First Venture Sweden

First Venture Sweden CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä First Venture Sweden (FIRST B.ST) 3.11.2026 päivämäärällä on −9,91 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli −27,23 % — muutos −63,59 % (korkeampi).

CROIC

−9,91 %

YoY

−63,59%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä First Venture Sweden on 2025 −9,91 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä First Venture Sweden oli 2024 −27,23 % . Se laskee −63,59% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

First Venture Sweden CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
−16,08 SEK
1.1.2019
−14,44 SEK
1.1.2020
−3,37 SEK
1.1.2021
−7,25 SEK
1.1.2022
−7,64 SEK
1.1.2023
−3,72 SEK
1.1.2024
−27,23 SEK
1.1.2025
−9,91 SEK
First Venture Sweden CROIC historia
VUOSICROICYoY
−9,91 %−63,59%
−27,23 %+632,24%
−3,72 %−51,32%
−7,64 %+5,39%
−7,25 %+115,12%
−3,37 %−76,66%
−14,44 %−10,22%
−16,08 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

First Venture Sweden Osakeanalyysi

Mitä First Venture Sweden tekee? First Venture Sweden AB saa tuloja sijoitustoiminnastaan teknologia-, terveys- ja kestävyyssektorilla. Yritys kohdistaa toimintansa pörssin ulkopuolisten ja pörssiyhtiöiden kasvuyritysten yrittäjätiimeihin toimiessaan pitkäaikaisena aktiivisena omistajana. Salkkuun kuuluvat yritykset toimivat teknologia-, terveys- ja kestävyyden aloilla, joissa First Venture tarjoaa näille yrityksille aktiivista tukea. Yrityksen ensisijainen painopiste on arvon luomisessa strategisten sijoitusten kautta kasvuhakuisiin yrityksiin. First Venture Sweden AB toimii yksityisenä sijoitusyhtiönä, joka keskittyy teknologia-, terveys- ja kestävyyssektorien yrityksiin. Se tekee yhteistyötä yrittäjätiimien kanssa sekä pörssin ulkopuolisissa että pörssilistoilla olevissa yrityksissä tarjoten aktiivista omistajuutta ja strategista kumppanuutta. Yhtiön sijoitusstrategia korostaa pitkäaikaista kasvua ja yhteistyötä salkkuyritysten kanssa innovaatioiden ja markkina-laajentumisen edistämiseksi. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu yrittäjätiimien tunnistamiseen ja tukemiseen teknologia-, terveys- ja kestävyyden aloilla. Sijoittamalla sekä pörssin ulkopuolisiin että pörssilistoilla oleviin kasvuyrityksiin First Venture Sweden AB luo arvoa aktiivisen omistajuuden ja strategisen ohjauksen kautta. Tämä lähestymistapa mahdollistaa yhtiön hyödyntää asiantuntijuuttaan näillä aloilla edistääkseen kestävää kasvua ja markkinajohtajuutta salkkuyrityksissään. First Venture Sweden on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset First Venture Sweden osakkeesta

Yhtiön First Venture Sweden Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on −9,91 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä First Venture Sweden muuttui arvosta −27,23 % arvoon −9,91 %, mikä edustaa −63,59 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) First Venture Sweden:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n First Venture Sweden alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — First Venture Sweden

Kaikki tunnusluvut — First Venture Sweden