First Solar

First Solar Bruttotulon kasvu

Bruttovoiton vuosittainen kasvu yhtiöstä First Solar (FSLR) 5.11.2026 päivämäärällä on 14,13 %. Edellisenä vuonna Bruttovoiton vuosittainen kasvu oli 42,84 % — muutos −67,02 % (matalampi).

Bruttotulon kasvu

14,13 %

YoY

−67,02%

Viimeksi päivitetty:

Bruttovoiton vuosittainen kasvu yhtiöstä First Solar on 2025 14,13 % . Bruttovoiton vuosittainen kasvu yhtiöstä First Solar oli 2024 42,84 % . Se laskee −67,02% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

First Solar Bruttotulon kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttotulon kasvu
Päivämäärä
Bruttotulon kasvu
1.1.2018
−28,56 USD
1.1.2019
40,04 USD
1.1.2020
23,94 USD
1.1.2021
7,24 USD
1.1.2022
−90,43 USD
1.1.2023
1 761,89 USD
1.1.2024
42,84 USD
1.1.2025
14,13 USD
First Solar Bruttotulon kasvu historia
VUOSIBruttotulon kasvuYoY
14,13 %−67,02%
42,84 %−97,57%
1 761,89 %−2 048,35%
−90,43 %−1 349,02%
7,24 %−69,75%
23,94 %−40,22%
40,04 %−240,21%
−28,56 %+103,78%
−14,01 %−67,89%
−43,64 %−216,95%
37,31 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

First Solar Osakeanalyysi

Mitä First Solar tekee? First Solar Inc. on perustettu vuonna 1999 ja sen pääkonttori sijaitsee Tempessä, Arizonassa. Yritys erikoistuu fotovoltaisten moduulien kehittämiseen, valmistamiseen ja markkinointiin sekä aurinkovoimaloiden suunnitteluun, rakentamiseen ja ylläpitoon. First Solar eroaa monista muista aurinkoenergian yrityksistä keskittymällä CdTe-teknologiaan, joka tarjoaa edut kustannusten, energiatehokkuuden ja ympäristökestävyyden osalta verrattuna perinteisiin piipohjaisiin aurinkokennoihin. Yrityksen keskeiset liiketoiminta-alueet ovat fotovoltaisten moduulien kehittäminen ja myynti sekä aurinkovoimaloiden suunnittelu, rakentaminen ja ylläpito. Se toimii maailmanlaajuisesti, painottaen Pohjois-Amerikan, Euroopan ja Aasian markkinoita. First Solar on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset First Solar osakkeesta

Yhtiön First Solar Bruttovoiton vuosittainen kasvu on 14,13 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää Bruttovoiton vuosittainen kasvu First Solar:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttovoiton kasvu mittaa bruttovoiton prosentuaalista muutosta. Se heijastaa tuottojen kasvua yhdistettynä kustannusten hallinnon tehokkuuteen.

Arvioidakseen Bruttovoiton vuosittainen kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Bruttovoiton vuosittainen kasvu:lle.

Bruttovoiton vuosittainen kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Bruttovoiton vuosittainen kasvu:n First Solar historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — First Solar

Kaikki tunnusluvut — First Solar