First Merchants

First Merchants Osinkosuoja

Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä First Merchants (FRME) 5.11.2026 päivämäärällä on 2,75. Edellisenä vuonna Osingonmaksun kattavuussuhde oli 2,49 — muutos 10,60 % (korkeampi).

Osinkosuoja

2,75

YoY

10,60%

Viimeksi päivitetty:

Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä First Merchants on 2025 2,75 . Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä First Merchants oli 2024 2,49 . Se laskee 10,60% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

First Merchants Osinkosuoja historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Osinkosuoja
Päivämäärä
Osinkosuoja
1.1.2018
3,83 USD
1.1.2019
2,96 USD
1.1.2020
2,63 USD
1.1.2021
3,39 USD
1.1.2022
2,99 USD
1.1.2023
2,80 USD
1.1.2024
2,49 USD
1.1.2025
2,75 USD
First Merchants Osinkosuoja historia
VUOSIOsinkosuojaYoY
2,75+10,60%
2,49−11,29%
2,80−6,28%
2,99−11,73%
3,39+29,00%
2,63−11,30%
2,96−22,59%
3,83+36,76%
2,80−23,34%
3,65−12,31%
4,16−25,12%
5,56—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

First Merchants Osakeanalyysi

Mitä First Merchants tekee? First Merchants Corp on yksi Yhdysvaltain Indianan suurimmista itsenäisistä pankeista. Pankki perustettiin vuonna 1982, ja se on sittemmin kasvanut johtavaksi rahoituslaitokseksi vahvalla läsnäololla alueella. Yhtiö on noteerattu NASDAQ-pörssissä tunnuksella FRME. First Merchants Corp:n liiketoimintamalli perustuu ensiluokkaisten rahoituspalveluiden tarjoamiseen asiakkaille Indianassa ja muualla maassa. Pankki tarjoaa laajan valikoiman tuotteita ja palveluita yksityishenkilöille, yrityksille ja instituutioille. Näitä ovat säästötilit, luottokortit, lainat, leasing-palvelut, verkkopankki- ja mobiilipankkipalvelut sekä varainhoito. First Merchants Corp operoi myös useita tytäryhtiöitä ja liiketoiminta-alueita, jotka tarjoavat erikoistuneita tuotteita ja palveluita. Tähän kuuluu First Merchants Insurance Group, joka tarjoaa vakuutuksia yksityis- ja yritysasiakkaille. First Merchants Wealth Management Group tarjoaa sijoitus- ja varainhoitopalveluita asiakkaille. Pankilla on myös First Merchants Investment Services -niminen tytäryhtiö, joka tarjoaa arvopaperipalveluita yksittäisille asiakkaille ja yrityksille. Lisäksi First Merchants Trust Company operoi omaisuudenhallintapalvelua, joka keskittyy testamenttiosuuksiin ja trust-tilien hallintaan. First Merchants Corp:n tuotevalikoima kattaa laajan kirjo rahoituspalveluita erilaisille asiakasryhmille. Vähittäisasiakkaille yhtiö tarjoaa tarkastus- ja säästötilejä, luottokortteja, kiinteistölainoja, autolainoja ja henkilökohtaisia lainoja. Yritysasiakkaille saatavilla olevat lainat tukevat hankintoja, kiinteistöjä ja kiertävää pääomaa, samoin kuin käteisjohtoa ja luottokorttipalveluita. Tarjotakseen asiakkailleen parhaat mahdolliset rahoitustuotteet ja -palvelut First Merchants Corp on parantanut merkittävästi verkkopankki- ja mobiilipalvelujaan. Asiakkaat voivat suorittaa pankkitoimeksiantoja missä tahansa lataamalla sovelluksen tai vierailemalla verkkosivuilla. Viime vuosina pankki on laajentanut läsnäoloaan Indianassa sarjan yrityskauppojen kautta. Old National Bancorpin hankinta vuonna 2021 teki First Merchants Corp:sta alueen suurimman pankin. Yhtiö on hankkinut myös useita pienempiä pankkeja vahvistaakseen asemaansa markkinoilla. Yleisesti ottaen First Merchants Corp:lla on pitkä historia luotettavana ja luotettavana rahoituspalveluntarjoajana Indianassa. Laajan tuotevalikoimansa, vahvan liiketoimintamallinsa ja omistautuneen asiakaspalvelunsa ansiosta yhtiö on hyvin asemoidussa kasvun ja tulevaisuuden menestyksen kannalta. First Merchants on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset First Merchants osakkeesta

Yhtiön First Merchants Osingonmaksun kattavuussuhde on 2,75 vuonna 2025.

Osingonmaksun kattavuussuhde yhtiöstä First Merchants muuttui arvosta 2,49 arvoon 2,75, mikä edustaa 10,60 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Osingonmaksun kattavuussuhde First Merchants:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Osingonmaksun kattavuussuhde mittaa, kuinka monta kertaa osingot voidaan kattaa nettotuloksella. Korkeampi kattavuus viittaa kestävämpiin osingonmaksuihin.

Osingonmaksun kattavuussuhde:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Osingonmaksun kattavuussuhde:n First Merchants historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Osinko — First Merchants

Kaikki tunnusluvut — First Merchants