving various vehicle types such as trucks, buses, cars, tractors, subways, lifts, and aircraft. The company markets its products under the brands Fras-le and Lonaflex. Its business is structured into two segments: Automakers, focusing on products for the automotive original equipment market, and Replacement, targeting the spare parts market. Frasle Mobility SA has subsidiaries operating across the Americas, Europe, Asia, and South Africa. The company is controlled by Randon SA Implementos e Participacoes, a holding company. Frasle Mobility SA's website is http://ir.fras-le.com.br/. Frasle Mobility on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Frasle Mobility osakkeesta

Yhtiön Frasle Mobility EV/EBITDA (Yrityksen arvo suhteessa EBITDAAN) on 11,55 vuonna 2025.

EV/EBITDA (Yrityksen arvo suhteessa EBITDAAN) yhtiöstä Frasle Mobility muuttui arvosta 10,18 arvoon 11,55, mikä edustaa 13,43 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EV/EBITDA (Yrityksen arvo suhteessa EBITDAAN) Frasle Mobility:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EV/EBITDA-suhde on laajalti käytetty arvostuskennusluku, joka vertaa yrityksen arvoa sen EBITDAAN. Se normalisoi erot pääomarakenteessa, verotuksessa ja poistopolitiikassa.

Arvioidakseen EV/EBITDA (Yrityksen arvo suhteessa EBITDAAN):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EV/EBITDA (Yrityksen arvo suhteessa EBITDAAN):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EV/EBITDA (Yrityksen arvo suhteessa EBITDAAN):n Frasle Mobility alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Frasle Mobility

Kaikki tunnusluvut — Frasle Mobility